Evde Hologram Yapımı

Kodla Büyü
Re: Ynt: Evde Hologram Yapımı

COBOL' Alıntı:
Öyle 4 lü ters görüntüler ve Piramit şeklinde asetat yok. (Bence de olmamalıydı.Aradım ve aradığımı da buldum, Yapmışlar, hemde benden önce:) )

Sayın hocam, piramitin amacı dört yandan bakıldığında da görüntü elde etmek ayrıca da pratik bir şekilde yansıtıcının kendi kendine ayakta kalması ve izleyenin 4 yandan baktığında sanki piratimitin ortasında görüntü oluşuyor etkisi verilmesi.
Piramiti yaptıktan sonra ilk videoda verdiğiniz benim de aklıma geldi. Ancak açıkçası camdaki yansıma gibi olduğundan, piramitin verdiği etkiyi yaratmadığını düşünüyorum.

Testlerin üzerine kaplanan basit plastikten yaptık bugün 3 sınıfta ve izledik... Çok hoslarına gitti. Tekrar teşekkürler hocam...

Re: Ynt: Evde Hologram Yapımı

yakuphan' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
Öyle 4 lü ters görüntüler ve Piramit şeklinde asetat yok. (Bence de olmamalıydı.Aradım ve aradığımı da buldum, Yapmışlar, hemde benden önce:) )

Sayın hocam, piramitin amacı dört yandan bakıldığında da görüntü elde etmek ayrıca da pratik bir şekilde yansıtıcının kendi kendine ayakta kalması ve izleyenin 4 yandan baktığında sanki piratimitin ortasında görüntü oluşuyor etkisi verilmesi.
Piramiti yaptıktan sonra ilk videoda verdiğiniz benim de aklıma geldi. Ancak açıkçası camdaki yansıma gibi olduğundan, piramitin verdiği etkiyi yaratmadığını düşünüyorum.
Youtube görüntüleri zaten sahte 3d ile yapılmış.
Örnek olarak bir balığın
Piramidin önününden bakınca ön yüzünü
Arkadan bakınca kuyruğunu
Piramidin Yan tarafından bakınca yan kısmını görmem gerekiyor
Gerçek 3d budur
Lakin 4 yöndende aynı görüntü var.Yani holograma esas olan görüntü zaten 3d olarak hazırlanmamış.
Bende asetattan monitör gibi bakarım aynı hesap.
Galiba ucuz etin yahnisi böyle oluyor.
Ama eğlendik biraz, sağolun ho cam.

Geri