Evleniyorum Mobilya Tavsiyesi Yapabilecek Arkadaşlar Var mı

Kodla Büyü

ercool

Aktif Üye
Arkadaşlar kısmetse yaza evleniyorum. Haliyle mobilya beyaz eşya v.s. alacağız. Yeni evlenen veya yeni eşyalar almış arkadaşlarımızdan tavsiyeler bekliyorum. Birde aldora mobilya ile deneyimi olan arkadaşlar varsa deneyimlerini duymak isterim. Çok şık mobilyaları var ve çok ucuz ama 3 sene sonra ne olacağını bilmediğimden korkuyorum oradan bir şeyler almaya.

hocam nacizane tavsiyem size 5 yıllık evli olarak aldora falan boşverin artık bütn mobilyalar şık. daha bilindik markalara bakın sağlam oluyorlar. son zamanlarda doğtaşın mobilyaları çok şık ve de sağlam azıcık pahalı ama memnun kalırsınız. yatak odasında ise kesinlikle tavsiyem istikbal. beyaz eşya tabiik bosh

aldora mobilyalarım var hocam, hiç korkmayın taş gibi ve modern çizgili, şanssızlıktan 5 kez taşındım, her seferinde büyük parçalar paketlendi , montajında hiç sıkıntı olmadı, vida yerleri ve kalitesi sağlam ,çok korktum bende ama baktım mobilyalar sağlam artık endişe etmiyorum . doğtaşa ya da kelebek e ya da çok modern italyan tarzlarına çok para vermek bence düğün esnasında çok yorar sizi.

Hocam bende eşyalarımı yeni aldım, markaya para verme sonuç olarak markalı ürünler fabrikasyon ve bence bir güzelliği yok, çokta ucuza kaçma. Zevk meselesi ama bence alıcan üren en azından mdf-lam malzemeden yapılmış olsun. Doğtaş gibi firmaların ürünlerini yarı fiyatına aynı kalitede yaptıracağın yerler mutlaka bulursun.

hocam bende baya bi araştırdım yatak odası+salon takımı+yemek odası 12.000 TL verdim. Fuga ve firintaş diye sağlam bi marka var ordan aldım.Mobilya yaptırmak konusunda ben hangi malzemeden yapacaklarına emin olamadım ve fiyatta 12000 TL'den az olmayacaktı ve vazgeçtim. İstikbal,doğtaş vb fabrikasyon markalar gereksiz pahalı bence.

tecrübelerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim. şimdi doğtaşın sitesini inceliyorum güzel şeyler var gibi ama karar vermek zor gerçekten. diğer arkadaşlarında tecrübelerini paylaşması beni mutlu eder.

hocam 1 nisanda istikbalden aldım eşyalarımı. Yatak odası + oturma grubu ve yemek odasını toplam 11000 tl ye aldım hem de taksitle. hatta şimdi 1000 tl nakit indirim de var. bence içim rahat etsin diyorsan ve normal fiyatlarda bir şey bulmak istiyorsan İstikbal ideal. bilmiyorum nerede yaşıyorsun ama benim ev arkadaşım samsunda tepehome dan almış bugünlerde anneler günü nedeniyle iyi indirim var. oraya da bakabilirsin

hocam daha iktisatlı olsun diye beyaz eşyalarımı areçlikten aldım ama bulaşık makinem hem çok ses çıkarıyor hemde bardakları tabakları mahvetti, buzdolabı yine sesden yanında durulmuyor. Bosch almadığıma çok pişmanım

istikbal almayında ne alırsanız alın (teslimatta çok sıkıntılılar aradığınızda genel merkezini muhatap bile bulamıyorsunuz. Vatandaşın biri çıkıyor karşınıza vay efendim şöyle böyle deyip geçiştiriyorlar.) Bir orta sehpa kocaman bir mağazada bulunmaz mı 2 asy sonrada teşhirde kullandıklarını getirip vermeye kalkıyorlar yazıklar olsun.
Gidin eğer imkanınız varsa Ankara siteler gönlünüze göre bakın benim ilk mobilyalarım Ankara Sitelerden di evinize kadar getirip kuruyorlar da hala kullanıyoruz bir kısmını çok da memnunuz

Hocam, doğtaş, istikbal vb. tüm markalar, marka fiyatını da üstüne koyup öyle satıyorlar. Sana Ankara siteleri şiddetle tavsiye ederim. Her keseye uygun kalite mobilyalar ankara sitelerde var. Yada diğer markalarda beğendiğin bir mobilya varsa, onun aynısını hatta daha kalitelisini sitelerde yaparlar. Türkiyenin her yerinde parça başına 150 tl'ye nakliye yapılıyor. Diyeceksin ki diğer markaların garantisi var, inan bazen o garantiler işe yaramıyor. Garanti, marka diye bir sürü para verme derim. Sitelerde bir dükkan öner dersen Duayen mobilyayı öneririm. Bi sitelerine gir bak, yaptığı işleri gör hocam...

Ben de aynı durumdayım. Ne yapıcaz hangisini alıcaz diye düşüne düşüne bir hal oldum. Bosh ve samsungu çok duydum bende iyi diye. Mobilyaları da inegölden almayı düşünüyoruz ama daha önce tecrübe yaşayan var mı bu konuda?Ne kazık yemek istiyoruz ne de ucuzuna kaçmak ikisinin ortasını tutturmak zor imiş:) Aynı zamanda kazanlı ütü kullanan var mı hangi markayı önerirsiniz, şöyle kağıt gibi ütüleyen bir ütüm olsun istiyorum mümkün müdür bu:)

missisipi' Alıntı:
hocam daha iktisatlı olsun diye beyaz eşyalarımı areçlikten aldım ama bulaşık makinem hem çok ses çıkarıyor hemde bardakları tabakları mahvetti, buzdolabı yine sesden yanında durulmuyor. Bosch almadığıma çok pişmanım
benim de beyaz eşyalarım arçelik hepsinden memnunum ama bulaşık makinesi konusunda hocama katılıyorum :cry: çevremdeki birçok kişi arçelik bulaşık makinesinden şikayetçi... beyaz eşyada özellikle de bulaşık makinesinde bosch u tavsiye ederim kullananlar çok memnun... mobilya konusunda da koyu renkli mobilya almayın derim tozu çok gösteriyor :( hocam evlilik hazırlıkları çok yorucudur allah kolaylık versin, bir ömür boyu eşinizle huzurlu, mutlu olmanızı dilerim :)

Hocam inegöl e yakın isen hiç başka yere bakma git oradan al derim yakın yerlere getirip kuruyorlarda bilindik markalar bile mobilyalarını inegölde yaptırıyor.Bide kışa doğru gidersen çok daha uygun fiyatlara alabilirsin.Allah mesut etsin.

Kilim'den alma da nerden alırsan al hocam. Biz ucuz diye aldık, 3 senede döküldü. Bir de taşınsak ne olurdu çok merak ediyorum... Yatak odasında çekmeceli bir dolap var, geçenlerde açılan kapak eşimin elinde kalmış, tv sehpasını biraz yana çekeyim dedim bu kez de sehpanın üstü benim elimde kaldı... Ucuz etin yahnisi yenmiyor...

Genelde hangi mobilya markalarından alışveriş yapıyorsunuz ya da ne sıkla mobilyalarınızı değiştiriyorsunuz? Açıkçası ben bu konuda biraz sabit fikirli biri olarak bir kere aldığım takımı senelerdir kullanan bir tipim. Zamanında aldığım şeyleri değiştirme konusunda çok sıkıntı yaşıyorum. Çünkü alıştığım bir şeye bağlandım mı bir farklısını hiç beğenmeyecekmiş gibi oluyorum. Birde dayanıklı bir ürün çıkarsa zaten uzun süre de dayandığından sıkıntı da yaşamıyordum. Ta ki geçenlerde teyzem eve gelip bu mobilyalardan sıkılmadın mı ne zaman değiştireceksin diyene kadar. Evet kendisi biraz açık sözlü. Ev dekorasyonu konusunda da titiz biridir söylemem gerekirse. O da öyle deyince normalde çok umursamazdım ama bu sefer ben de rahatsız oldum o mobilyalardan ve artık değişim zamanı çoktan gelmiş dedim içimden. Geçenlerde de farklı mobilya markaları arasında dolanıp duruyordum. Çok aşırı bilinmiş mobilya markalarının ürünleri de bana herkes tarafından kullanılıyormuş gibi bir izlenim verdiğinden daha farklı seçeneklere yöneldim.
yatak-odalari.jpg

Geçenlerde Beyoğlu taraflarındayken bir mobilya mağazası önüme çıktı. Hemen arkadaşla daldık içeri. Balevim mobilya adında bir tabelası vardı. Ürünler isterseniz modern dizaynda isterseniz de vintage tasarımında olduğunu görünce dikkatimi çekti yani tek bir tip değil. Eski tarz mobilyaları da çok seviyorum kesinlikle ve Balevim mobilyada bunlara sıkça rastlamanız mümkün. Ama evin genel havasının da eski tarzı anımsatması gerekiyor ki bir uyum sağlasın. Bu sebeple daha modern ve spor tasarımlı mobilyalara yönelmeyi tercih ettim. Açıkçası bir köşe takımı almayı çok istiyordum zaten. Evimin genel havası soft yani açık ve yumuşak renklerle hakim olduğundan koltuk olarak da bu tarz renklerden istiyordum ki zaten genelde beyazlar, sütlü kahveler hakim koltuk takımlarına. Neyse onca arayıştan sonra beyaz renkte lenova adlı bir köşe takımından aldım. Oldukça spor bir görüntüsü var. Açıkçası çok da rahat gözüküyor yani üzerine kurulup saatlerce televizyon izlemelik samimi bir koltuk takımı gibi geldi bana.
Yatak-Odasi-Takimlari.jpg

Siparişimi verdim ve koltuklarımın gelmesini bekliyorum artık. Balevim mobilya çalışanları da çok ilgiliydi. Özgürce mağazada gezindim hiçbir şekilde karışıp zorla bir şey beğendirmediler. Çok sevdim. Ayrıca Balevim mobilyanın internet sitesi de var orada da modellere ulaşabilirsiniz. Farklı tasarımları var modernize, eski antika versiyonlara kadar geniş seçenekler sunuyor. Fiyat olarak da oldukça makul. Ben çok beğendim bakalım koltuklarım bir an önce gelsin de rahat rahat uzanayım üzerinde diye hayalini kuruyorum şimdiden.

Evlenen yada evini yenileyecek tüm arkadaşlara önereceğim bir siteden bahsedeceğim çok hoş ve şık mobilya dekorasyon ürünlerinin olduğu bir site adı www.onlineeviniz.com Bir çok ürünü aynı anda bulabileceğiniz,tablodan halıya mobilyadan koltuğa kadar bir çok seçeneği çok uygun seçenekleri ile sunuyorlar.Ekipleri çok başarılı ve çok ilgililer kesinlikler ziyaret etmenizi tavsiye ederim üstelik tüm şehirlere ücretsiz kargo seçenekleri sunuyorlar.Birde şirnyer de sivriler mobilya diye çok eski bir mağaza var kesinlikle tavsiyem olur sitesi yanlış hatırlamıyor isem www.sivrilermobilya.com ve www.sivrilermobilya.com.tr ölçü ve model seçenekleri sunuyorlar. :idea:

missisipi' Alıntı:

Hocam ben beyaz eşyaları bosch (bulaşık-çamaşır) marka aldım. Bosch buzdolapları buz kırma sesi dedilen bir ses çıkardıkları için beko aldım. Buzdolabından çok memnunum maşallah. Bulaşık makinasında beko almadığım için pişmanım. Kaç kez servisi geldi bosch un sayısını hatırlamıyorum

İnegöl'ü kesinlikle öneririm.
Öte yandan ev kendinizinse korkmadan alın lakin kira vs ise temkinli davranının.
Kİmse bahsetmemiş ama çocuk da olursa mobilya haşat oluyor. Bilginize....

yatak odasını falan bellonadan almıştım beşpara etmez bence. diğer takımlarımı kelebekten aldım bende kelebek ve doğtaşa bakın ikiside şuanda piyasadaki üst düzey kaliteli firmalardan

mondi, istikbal ve bellonadan uzak durun.. bu üç marka aynı fabrika ürünü diye biliyorum. bu firmaların hem montaj ekibi işi bilmiyor hemde ürünleri çok kalitesiz. 2 senede 4 kez servis çağırdım ama sorunu halledemediler sürgü kapakta.. Kendim söküp yaptım. yemek masası siparişimi de 3 defa yanlış getirdiler, sonunda iptal ettim.. Mümkünse adı duyulmamış ama malı kaliteli olan mobilya firmalarından alın..

Modalife alma kesinlikle ben evlenirken tüm eşyalarımı oradan aldım güzeller diye. 1sene bile olmadan dökülmeler başladı ben kendim tamir ediyorum artık. Garanti veriyorlar sözde ama hikaye garanti falan sallamasyon...

Hocam samsun dogtastan 10 gun once kardesıme ev dizdik kesınlıkle tavsiye eserim yerelde cok gezdık ama burası sahane ındırımler mukemmel 20.000 e salon takımı yemek takımı unitesi ytak odası diger odaya 2 baza tam takım ıvırı zıvırı herseyiyle aldık ılgı alaka mukemmeldi haberiniz olsun.su pıyasadakı meshur markalarıda bi gecin hocam ist.bellona urunler cok adi servis kalitesiz ben cok pişmanım evi kuralı 4 yıl oldu eayalar pert

Mobilya alacak olanlar şunları es geçmeyin ;
1. Çocuklarınızın güvenliği için yuvarlak köşeli ürünler alın.
2. Çekmeceli ürünler için kapakları yavaş kapanan ürünleri alın.
3. Ev sizin değilse yada sık tayin olacaksanız sakın heveslenip çok eşya almayın.
4. Bayanların kolay temizlik yapması için altı yüksek olan mobilyaları tercih edin.
5. Son olarak marka takıntısı yapmadan tüm ürünleri aynı yerden alabileceğiniz yerleri tercih edin.
4 yıllık evli birisi olarak nacizane tavsiyelerim bunlar, mutluluklar dilerim tüm evlenenlere :)

Geri