Esenköy Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü ve ASO yorumlarınız

Kodla Büyü

formator2006

Aktif Üye
arkadaşlar ressen 2012000127 Eğitimde FATİH Projesi (Teknoloji Kullanımı) Kursuna almışlar. daha önce giden arkadaşalrdan yorumlarınızı alabilirmiyi. nasıl gidilir (adanadan), harcırah ne kadar veriliyor, yemkeler nasıl, tesis temizmi vs vs vs izlenimlerinizi bekliyorum

Yalova otobüsleri ile Yalovaya kadar gidersiniz hocam daha sonra merkezden Esenköye ulaşırsınız sorun yaşamak istemiyorsanız pazar öğleden sonra yalovada olacak şekilde gitmenizi tavsiye ederim sonra Esenköye ulaşırsınız ve HEM e giriş yaparsınız. Esenköy çok güzeldir kendi memeleketim diye söylemiyorum önünüz deniz arkanız ormanlık doğa ile başbaşa kalabilirsiniz. Haftasonu için Yalova merkez istanbul Bursa gezi seçeneğiniz olur. Kurs içinde de Yalovayı gezdiren turlar düzenliyorlar. Tesise gelince Havuzu var, yemekler güzel odalar temiz ama bazen kapasitenin üstü katılımcı olabiliyor yani çok kurs düzenlenen bir yer...

tşk ali hocam, ama pazar günü sınav görevim var onun için pazar akşamı adandan çıkıp pazartesi öğleden sonra yalovada olacam sanırsam.

İstanbula gidip oradan deniz otobüsü ile direk esenköye gidebilirsiniz. Tesis güzel ve temiz. Yemekleri de iyi sayılır. Hizmetiçi eğitimler içinde yolluk ve harcırahı orada verilen tek yer diyebilirim. Çıkacağınız gün hesaplayıp size ödeme yapıyorlar.

murat hocam yanımızda bi belge götürmrmize gerek varmı acaba. eskiden hizmet cetveli istiyorlarmış, bizden bi evrak isterlermi acaba

Esenköy sessiz sakin bir kasaba gibi. biz kışın başka bir kurs dolayısıyla oradaydık. şimdi daha cıvıl cıvıldır herhalde. zaten tesisin hemen karşısı deniz...
orada kadro derecenizi vs hesaplıyorlar. ayrıca birşey götürmenize gerek yok...

Eğer 1. derecede değilseniz herhangi bir belgeye gerek yok. Onlar herşeyi ayarlıyor zaten.

Geçen yaz günlük 20 tlden yevmiye hesaplanıyordu. Sanırım rakamlar pek değişmemiştir. Eğer geç gidecekseniz kurs yöneticisini bilgilendirin derim ben. Hizmetiçim eğitim Daire başkanlığını arayarak sizin kursunuzla ilgilenen yöneticinin kim olduğunu öğrenebilirsiniz. Arkadaşların dediği gibi bilet yol ücreti yada bordro gibi bir belge sunmanıza gerek yok (evet 1. derecede değilseniz). Şimdiden iyi eğlenceler...

14-18 mayıs konya için 260 tl yolluk verdiler...tabi yemek cay giderleri düşüldükten sonra... benim hoşuma gitti.. ben kendi aracımla gittiğim için ulaşım sıkıntı değildi fakat çınarcık yolu yapıldığı için ve köy içinde yollar çok dar olduğu için kendi aracınızla gidecekseniz dikkatli olmanızı tavsiye ederim... arkadaşın dediği gibi havuz var fakat biz ordayken aktif değildi kurbağa sesleri geliyordu :D

Gidilir hocam. Ben eşimle gittim. Yanınızda götürdüğünüz kişilerin ücretini sizden alıyorlar.

Re: Ynt: Esenköy Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü ve ASO yorumlarınız

Hocam esinizle vakit gecirebileceginiz biryer degil orasi. Merkeze 15 dk mesafede ve merkezde tek bankamatik ve tek büyük market var (A101) en yakın yer Yalova 1 saat uzaklıkta ve o yolu cekmene değmez acikcasi

Bi hizmetiçi eğitim çıkacak gibi. geze geze gidip, geze geze dönmeyi düşünüyoruz.umarım iyi olur

Eğitim Merkezine aile ile almazlarsa Çınarcık taki hangi pansiyonu tavsiye edersiniz? Ayrıca pansiyon ücretleri ne kadardır acaba?

Aile için uygun değil
yemekleri pek iyi değil
şemsiye alın
girişte 1 hartalık yemek fişini direk olarak satmaya çalışıyorlar
hemen almayın 2-3 günlük alın
zaten çoğunu dışarı da yiyeceksiniz yemeklerin
terlik götürün

kort tenis raketiniz varsa mutlaka götürün :lol:

yatakaneler temiz ve düzenli,müdürü iyi niyetli bir insan.bizim paralar yetişmemişti. elden ödeme yapabilmek için kasadan ödeme yapmışlardı...

Gittim gördüm :)
Gitmeden önce buraya bakmistim bende yazayim
Öncelikle denizi güzel değil bi heves girip hizla geri çıktim yosun ve deniz anasi dolu ama deniz analari yapisan cinsten değil millet giriyor öyle ama yuzemezsin agzini acsan biseler girer :p
Havuzu küçük daha çok çocuklar için
Derslerden sonra bi aktivite yok
Yakin olanlar arabayla gidebilir yakin yerleri gezmek icin iyi olur cinarcik fena değil armutluda iyi diyorlar ama gidemedik
Aile icin sıkıcı olabilir pek yapacak bir şey yok
Yalovadan sonra 30 km yol çok kivrimli arabayla gidenler dikkat etmeli
Esenkoyden eminönü ve kadikoye feribot var sanirim gişede öyle yazıyordu
Şort ve terlik çok lazim odalarda klima yok ama akdeniz gibi bunalyici bir sicagi yok yine de sicak
Yemekler fena değil beklentinizi yüksek tutmayin
Disarda yemek isi sıkıntılı esenkoyde pek bir şey yok
Çok dindar biyer alkollü mekan yok bitane tekel büfe var sadece
Aklima gelenler bunlar

Arkadaşlar merhaba. Kocaeliden esenköy e kendi aracımla gitmeyi düşünüyorum. acaba pazartesi sabah kaçta kurs başlar. pazartesi sabah yola çıkmayı düşünüyorum da.
boşuna 1 akşam fazladan kalmayayım diyorum

Değerli Meslektaşım,

eğitimlerin program içeriği hakkında mail adreslerinize kursu düzenleyenler bilgilendirme yazıları göndermektedir.

ilk gün eğitimleri 09.30 gibi başlar. fakat geç kalmanız çok sorun olacağı kanısında değilim.daha önceki eğitimler de öğlen sonrası katılanların da olduğunu söylemişlerdi arkadaşlar.

kolaylıklar dilerim.

3-14 nisan tarihleri arasındaki kurs çıktı...
harcırah ve enstitü hakkında fikirlerinizi alabilir miyim? sabah akşam kurs mu yoksa kurs sonrası gezelim görelim ünitesi oluyor mu?
ayrıca mevsim itibariyle "yanınızda götürmelisiniz" dediğiniz şeyler var mı? odalar tek kişilik mi?

Diğer tüm branşlar gezip tozdu bizde sabahtan akşama eğitim gördük. Bir gün de orbiterium, kaplıcalar tarafına bir gezi yaptık o kadar. Odada 3 kişi kaldık.

mert_aylan' Alıntı:
Diğer tüm branşlar gezip tozdu bizde sabahtan akşama eğitim gördük. Bir gün de orbiterium, kaplıcalar tarafına bir gezi yaptık o kadar. Odada 3 kişi kaldık.
giderken ne götüreyim hocam?
resimlerden deniz hemen dibimizde gözüküyor? mevsim itibariyle soğuk mu sıcak mı olur? giyim için çantaya ne atalım? deniz için şort filan götürelim mi?

Bu mevsimde zaten girilmez de hocam mevsiminde de deniz temiz değil diyorlardı. Bizim gruptan kimse girmemişti denize. Akşamları güneş batarken deniz kenarında bol fotoğraf çekilirsin anca o.

Geri