Etkileşimli tahtaların garanti sorunu

Kodla Büyü

babadogan

Aktif Üye
Sevgili Eğitici yada Bakanlıkta çalışan arkadaslar Okulumuzda öğrenci dikkatsizliği sonucu flash belleği çıkarırken akıllı tahtanın usb gırısı kırıldı ilk başlarda yuvanın bırı calısıyordu ama artık yuvaların ikisi de çalışmıyor. vestel garantinin karsılamayacağını soyluyor ve yaklasık 1000 tl ıstıyor. Okulun bunu yaptırma durumu yok bu durumu nasıl çözeceğiz yada engelleyeceğiz yada sesimizi kime duyurabiliriz veya kullandırmayalım mı yada arızalı mı kalsın
zira bir çok okulda benzer problemlerin yaşandığını forum sitelerinde okudum. çözüm bulabilenlerin ve bu sorunu bakanlığa birinci ağızdan iletebilecek arkadaşların yardımlarını bekliyorum..

Aynı durum bizim okulumuzda da var. Anlayamadığım iyi ki 5 yıl garantisi varmış bu tahtaların!! En çok kullanılan yerler ne kadar adi malzemeden yapıldıysa artık (usb girişleri, tahta kulpları, anahtar girişleri vb.) he aynı yerler problem çıkartıyor dolayısıyla herkesin derdi aynı. Ne hikmetse de bu yerler garanti kapsamı dışında.

Forumda bu tutma kolları ve kilitler bir defaya mahsus garanti kapsamında diye bir mesaj okumuştum. Samsundaki firma öyle demiyor. Böyle bir durum varsa bununla ilgili yani garanti şartlarını belirten bir yazı var mıdır?

Hocam ciddi bir garanti kapsamı yok vestelin.herseye para istiyorlar.yalnız şunu dicem yanyana iki usb girişinden ayrı yansol taraftaki kilitli kısımı açtığınızda bir usb girişi daha olduğunu göreceksiniz.onu çoklayın ve onu kullanın

Hocam sözleşme bu hatalarında kapsıyor... Yapmak zorunda, yakın problem bende de oldu çok kolay bir şekilde çözdüm...

sikayetvar.com sitesine bunu yaz 1 hafta içinde çözüldüğünü göreceksin... Bu siteden çok tırsıyorlar... şikayetten sonra arayıp hemen halledelim efendim nasılsınız efendim başka bir isteğiniz varmı efendim diye bir anda vestelle telefon trafiği yaşayacaksın... Hatta ben servisi aramdan siteye yazıyorum daha hızlı çözüyorlar problemlerimi

Hocam bizim okulda da tahtanın bir tanesinde usb girişlerinin ikisi de kırıldı. Öğrenciler ödevlerini tahtaya atarken çok zorlamışlar ve kırılmış. Vesteli aradım. Hemen gelip değiştirdiler. 1 defaya mahsus olarak garanti kapsamında değiştiğini söylediler. Servisten servise fark oluyor maalesef. Bir standartları yok.

ilyas33' Alıntı:
Hocam ciddi bir garanti kapsamı yok vestelin.herseye para istiyorlar.yalnız şunu dicem yanyana iki usb girişinden ayrı yansol taraftaki kilitli kısımı açtığınızda bir usb girişi daha olduğunu göreceksiniz.onu çoklayın ve onu kullanın
O usb girişi bilgisayara bağlı değil galiba hocam. Televizyona bağlı. Ben denemiştim PC ekranında görmüyor.

babadogan' Alıntı:
Sevgili Eğitici yada Bakanlıkta çalışan arkadaslar Okulumuzda öğrenci dikkatsizliği sonucu flash belleği çıkarırken akıllı tahtanın usb gırısı kırıldı ilk başlarda yuvanın bırı calısıyordu ama artık yuvaların ikisi de çalışmıyor. vestel garantinin karsılamayacağını soyluyor ve yaklasık 1000 tl ıstıyor. Okulun bunu yaptırma durumu yok bu durumu nasıl çözeceğiz yada engelleyeceğiz yada sesimizi kime duyurabiliriz veya kullandırmayalım mı yada arızalı mı kalsın
zira bir çok okulda benzer problemlerin yaşandığını forum sitelerinde okudum. çözüm bulabilenlerin ve bu sorunu bakanlığa birinci ağızdan iletebilecek arkadaşların yardımlarını bekliyorum..

fatih-etkilesimli-tahta-f279/20-adimda-etkilesimli-tahta-guvenligi-guncellendi-t125011.html

Geri