Etlere IP verme

Kodla Büyü

okoyun

Aktif Üye
Arkadaşlar vpn olan okullara tahtalara ıp verebilir miyiz.? ben vermeye çalıştım. bazı tahtalar 10 lu blok ıp alıyor. bazıları ise 192.168.95. bloktan ıp alıyor. ilerde bir sakınca olur mu ıp vermenin?

okulumuz faz2 kapsamında fiber yok meb hattını kabosuz dağıtıcılarla kullanıyoruz.elle ip vererek sınırlı bağlantı sorununu çözüyorum.

pcreis' Alıntı:
okulumuz faz2 kapsamında fiber yok meb hattını kabosuz dağıtıcılarla kullanıyoruz.elle ip vererek sınırlı bağlantı sorununu çözüyorum.

hocam nasıl elle ıp veriyorsunuz.Kaç aydır okulda internet yok sınırlı bağlantı heryer.Bir türlü anlamıyorum, elle ıp verirken sırayla ne yapmalıyım?Meb sertifika da yüklemiyorum öğretmenler telefonundan bağlanamaz diye.

Dışarıdan gelip de bu ne diyenlere açıklama: :+1:
Etlere IP verme = Etkileşimli tahtalara internet protokol adresi verme

esmed' Alıntı:
pcreis' Alıntı:

hocam nasıl elle ıp veriyorsunuz.Kaç aydır okulda internet yok sınırlı bağlantı heryer.Bir türlü anlamıyorum, elle ıp verirken sırayla ne yapmalıyım?Meb sertifika da yüklemiyorum öğretmenler telefonundan bağlanamaz diye.

Okulumuz 2. Faz kapsamında. Tahtaların antenlerini henüz teslim etmediler. 7-8 adet wifi adaptörümüz var. Kullanacak olan öğretmenler et'ye takıp kullanıyorlar. ip ler dinamik ama hiç sorun olmadı.

pcreis' Alıntı:
hocam kablosuz olarak kullanacaksanız interneti aygıt yöneticisinden yerel ağ adaptörünü kaldırın.Dns bölümünden istediğiniz ipleri verin.yerel ağ adaptörünü kaldırmayınca 169la başlayan bir ip geçerli oluyor.

Geri