ethernet kablosunu çıkarınca pc açılıyor.

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Labaratuvarda elimde bir pc var. Bazen açılmıyor. İlk başta bir türlü olayı anlayamadım ama bugün rasgele olayı anladım.

Ethernet kablosunu çıkarıp power tuşuna bastığımda her seferinde açıldı.

Biosta böyle bir ayar var mı? Tam olarak nerede varsa

Hocam belki bios boot ayarlarında network üzerinden başlatma seçeneği ilk sıraya alınmış olabilir. Ancak ağdan başlatılamadığı taktirde yine de sabit diskten başlatması gerekirdi. Ethernet kartınız onboard mu yoksa harici bir kart mı? Eğer harici kart ise lütfen çıkarıp onboard girişten internet almayı dener misiniz.

Hocam belki bios boot ayarlarında network üzerinden başlatma seçeneği ilk sıraya alınmış olabilir. Ancak ağdan başlatılamadığı taktirde yine de sabit diskten başlatması gerekirdi. Ethernet kartınız onboard mu yoksa harici bir kart mı? Eğer harici kart ise lütfen çıkarıp onboard girişten internet almayı dener misiniz.
Ethenet girişi Onboard. Yarın bakayım hocam bios network ayarına. Cevabınız için teşekkür ederim

Wake on Lan kelimelerini arayın biosunuzda.
sonuçta kablo çıkarmak bir interrupt yaratıyor olabilir.

Bende de aynı sorun var? Kablo takılı iken acilmiyor. Kobloyu çıkardıktan belli bir süre sonra açılıyor. Hatta başka switch yerine direk Fatih ağına taktigimda resetleniyor

Labaratuvarda elimde bir pc var. Bazen açılmıyor. İlk başta bir türlü olayı anlayamadım ama bugün rasgele olayı anladım.

Ethernet kablosunu çıkarıp power tuşuna bastığımda her seferinde açıldı.

Biosta böyle bir ayar var mı? Tam olarak nerede varsa
Bizde de memurun PC internete bağlandığında bütün okulun internet hızı anında perisan oluyordu, kabloyu sokuyorum internet uçuyor, takıyorum internet gidiyor.En son ram’i değiştirdik sorun ondaymış denemenizi tavsiye ederim

Geri