Etkileşimli Tahta Kapağı Kızağı Tamiri

Kodla Büyü

fzli

Üye
Kıymetli meslektaşlarım,
Okulumdaki etkileşimli tahtaların kapakları zamanla yıpranmış, kızaktan çıkmış, bazıları açılıp kapanmıyor. Formda ve google de araştırdım ama bulamadım; bu kapaklar nasıl sökülür, nasıl tamir edilir? Tecrübesi olanlar yardım edebilir mi?

FAZ2 için,
Kayar kapağın sağ ve sol üst yandaki 2şer vida sökülür, vidaların tuttuğu metal sağa sola asılarak ayrılır, kapağın üst kısmı boşa çıkmış olur. Bu esnada kapak düşebilir tutmak lazım. Hafif öne doğru eğip sırayla alt köşelerden kaldırarak kızaktan kurtarılır.

15 tane tahtamız için kızakları değiştirdik 1870 tl para aldı servis. Kesinlikle çok pahalı Gaziantep'te bu işi yapanlar var parça tedarik edip kendiniz değiştirirseniz çok daha ucuza gelir hocam.

@aradaugrarim hocamın yazdığı gibi yapın her sene başında. Çünkü Vidalar Kullanıldıkça gevşiyor zamanla.

Bazen de kapağı tutan üst rayların içinde kare şeklinde somun düşüyor, kayboluyor. Eğer böyle bir durum varsa o somunu sadece Vestel teknik servis satıyor. Yeni ray takıyor.

FAZ2 için,
Kayar kapağın sağ ve sol üst yandaki 2şer vida sökülür, vidaların tuttuğu metal sağa sola asılarak ayrılır, kapağın üst kısmı boşa çıkmış olur. Bu esnada kapak düşebilir tutmak lazım. Hafif öne doğru eğip sırayla alt köşelerden kaldırarak kızaktan kurtarılır.

Yarın dediğinizi bir deneyeceğim. Sağolun cevap için.

Kıymetli meslektaşlarım,
Okulumdaki etkileşimli tahtaların kapakları zamanla yıpranmış, kızaktan çıkmış, bazıları açılıp kapanmıyor. Formda ve google de araştırdım ama bulamadım; bu kapaklar nasıl sökülür, nasıl tamir edilir? Tecrübesi olanlar yardım edebilir mi?

Parça temini ve tamir konusunda rehberlik yapabiliriz...
Gaziantep BT

Hocam bizde de tahtaların kenarlarındaki vidalar düşmüş. Tahta sonuna kadar çekilince kenar bölümü açılıyor vida olmadığı icin. Nereden temin edebiliriz.
Cıvata ve somun satan yerlerde bulabilirsiniz hocam. Tabii elinizde: "Şundan var mı ustam" diyebileceğiniz bir örnek olsun.

Geri