et tahtalarda aktif netsupport kullananlar ?

Kodla Büyü

penewitz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar akıllı tahtalarınızı yönetmek için aktif netsupport uygulamasını kullanan var mı ? ben forumda yazılan yazıları okudum yapmam gerekenleri yaptım ama bir türlü laboratuvarımdaki tahtadan diğer tahtaları göremedim acaba meb engellemesi mi var ben mi yapamadım ?

bende yapamadım. access pointten dolayı göremezsiniz hocam ip aralıkları ve alt ağ maskeleri varsayılan ağ geçitleri tamamen farklı tahtalar ile pclerin...aynı yapmaya çalıştım yine olmadı.bende vazgeçtim..yapan varsa paylaşsın. ama sanmıyorum olmuyor çünkü

yani bir yolu yok gibi, zaten hiç birşey yapamıyoruz takılan cihazların internetin vs. ttüm teknolojik cihazları hep engelli kullanıyoruz bu kafayla bir adım öteye gidemeyiz. biz geri kalmaya mahkumuz. ya arkadaşlar çok doluyum ama artık konuşmaya dahi korkuyorum

Odamdaki bilgisayardan "NS Manager" ile tüm tahtalara ve diğer bilgisayarlara bağlanabiliyorum. NS School değil, Manager kullanıyorum ve kendi imaj dosyam var. Faz 1, pilot okul. Kabinette falan da herhangi bir değişiklik/ayar yapmadım. 5 yıldır sorunsuz çalışıyorlar.

penewitz' Alıntı:
Arkadaşlar akıllı tahtalarınızı yönetmek için aktif netsupport uygulamasını kullanan var mı ? ben forumda yazılan yazıları okudum yapmam gerekenleri yaptım ama bir türlü laboratuvarımdaki tahtadan diğer tahtaları göremedim acaba meb engellemesi mi var ben mi yapamadım ?
Hocam bir çılgınlık yapıp access pointe ikinci kablo takıp pcye bağladım. biliyorsunuz tahtala 10 lu ip alıyorlar. pc ye bu şekilde ip aldırdım fakat nete çıkış vermedi. ağı da görmedi.ama ip verdi.sonradan yetkiliden öğrendiğime göre sadece lan1 açıkmış hizmete...gerisi kapalı.uzaktan bakanlık konfigürasyon yapıyor...yani faz2 için imkansız.

yataylimit' Alıntı:
Odamdaki bilgisayardan "NS Manager" ile tüm tahtalara ve diğer bilgisayarlara bağlanabiliyorum. NS School değil, Manager kullanıyorum ve kendi imaj dosyam var. Faz 1, pilot okul. Kabinette falan da herhangi bir değişiklik/ayar yapmadım. 5 yıldır sorunsuz çalışıyorlar.
bende bir deneyeyim ozmn hocam

yataylimit' Alıntı:
keşke burda sölemeseydiniz hocam hemen engellerle mazallah :D

Bt sınifindaki bilgisayarlara kuruyormus gibi farkli birsey yapmadan tum tahtalara kurdum. Faz 1 ve fiber var. 2 yildir tum tahtalari goruyorum net support 11 ile hicbir sıkıntı yok. Bence sistemle ilgili bir sıkıntı yok başka biryerde eksik yada yanlışınız var

Hocam Etkilileşimli tahtalarla diğer bilgisayar farklı switch lerden ayrı ip alıyorlar. Görmemeniz normal. Tahtalar 10. ile başlar. Bilgisayar 192. ile başlar.

arkadaşlar ben netsupport u kendi odamdaki bilgisayardan sıkıntısız kullanıyorum.okulda ki tüm pc, laptop ve etkileşimli tahtalara kurdum. otomatik olarak görmüyorsa eğer tüm cihazları seçip sağ tıklayın ve bağlan deyin, o zaman bağlanıyor.

ettahtalarda kullanılan programlar lisanssız olunca et garanti dışı kalır diye bir ibare okumuştum galiba peki bu yükleme bunu etkilermi. sonuç oşarak net support zarar vermiyor ama bilemedim ...
ETKİLEŞİMLİ TAHTA GARANTİ HARİCİ İŞLEMLER ve FİYAT LİSTESİ
http://fatihprojesi.meb.gov.tr/wp-conte ... %C4%B0.pdf

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    36.9 KB · Görüntüleme: 222
onozkara' Alıntı:
arkadaşlar ben netsupport u kendi odamdaki bilgisayardan sıkıntısız kullanıyorum.okulda ki tüm pc, laptop ve etkileşimli tahtalara kurdum. otomatik olarak görmüyorsa eğer tüm cihazları seçip sağ tıklayın ve bağlan deyin, o zaman bağlanıyor.

evet hocam ben de farketmemişim dediğiniz gibi de bağlanıyor ama tek tek bağlan demek gerekiyor her tahtaya

toplu seçip sağ tık bağlan dediğinizde tek seferde tamamına bağlanıyor hocam ama her açtığımızda bunu yapmamız lazım. kolay gelsin

arkadaşlar bende net support manager yok, net support school kursam bt sınıfındaki tahtaya(öğretmen olarak), sınıflardaki akıllı tahtalara da netsupport school öğrenci kursam olur mu?

denedim fakat hiç bir et göremedim acaba et netsupportu farklı bir kullanıcı adı ile aktifleştirdim ondan olabilirmi

bt sınıfındaki etkileşimli tahtaya netsupport school u kurdum öğretmen olarak. sınıflardan birine de öğrenci olarak kurdum. ama gerekli ayarlamaları yapmama rağmen bts den sınıftaki tahtayı göremedim. zaten ağ bağlantılarında da görünmedi. bunun nedeni bt sınıfının ayrı bir porttan bağlanması olabilir mi? sene başında fatih servisi arayıp bt sınıfının portunu etkinleştirmiştik. şimdi yan sınıfımda kimya lab var. ordaki tahtayı öğretmen yapıp diğer tahtayı görmeyi çalışıcam bakalım olacak mı? kafayı yicem bu işi halletmem lazım. çünkü çıkışta tahtalar açık bırakılıp gidiliyor. en azından çıkarken burdan hepsini kapatmak istiyorum.

arkadaşlar bağlanabilenler heralde hep faz1, faz2 de yaklaşık 1 ay uğraştım denemedğim kalmadı hatta burdan bir kaç hocam yardım etti saolsunlar ama sonuç alamadık, tahta tahtayi görüyor, ama bilgisayar tahtayı görmüyor bizim tahtalarda 192 ile ıp almasına rağmen.

müdür yardımcısı kendi bilgisayarından görmek istiyordu ama olmadı:(

Ben de yine halledemedim :( kimya sınıfı ağ bağlantılarımda gördü diğer sınıftaki tahtayı. net supportta öğretmen kurulumu yapınca görmedi :( deli olcam ya. aynı ağda, birbirini görüyor, net supoortta aynı odada ama neden olmuyor? arkadaşlar bir yardım edin lütfen

Arkadaşlar fiber internet de tahtalara veya bilgisayarlara otomatik ip verilince netep support düzgün çalışmıyor.Çünkü ip ler ertesi gün farklı ip alıyor.192.168.7. 40 Alırken diğer gün 192.168.23.230 almıştı.Bunun çözümü var mı?Elle verince başka gün internete bağlanmıyor.

ben çözemedim bu işi. net supoortdan görebilsem tahtaları iyi olcaktı. çıkışta tahtalar açık unutuluyor çünkü :( hergün çıkışta 18 tahtayı kontrol ediyorum artık napiyim :(

bt sınıfındaki etkileşimli tahtaya netsupport school u kurdum öğretmen olarak. sınıflardan birine de öğrenci olarak kurdum. ama gerekli ayarlamaları yapmama rağmen bts den sınıftaki tahtayı göremedim. zaten ağ bağlantılarında da görünmedi. bunun nedeni bt sınıfının ayrı bir porttan bağlanması olabilir mi? sene başında fatih servisi arayıp bt sınıfının portunu etkinleştirmiştik. şimdi yan sınıfımda kimya lab var. ordaki tahtayı öğretmen yapıp diğer tahtayı görmeyi çalışıcam bakalım olacak mı? kafayı yicem bu işi halletmem lazım. çünkü çıkışta tahtalar açık bırakılıp gidiliyor. en azından çıkarken burdan hepsini kapatmak istiyorum.
hocam sınıfın hocası kimse o tahtadan sorumludur kapatıp çıksın bi zahmet ya

bu arada net support 12 ilaçli var mı arkadaşlar deneme sürümü süresi doldu tam bugün

Hocam ben şöyle yaptım. Tüm Tahtaları Fatih ağına(kablosuz) bağladım. İdaredeki bir bilgisayarı da aynı ağa(kablosuz) olarak bağladım ve bu şekilde kontrolü sağladım.

Geri