Etab 5 güncelleme

Kodla Büyü
Hocam ag baglanti yok diyo bekliyosa ac kapa tableti yada baska bi nete bagla ben bugun cep telefo undan yaptim.acip kapatmayi aga baglansada ag simgesinin baglantisinin yesil olmasini bekleyiniz saglayiniz

Arıadaşlar kendi tabletimde denetim çalıştı ve eskiye göre daha güz l bşr rom yüklendi çözümü sitemde mevcut.
çözümü

tableti bağladığınızda bilgisayar direk görüyor mu kapalı halde olduğunda. Bazı tabletleri görmüyor.
Birde download butonuna tıkladıktan sonra hemen başlıyor mu yoksa beklemek gereklimi

vlk4n' Alıntı:
tableti bağladığınızda bilgisayar direk görüyor mu kapalı halde olduğunda. Bazı tabletleri görmüyor.
Birde download butonuna tıkladıktan sonra hemen başlıyor mu yoksa beklemek gereklimi
programı çalıştırıp download a bastıktan sonra, kapalı olan tableti bağladığınızda yüklemeye başlar. önceden tableti bağlarsanız görmez.

bi kere download dedikten sonra taktım biraz bekledikten sonra çıkarıp tekrar download dedim ve taktım ondan sonra yüklemeye başladı bilginize

Etab4 öğretmen yazılımı var mı acaba...
Etab4 ve Etab5 öğrenci yazılımlarına nasıl ulaşabiliriz.

Bir sorum daha olacak Etab5 öğretmen yazılımını Etab4'lere yükleyen var mı, hata veriyor mu...

celiksd' Alıntı:
25.03.2016 tarihinde E-Tab5 model Tabletlerle ilgili gerçekleştirilen güncelleme sonucunda öğretmen tabletlerinden bazılarında sorun ortaya çıkmıştır.
Sorunun giderilmesi için MEB tarafından alınan karar doğrultusunda;
E-tab5 öğretmen tabletleri için yükleme klavuzu aşağıdaki bağlantıda sizlerle paylaşılmıştır.
* Söz konusu ROM yetkili kişi tarafından kurulabilir.
* “ Yazılım Atma Nasıl Yapılır” kısmındaki talimatlara dikkat edilmesi çok önemlidir.
Aksi takdirde aynı seri numaralı tabletler ortaya çıkmakta bu da aktivasyon sorununa neden olmaktadır.
* Kargo sürecinde yaşanan sıkıntılar(Kargoda Kırılma, Kaybolma vb.) ve tamir süresinin uzaması nedeniyle mümkün olduğunca yerelde problemin giderilmesi uygun olacaktır.
* Merkezi Teknik Servise gönderim ancak yerelde çözülemeyen durumlarda başvurulması gereken bir yöntem olmalıdır.
Yükleme Klavuzu:http://pybsv2.eba.gov.tr/asset/documents/e-tab5.pdf

Not: “Yazılım atma nasıl yapılır” kısmında belirtildiği gibi yazılım atma işleminin yapılabilmesi için e tab 5 tabletin kapalı konumda olması gerekmektedir. Şu an sorun yaşanan tabletlerde General Mobile yazısı sürekli dönerek kapatma işlemi normal şekilde yapılamamaktadır. Tableti kapatma işleminin yapılabilmesi için kapatma tuşu, ses açma ve ses kısma tuşlarının üçüne aynı anda uzunca basarak kapatabilirsiniz.
Yükleme kılavuzundaki linklerde öğrenci/öğretmen yazılım indirme aktif değil
öğrenci yazılımı ve öğretmen yazılımı indiremedi.
İyi çalışmalar…

SerkanF1' Alıntı:

Bir sorum daha olacak Etab5 öğretmen yazılımını Etab4'lere yükleyen var mı, hata veriyor mu...

burada aradığınız herşey var :http://www.bilgisayarbilisim.net/fatih-tablet-f281/e-tab-4-ve-5-orjinal-yazilim-rom-mdm-yukleme-t149386.html

etab5 in romu 4e olmaz işlemci dahil herşey farklı. etab4 te öğrenci ve öğretmen yazılımı aynı.

ademola' Alıntı:
SerkanF1' Alıntı:

burada aradığınız herşey var :http://www.bilgisayarbilisim.net/fatih-tablet-f281/e-tab-4-ve-5-orjinal-yazilim-rom-mdm-yukleme-t149386.html

etab5 in romu 4e olmaz işlemci dahil herşey farklı. etab4 te öğrenci ve öğretmen yazılımı aynı.
Teşekkür ediyorum.

bende bazilari olurken bazilarinin seri no silindi 0123456 seklinde oldu ve eba 017 hatasi ile aktivasyon yapmiyor iki gündür ne yaptiysam kimse donmedi telpa vs .
ne yapmam gerekli.

Ben dün ve bugün 10 dan fazla tablete rom yükledim ,hiç bir sorun olmadı.Rom yüklerken;

Önce programı çalıştırıp,en alt satırdaki usr data yazan kısımdaki tiki kaldırın (böylece seri no silinmiyor ve öğretmenin şahsi dosya ve uygulamaları aynen kalıyor)
daha sonra downland deyip sonra tableti usbden bağlıyorsunuz,önce kırmızı,sonra mor renk oluşuyor ve yükleme başlıyor(sarı renk).1-2 dakika sonra OK yazısı çıkıyor.Programı kapatıp ,tableti pc den ayırıp açıyoruz,ilk açılış yine biraz uzun sürüyor.Fatih ağınız varsa otomatik olarak bağlanıp aktifleştirmeyi kendisi yapıyor.Başka bir ağa bağlayacaksanız ağ şifresini girdikten sonra tableti kapatıp açıyoruz ve aktivasyon yine otomatik yapıyor.

ogretmen.exe işe yarıyor download only i upgrade ile değiştirmeyi unutmayın downloada basın cihazı en son bağlayın. Yalnız bazı oyunlar yüklemiştim eski halinde sadece o oyunlar için cihazınızla uyumlu değildir uyarısı aldım play store da gerçekten ilginç diğer oyunlarda sorun yok böyle bişeyle karşılaşan var mı?

gzegen' Alıntı:
bende bazilari olurken bazilarinin seri no silindi 0123456 seklinde oldu ve eba 017 hatasi ile aktivasyon yapmiyor iki gündür ne yaptiysam kimse donmedi telpa vs .
ne yapmam gerekli.
aynen :( :(

Ah arkadaşlar ahh.. yahu adamlar güncellemeyi size sorup da mı kurdular. nasıl içine ettilerse bırakın düzeltsinler başınıza neden iş alıyorsunuz. Ha ben tablete nasıl yazılım yüklenir diye merak ediyorum diye yapıyorsanız ona bir şey diyemem. Fakat yarın bir gün biz size bu işlemi yapın demedik garanti dışına çıkartmışsınız derlerse şaşırmayın herkese iyi çalışmalar.

mfk' Alıntı:
ogretmen.exe işe yarıyor download only i upgrade ile değiştirmeyi unutmayın downloada basın cihazı en son bağlayın. Yalnız bazı oyunlar yüklemiştim eski halinde sadece o oyunlar için cihazınızla uyumlu değildir uyarısı aldım play store da gerçekten ilginç diğer oyunlarda sorun yok böyle bişeyle karşılaşan var mı?

Bende daha önce kullandığım uygulamalarda cihazla uygun degildir uyarısı aldım.. Ayrıca dokunmatigim kararlı çalışmıyor ama kalemle sıkıntı yok.. Kalibrasyon da hata veriyor.. Öğretmen uyg bir kaç kez kurdum değişen birşey olmadı fakat download only yazan kısmı upgrade olarak değiştirip denemedim, birde öyle mi demeden acaba??

Downland only i upgrade olarak neden değiştiriyorsunuz,bize il koordinatörü bakanlığın görüşü ve yükleme ile ilgili pdf açıklamasını gönderdi,bu kurallara uymak kaydıyla işlem yaparsak herhangi bir sorun çıkacağını sanmam.Bakanlık bize rom atmak için izin verdi,buna göre işlem yaptığımızda herhangi bir sorumluğumuz olmayacaktır.

Daha önceki sayfalarda bakanlığın görüşünü ve açıklamalarını paylaşmıştı.Seri numarası silinen tableti aktive edemezsiniz çünkü o öğretmenin üzerine kayıtlı bir tablet gözükmektedir,,ancak servisle telefondan görüşüp onların tavsiyesi ile hareket etmek uygun olacaktır.Bu sorunu bizlerin çözebileceğini sanmıyorum

orhanak' Alıntı:
Daha önceki sayfalarda bakanlığın görüşünü ve açıklamalarını paylaşmıştı.Seri numarası silinen tableti aktive edemezsiniz çünkü o öğretmenin üzerine kayıtlı bir tablet gözükmektedir,,ancak servisle telefondan görüşüp onların tavsiyesi ile hareket etmek uygun olacaktır.Bu sorunu bizlerin çözebileceğini sanmıyorum

ben daha önce 1 kez düzelttim bu serino işini. ama biraz karambole oldu 2. kez deneme fırsatım olmadı. aslında serino yazmak kolay da wifi MAC ve blutoot mac adresleri de siliniyor onlar sıkıntı wifi mac olmadan seri noyu düzeltseniz bile aktivasyon olmuyor

orhanak' Alıntı:
Downland only i upgrade olarak neden değiştiriyorsunuz,bize il koordinatörü bakanlığın görüşü ve yükleme ile ilgili pdf açıklamasını gönderdi,bu kurallara uymak kaydıyla işlem yaparsak herhangi bir sorun çıkacağını sanmam.Bakanlık bize rom atmak için izin verdi,buna göre işlem yaptığımızda herhangi bir sorumluğumuz olmayacaktır.

benim dokunmatiğim kararlı çalışmıyor @mfk hocam da upgrade ile değiştirmeyi unutmayın dediği için bu şekilde mi denesem acaba dedim sadece,, benden başka dokunmatiğinde sorun çıkan olmadı sanırım..

Bakanlığın görüş ve tavsiyesi üzerine biz rom atma işlemini yapalım.Ondan sonra oluşacak sorunlarda tabletleri servise gönderirken durumu açıkladığımızda sorun olmayacaktır.Zaten bakanlık bu sorunun çözümü için yerelde gerekenlerin yapılmasını ancak çözülemeyen sorunlarda servise gönderilmesi gerektiğini yazmış.Birde bu forumda yada diğer forumlarda var olan rom ları kullanmamak gerektiğini düşünüyorum.İl koordinatörlerinden servisin sunduğu romları size ulaştırmalarını istemek daha doğru olacaktır.Bu saate kadar okulda 20 öğretmenin tabletini romladım. Hiç bir sorun olmadı.Hatta il koordinatörü romları bize verirken hiç bir forumda paylaşmamamızı özellikle belirtti.

Arkadaşlar öğretmen tabletini kurduk. sorun yok. öğrenci tabletlerini nasıl çözeceğiz. 2 orjinal mdm yükleyelim dedik. General Mobile MDM Sihirbazi yaparken etab 5 lerde recovery modunda olmamıza rağmen, program recovery modunda değilsiniz uyarısını alıyorum. bunun çözümü var mı?

Hakan25' Alıntı:
Arkadaşlar öğretmen tabletini kurduk. sorun yok. öğrenci tabletlerini nasıl çözeceğiz. 2 orjinal mdm yükleyelim dedik. General Mobile MDM Sihirbazi yaparken etab 5 lerde recovery modunda olmamıza rağmen, program recovery modunda değilsiniz uyarısını alıyorum. bunun çözümü var mı?

Hocam öğrenci tabletlerinde ne sorunu var ki,onlara güncelleştirme yapıldımı. Bizim okulda öğrenci tableti yok merakımdan soruyorum

diyelim öğrenci tabletleri de bu şekilde düzeldi...en az 500 kişinin tabletini tek tek güncelleyecek miyiz yani?
arkadaşlar ne yapıyorsunuz Allah aşkına?

Geri