Etkileşimli Tahta Faz 2 Kullanıcı adı parola sorunu

Kodla Büyü

lecolawrld

Üye
Merhabalar, bugün hocamız (öğrenciyim) bizden akıllı tahtayı açmamızı söyledi. Okulumuz ETKS (etks.com.tr) kilit sistemini kullanıyor. Neyse, hoca USB'sini verdi, taktık ama çalışmadı. ETKS'de bir açık var, tahta açılır açılmaz bazen başlangıç menüsüne gidip rastgele bir şey açıp ETKS'nin açılmamasını sağlayabiliyorduk. Şimdi de böyle yaptık. Tahta açıldı. Biz de dedik "E madem USB'ler çalışmıyor, biz de ETKS'yi devre dışı bırakırız". Uyumluluk sorunu giderme diyerek uygulamanın otomatik olarak Yönetici şekilde çalışmasını sağlayacaktık ve şifre isteyeceği için de ETKS açılmayacaktı. Ama işler öyle gitmedi. Tahtayı yeniden başlatığımızda kullanıcı adı ve parola istedi. Ben daha önceden bir Administrator hesabı oluşturmuştum, onun bilgileriyle giriş yaptık ama zaten o hesap yönetici olduğu için ETKS gene açıldı. Şimdi geleyim esas konuya. 1. Bu tahtayı öğretmenler açmak isteyecek ama kullanıcı adı-parola lazım olacak onlar nereden bilsin, ne yapmalıyım? (netplwiz olduğunu tahmin edebiliyorum ama USB'ler çalışmıyor) 2. Bu olaylar olmadan önce kullandığımız hesabın (ETKullanıcı) şifresini bilsem her şey hallolacak o yok, nereden bulabilirim? Teşekkürler...

Son düzenleme:
Geri