Evlilik İzni

Kodla Büyü

ramo87

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Allah nasip ederse 28 Ağustosta resmi nikahı kıyacağım.Acaba evlilik izni nasıl kullanılıyor.Kaç gün 7 mi 10 mu ve 28 Ağustostan sonra mı başlıyor.Şimdiden teşekkürler

B) Memura, eşinin doğum yapması hâlinde, isteği üzerine on gün babalık izni; kendisinin veya çocuğunun evlenmesi ya da eşinin, çocuğunun, kendisinin veya eşinin ana, baba ve kardeşinin ölümü hâllerinde isteği üzerine yedi gün izin verilir.

evlilik izni 7 gün hocam. idarenizle görüşüp bu izni şu tarihlerde kullansam olurmu hocam diye sorarsanız onlarda ne şekilde uygulayabileceklerini söylerler. bazen müdürler seminer döneminde evlilik izni verebiliyor. bazıları da vermiyor. bir konuşun derim ben.

merhaba arkadaşlar benim 9 temmuzda resmi nikahım oldu ve 7 eylülde düğünüm olacak inşallah.. ben evlilik iznimi 7 eylülden sonraki hafta kullanabilirmiyim?

duygu03' Alıntı:
merhaba arkadaşlar benim 9 temmuzda resmi nikahım oldu ve 7 eylülde düğünüm olacak inşallah.. ben evlilik iznimi 7 eylülden sonraki hafta kullanabilirmiyim?
evet hocam kullanabilirsin düğün tarihinden 7 gün önce veya 7 gün sonra

genc67' Alıntı:
duygu03' Alıntı:
evet hocam kullanabilirsin düğün tarihinden 7 gün önce veya 7 gün sonra

düğün tarihinden mi yoksa nikah tarihindenmi? benimde nikahım 1 temmuzda oldu ama düğünüm 8 eylülde olacak. şimdi ben "düğünden" sonra 1 hafta izin kullanabilirmiyim?

hocam tamamen müdürün insiyatifinde .. bizim nikahımız da temmuzda olmuştu düğünümüz eylüldü .. eylülden sonra izin kullanmıştık..

dilekçeni bırakırsın, sayı numaranı alırsın, çeker gidersin balayına. Devletin verdiği hakkı müdür kim ki zora sokuyor.

Allah mesut etsin hocam,
aman buralarda evlilik izni falan deme yakında onunuda alırlar elimizden,
evlilik izinleri eğitim öğretimi olumsuz etkiliyor gerek yok izne falan zorunlu ders saatini tamamladıktan sonra gidip evlensinler derlerse şaşmayın

Geri