ET kabloyla internete bağlanmıyor. Çözüm önerisi olan?

Kodla Büyü

mahonyhacettepe

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Tahtanın kat planından kablosunu buldum (A14). Switche takılı olduğu yerde ışık yanmıyor. Sınıftaki tahta açılıyor. AP de herhangi bir ışık yanmıyor. Sistem odasındaki elektrik panosu anahtarları kontrol edildi. hepsi aktif. Fatihpys de hangisini seçmeliyim. Yoksa Netaş'ı mı arıyoruz? (Faz-2)

a14.png

bende aynı problemi yaşıyorum hatta iki tahta da.. tahtaya bağlı interntet kablosunda turuncu ve sarı ışıklar da yanıyor ama internet yok bi türlü çözemedim arıza kaydı bıraktım fatih pys den bakalım bekliyorum

bende aynı problemi yaşıyorum hatta iki tahta da.. tahtaya bağlı interntet kablosunda turuncu ve sarı ışıklar da yanıyor ama internet yok bi türlü çözemedim arıza kaydı bıraktım fatih pys den bakalım bekliyorum
Elektrik gelse bakacağız da AP ye elektrik gelmiyor. Arıza için hangisini seçtin Hocam?

Tahtanın bulunduğu yere bir bilgisayar bağlayın, Laptop yada pc. Ya da başka bir Ops bağlayın. Arıza Ops denmi yoksa alt yapıdanmı ayırın. Eğer ops den ise topraklama hatalarından dolayı eternet portları yanıyor. Anakartı tamir ettirip toprağı da kontrol ettirmek gerekecek.

Tahtanın bulunduğu yere bir bilgisayar bağlayın, Laptop yada pc. Ya da başka bir Ops bağlayın. Arıza Ops denmi yoksa alt yapıdanmı ayırın. Eğer ops den ise topraklama hatalarından dolayı eternet portları yanıyor. Anakartı tamir ettirip toprağı da kontrol ettirmek gerekecek.
Deneyelim teşekkürler.

ap de herhangi bir ışık yanmıyorsa tahtaya da internet gelmez. sorun tahta ile alakalı değil. ya ap ye gelen kabloda bir sorun var yada ap nin switchteki portunda sorun var yada port bir şekilde değilmiş. swtchler poe swtich olarak geçiyorlar.

Geri