Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Eş durumunda kim kime tabi

Konu, 'Özür Durumu Atamaları' kısmında hasari tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. hasan000083

hasan000083 Üye

aynı sıkıntı bende de var..doğu hizmetini yapmadan eş durumu tayini istedim..sonra özelde çalışan eşim kamuya atanmak istedi.. başka şehire atanırsa ben ne olurum? eşim ebe, ben öğretmen..

2. hasan000083

hasan000083 Üye

mustafa bey aynı konumdayız..eşim ebe ve kamuya atanmak istiyor..ben şark hizmetini yapmadım..eşim batıya atanırsa, bende şark hizmeti yapmadığıma göre bize yine doğu yolu görünüyor mu?

3. hasari

hasari Hiperaktif Üye Hiperaktif

Durumunda bir değişiklik olmaz fakat rotasyon olursa rotasyona uğrarsınız bunun haricinde bir şey olmaz.

4. amip33

amip33 Süper Üye Süper Üye

Soylediklerinizden cikardim ama emin olmak icin soruyorum sayin hocalarim. Ben 7.yilimi bitiriyorum. Esim hemsire ve bu Haziran ayinda atamasi yapilirsa (ilk atama) ister ben onun yanina giderim, ister o benim yanima gelir, degil mi?

5. hasari

Aynen öyle. :)

6. amip33

amip33 Süper Üye Süper Üye

Valla bilmedigimden soruyorum da bu konuda tecrubeli olanlar var aramizda:) bu hemşirelerde de stayerligin kalkmasi, atandiktan snra atandigin yerde su kadar zorunlu calisman lazim ve atama donemleri olaylari nasil acaba? Bizimki belleki ocak--agustos da giderim ben istersem ama o en yakin ne zaman gelebilir yanima isterse?

7. hasari

Eş durumunu her ay isteyebiliyorlar ama sanırım en az 1 sene çalışma zorunluluğu var.

8. hasan000083

hasan000083 Üye

sizin yorumunuz formalite evliliklere kapı açıyor..devletin bunu önlemek için her sene eşin aynı şehirde çalıştığına dair belge göstermem gerekiyor diye biliyorum..youmunuza göre ben ne olursa olsun yerimde çakılı kalıyorum öyle mi?

9. hasari

Ben senden bunu ilk defa duydum bende eşimden dolayı atandım benden belge filan istemiyorlar.

10. hasan000083

hasan000083 Üye

eş durumundan atanan bir hocamızda böyle söledi..bunu araştırabilirmisiniz? kendi okulunuzdaki öğretmenlere de sorabilir misiniz?

11. computing

computing Seçkin Üye Seçkin Üye

hasari hocam benim bildiğim kadarıyla öyle olmaz. Eşlerden ikiside mecburi hizmetini yapmamış, biri diğerinin yanına gider. Yani mecburi hizmetini tamamlamış görünmez.

12. hasari

Mecburi hizmet noktasında bir şey değişmez yani bende sana katılıyorum yapmamış görünür. Günün birinde rotasyon gelirse ayrılmak zorunda kalırlar. Af (ara ara çıkarıyorlar) çıkarsa da sorun hallolur.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal