Eş Durumu Konusunda Çetrefilli Bir Soru :)

Kodla Büyü

KurtalanExpress

Site Gezgini
Merhaba sayın hocalarım
Sizlere bir soru sormak istiyorum işin içinden kendimiz çıkamadık.

Öncelikle durumu anlatmak istiyorum
Ben 3 yıldır Kurtalan'da öğretmenim
Eşim bu yıl Eylül atamasıyla Baykan'ın bir köyüne atandı
Eşim şu an doğum arefesinde ve yaz sonunda maaşsız doğum iznine ayrılmak istiyor.
Fakat biz onu eş durumuyla Kurtalan merkeze almak istiyoruz. Yaz bitişinde en azından birkaç ay daha annemiz gelir çocuğa bakar da adaylık kaldırma sınavına girebilir diye düşünüyoruz. Ev okul arası mesafe de bu durumda az olur, ders bitiminde gelip bebeğimizle ilgilenir diye.
Buraya kadar bir sıkıntı soru yok , iş bundan sonra şu şekilde. :)

2016-2017 eğitim öğretim yılını maaşsız doğum izninde geçirir ve yıl sonuna doğru yeniden göreve başlarsa ben de il dışı tayin istersem, yine eş durumu isteyip yanıma gelme durumu mümkün müdür?

Yani bu yılın sonunda Baykan'dan Kurtalan'a benim yanıma eş durumu
Bir daha ki yılın sonunda Kurtalan'dan Batı'ya benim yanıma eş durumu

Özetle iki yıl ardarda eş durumu. Fakat ikincisinde 7 ayı maaşsız doğum izninde olacak.

Mümkün müdür diye merak etmekteyiz.

Şimdiden cevaplarınız için ve okurken göstermiş olduğunuz sabrınız için teşekkür eder, hayırlı işler dilerim.

eş durumunda adaylığın kaldırılmış olması önemli hocam birinci eş durumu ile ikinci eş durumu arasındaki sürenin önemi yok

hll_bilisim' Alıntı:
eş durumunda adaylığın kaldırılmış olması önemli hocam birinci eş durumu ile ikinci eş durumu arasındaki sürenin önemi yok

Evet ben de bu şekilde biliyorum hocam. Ancak eşiniz adaylığını kaldırsın eğer mümkünse ilk sene. Sonrasında art arda eş durumu isteyebilir.

eşiniz bu yılki eş durumuyla kurtalan a gelebilir.ama adaylığı 30 eylül itibari ile kalkmış olması gerekli. önümüzdeki yıl ücretsiz izinde olması 2. eş durumunu etkilemez sadece hizmet puanı alamaz.

O zaman ben de bir soru sormak istiyorum. Arka arkaya eş durumu olabilir demişsiniz ya, Haziranda ben il dışı istesem, gittiğim ilde de Ağustosta eş özründen il içi isteyebilir miyim?

desertrose' Alıntı:
O zaman ben de bir soru sormak istiyorum. Arka arkaya eş durumu olabilir demişsiniz ya, Haziranda ben il dışı istesem, gittiğim ilde de Ağustosta eş özründen il içi isteyebilir miyim?
direk eş durumu isteyin hocam bence eş durumunda çok daha iyi okullar çıkıyor bence
yada il dışında bakın iyi yer varsa isteyin yoksa eş durumu isteyin

hocam klavuz da daha net belli olur tabi mayıs ayında galiba çıkar oda

hocam zaten üst üste istenmezse mecburen bekleyeceğim eş durumunu, ben bir an önce gideyim, taşınalım yerleşelim diye düşündüğüm için il dışı sıcak geliyor. Bakalım inşallah açılır da iyi yerler

Genelde eş durumundan çok daha güzel yerler açılıyor hocamızın da dediği gibi. Ama klavuzda açıklanan okullara göre hareket etmenizde yarar var :)

Geri