evde işleri kim yapıyor?

Kodla Büyü
ya erkekleri anlamıyorum ben neden bu kadar zorunuza gidiyor ev işleri yapmak.kusura bakmayın ama biz bayanlarda akşama kadar idarenin tonla öğretmenin kahrını çekiyoruz eve yorgun geliyoruz üstüne yemek bulaşık çamaşır.o zaman biz de işi bırakalım bakalım keyfimize tek maaşla ev nasıl geçindirceksniz merak ediyorum.çalışan bayanla ne güzel maaş alıyor diye evlenirken baştan da bunların başınıza geleceğini düşünecektiniz arkadaşlar.

bilgisayarmax' Alıntı:
ya erkekleri anlamıyorum ben neden bu kadar zorunuza gidiyor ev işleri yapmak.kusura bakmayın ama biz bayanlarda akşama kadar idarenin tonla öğretmenin kahrını çekiyoruz eve yorgun geliyoruz üstüne yemek bulaşık çamaşır.o zaman biz de işi bırakalım bakalım keyfimize tek maaşla ev nasıl geçindirceksniz merak ediyorum.çalışan bayanla ne güzel maaş alıyor diye evlenirken baştan da bunların başınıza geleceğini düşünecektiniz arkadaşlar.
bacı gızma gı sadece morel arıyorum :D

m.arslan' Alıntı:
kaybil' Alıntı:
m.arslan' Alıntı:
ev süpürme ve silme,bulaşıkları makineye koyma sofrayı kurma ve toplama,salata yapma,çocuğu sallama,altını değiştirme,gezmeye götürme...vs vs yani anlayacağınız paçayı fena kaptırmışım gidiyor öylece

hocam eşiniz ne iş yapıyor siz bunları yaparken?
Size olan tavrı nasıl çok merak ettim bi sakıncası yoksa tabi?
hocam bende çalışıyorum yorgun oluyorum ben de para kazanıyorum vs vs açıkçası aldığım para geçinmeye yetse bir saniye bekletmem ama eve falan girdik borç ödüyoruz o yüzden ses çıkaramıyorum.
hocam berabermi yapıyorsunuz yoksa sadece sizmi siz çalışırken o ne yapıyor yani evde oturuyor mu? ayrıca siz niye bu kadar işi yüklendiniz görev saydınız. yardım etmek yardımcı olmak gerekir o ayrı ama bu sefer size yardımcı olan kimse kalmamış:)

m.arslan' Alıntı:
kaybil' Alıntı:
m.arslan' Alıntı:
ev süpürme ve silme,bulaşıkları makineye koyma sofrayı kurma ve toplama,salata yapma,çocuğu sallama,altını değiştirme,gezmeye götürme...vs vs yani anlayacağınız paçayı fena kaptırmışım gidiyor öylece

hocam eşiniz ne iş yapıyor siz bunları yaparken?
Size olan tavrı nasıl çok merak ettim bi sakıncası yoksa tabi?
hocam bende çalışıyorum yorgun oluyorum ben de para kazanıyorum vs vs açıkçası aldığım para geçinmeye yetse bir saniye bekletmem ama eve falan girdik borç ödüyoruz o yüzden ses çıkaramıyorum.

hocam ne olursa olsun mümkün olduğunca yapmamaya çalış. yapıyorsan da ufak işlere yönel. inan senin sergilediğin tavrın sonu hiç iyi değil. niye diyeceksin?

değil işte. fıtratımıza aykırı. bence dinimize de aykırı. dinimiz yardım et diyor ama bütün işi sen yap demiyor. eğer öyle olsaydı peygamber efendimiz peygamberlik yapacak zaman bulamazdı.

bit şekilde işleri bırakmaya başla artık. bırak evi pislik götürsün. ara sıra ufak işlere yardım. yardım ediyorsam seni sevdiğimden havası estir. gerekirse ufak kavga da et. sen bir iki defa sinirlenince o da geriye çekilecektir. keşke böyle olmasa ama erkek erkek olduğunu hissettirmeli. kaybedecek bir şeyi olmadığını göstermeli. yoksa o evde huzur olmuyor malesef. evde iki kadın varmış gibi oluyor.

bilgisayarmax' Alıntı:
çalışan bayanla ne güzel maaş alıyor diye evlenirken baştan da bunların başınıza geleceğini düşünecektiniz arkadaşlar.
Bir laf var (bekar)bayan öğretmenler için "Ayaklı 2000tl, çift maaş alır gül gibi geçinip gidersiniz" diye.
Siz yapmıyorsunuz, bari yapana engel olmayın.

kızmıorum hocam da.ama ben iş yaparken eşim oturup tv izliosa çok zoruma gidiyor yani.sizin eşlerinizinde eminim zoruna gidiyordur.bizim isteğimiz tüm işi kocalarımız yapsın değil.sadece yardım etsin.bu yani

konu bence her iki tarafta becerdiğini elinden geldikçe yapmalıdır olarak bağlanmalıdır... yoksa bu konuu çoookkk uzar :oops:

cakilcik' Alıntı:
bilgisayarmax' Alıntı:
çalışan bayanla ne güzel maaş alıyor diye evlenirken baştan da bunların başınıza geleceğini düşünecektiniz arkadaşlar.
Bir laf var (bekar)bayan öğretmenler için "Ayaklı 2000tl, çift maaş alır gül gibi geçinip gidersiniz" diye.
Siz yapmıyorsunuz, bari yapana engel olmayın.

"Ayaklı 2000tl, çift maaş alır gül gibi geçinip gidersiniz" işte bu söz yüzünden evliliğe soğuk bkıyorum :-1:

bilgisayarmax' Alıntı:
kızmıorum hocam da.ama ben iş yaparken eşim oturup tv izliosa çok zoruma gidiyor yani.sizin eşlerinizinde eminim zoruna gidiyordur.bizim isteğimiz tüm işi kocalarımız yapsın değil.sadece yardım etsin.bu yani

yanlış düşünüyorsun hocam. eşiniz tv izliyorsa evinde rahat ediyor demektir. eşini seven insan böyle düşünmez. sizin düşünceniz kapitalizmden başka bir şey değil. böyle evlilik olmaz. yeri gelir o bir işe koşturur siz oturursunuz. her şey sevgi ve saygı. sevgi saygı azsa ben-sen münasebeti başlar ve zamanla evde tad kalmaz.

okulda tüm gün beylerle aynı işi yap,sonra evde kocam tv karşısında dinlensin,ben yemekle çocukla uğraşayım,adalet mi bu :-1:

oguz-han' Alıntı:
bilgisayarmax' Alıntı:

yanlış düşünüyorsun hocam. eşiniz tv izliyorsa evinde rahat ediyor demektir. eşini seven insan böyle düşünmez. sizin düşünceniz kapitalizmden başka bir şey değil. böyle evlilik olmaz. yeri gelir o bir işe koşturur siz oturursunuz. her şey sevgi ve saygı. sevgi saygı azsa ben-sen münasebeti başlar ve zamanla evde tad kalmaz.

herkesin düşüncesi kendine saygı duyarım hocam.ama biz eve aynı saatte girip aynı saatte çıkıyoruz artık erkeklerin öyle bankada belediyede koşmalarını gerektiren işleri kalmadı.tüm işler netten yapılıyor.eskiden olsa size hak verirdim.çarşı pazara da birlikte gidiyor zaten.ee erkekeğe ne kaldı geriye mesela bir örnek verin

bilgisayarmax' Alıntı:

Hocam duyanda bulaşığı, çamaşırı elle yıkıyorsunuz sanacak. Annelerimiz gerçek kahramanmış, kazanda su kaynat, leğende yıka, bulaşıkları elde yıka...

Yeni nesil, annelerinin çeyreği etmez.

::EmeL::' Alıntı:
okulda tüm gün beylerle aynı işi yap,sonra evde kocam tv karşısında dinlensin,ben yemekle çocukla uğraşayım,adalet mi bu :-1:
Alışveriş yapıldığında eşyalar beraber taşınır, gece birşeyler alınmak istendiğinde sırasıyla dışarı çıkılır, Evde ağır birşeyler taşınacaksa sırasıyla taşınır. Adil olan budur hocam.

annelerimiz kendini paraladı da ne oldu kime yarandı hocam.hepsinde bel fıtığı romatizma.ağrılardan uyuyamaz durumdalar.biraz canımızın kıymetini bilelim biz de.

e babalar da ormandan odun taşıyorlarmış, yeni nesil babalarının kaçta kaçı eder? :mrgreen:

ben mutfağında yemek yapmayan kadına kadın demem kimse kusura bakmasın, ister çalışsın ister çalışmasın.. Bazı özel durumlar olur, yorgun olur hasta olur o ayrı tabi..

Temizlik işleri bencede ortak yapılmalı

Çamaşırlar makinede yıkanır. Sorun çamaşırları makineye koymak.
Bulaşıklarda aynı şekilde. Sorun bulaşıkları makineye koymak.
Bayan çalıştığından sabah ve öğle zaten dışarda yenilir. Bazen akşamlarıda dışarı çıkılır.
Temizlik için elektrikli süpürgeler var. 20-30 dk kesinlikle bitecek.
eskisi gibi soba derdi de yok. Sobanın kiri, pisi, odun taşıma falan dersi yok.
Çocuklara bakmakta zorunuza gidiyorsa yapmazsınız olur biter. Hazır 10 yaşında alırsınız bir tane. vs vs...

bilgisayarmax' Alıntı:

yukarıda söylediklerini eşinizede söylüyorsanız boşanma sebebidir. ben çalışırken eşimin oturmasından rahatsız olmuyorsam eşiminde aynısını yapmasını beklerim. yazları akşam üstü 2 saat sadece bahçeyle ilgileniyorum. bunu yaparken eşimin içerde oturmasından niye rahatsız olayım. yorulmuştur zaten oda akşama kadar. ben uğraşırken 1 bardak su getirip yardım edeceğim birşey var mı demesi yeter. bayan ütü yaparken erkek ne yapacak. o bırakıp ben mi yapacam.

herkesin bir görevi vardır ve eşler bu görevlerde yardımcı olurlar. bunun için eş olmaya bile gerek yok. insan olmak yeterlidir. akşama kadar yorulup gelen birine tüm işleri yıkmak zaten vicdansızlıktır. bayan yemek yaparken eşi çorbayı karıştırır, temizlik yaparken koltukları çeker, ağır halıları çırpar ancak bu işleri erkek yapmaz. yardım eder sadece.

erkeği idare etmesi kolaydır. bende çalışıyorum yoruluyorum sende yapacaksın sözü erkeğe iş yaptırmaz, eşinden soğutur. onun yerine hayatım ben pilavı yaparken şu çorbayı karıştırır mısın dibini tutmasın cümlesi çok daha güzel ve aile ruhuna uygundur. ancak bazı kadınlar erkek idare etmesini bilmediği için çıkar bu sıkıntılar.

valla erkekler ne kadar yardım ediyoz deselerde tüm yük evin hanımının omuzlarında bugun ne yemak yapacam psikolojisi bile yoruyo :))

yani bayanlara diyorsunuz ki köleliliği kabul edin mutlu olun diyorsunuz. bende katılıyorum. köleliliği kabul edince evimiz daha huzurlu oluyor.

"Ayşen"' Alıntı:
valla erkekler ne kadar yardım ediyoz deselerde tüm yük evin hanımının omuzlarında bugun ne yemak yapacam psikolojisi bile yoruyo :))
hocam, bayanları yoran şey yaptıkları işler değil takındıkları psikolojidir.

"Ayşen"' Alıntı:
fırında patates, kadınbudu köfte, salata. o dert değil hocam. sen buraya yaz canımız ne çekiyorsa o gün söyleriz:)

m.arslan' Alıntı:
arkadaşlar benim eşim çalışıyor kendisi öğretmen ya evde hemen hemen bütün işi ben yapıyorum çok merak ettim eşi çalışanların hepsi benim gibi mi diye varsa yazsında biraz olsun rahatlayacağım yoksa çıldırmamak elde değil.
hoca sen ne kadar muhalefet bir insansın. herşeyi sorun yapıyorsun. derslerin zorunlu olmasını da sorun yapmıştın o yüzden dedim

her_dem' Alıntı:
"Ayşen"' Alıntı:
fırında patates, kadınbudu köfte, salata. o dert değil hocam. sen buraya yaz canımız ne çekiyorsa o gün söyleriz:)

öyle bir başlık var zaten şöyle evlilikte 10. yıla falan gelince daha bir profesyonelleşiriz belki ev hanımlığı alanındada erkeklerin yükü de azalır:))

cakilcik' Alıntı:
e babalar da ormandan odun taşıyorlarmış, yeni nesil babalarının kaçta kaçı eder? :mrgreen:
Hocam emin olun yeni nesiller ataları gibi güçlü ve dinamiktir. Her işi yaparlar. Odun kırarlar, taşırlar ama (ağır olacak ama) kadın dırdırını hiç taşıyamazlar. Erkekleri de yoran budur. Erkeklerin hiçbir zaman erkek işlerini kadına yaptırdığını ben görmedim ama kadın nedense kendi işlerini zorla yaptırmaya çalışıyor. İşin içinde ayrılmak olsa da....

bilgisayarmax' Alıntı:
annelerimiz kendini paraladı da ne oldu kime yarandı hocam.hepsinde bel fıtığı romatizma.ağrılardan uyuyamaz durumdalar.biraz canımızın kıymetini bilelim biz de.

kesinlikle katılıyorum :+1: hem iş hem ev zor

ben eşime işte yaptırırım yemekte tatlı dille( maşallah :D ) . Ancak çocuk baktıramıyorum :cry: bizimde sorunumuz bu.
adam çamaşır asıyor ama çocuğu parka götürmüyor. :eek:

emines' Alıntı:
ben eşime işte yaptırırım yemekte tatlı dille( maşallah :D ) . Ancak çocuk baktıramıyorum :cry: bizimde sorunumuz bu.
:puhaha:

emines' Alıntı:

hocam maşallah de dilini ıssır bu kadar iş yapan adamı bulmuşsun... o çamaşırları asarken sende çocuğu parka çıkartıver bi zahmet :puhaha:

Geri