Erdoğan: Bazı memurların 2-3 tane arabası var

Kodla Büyü
formator355' Alıntı:
başbakan kaç çocuğumuzun olacağını nasıl doğuracağımız kaç tane araba alacağımızı nasıl ev alcağımızı söylemiyor artık emrediyor. öğretmen hizmetliden bile az maaş alıyorsa gerisini söylemeye gerek yok. %4 bile zoruna gittiyse yemin ediyorum ben geri vermeye razıyım. gerçi daha almadık ama olsun. hiç vermesinler.
başbakanlığın 2 tane özel uçağı varken 3. uçağı 160 milyon dolara niye aldı. bunu biz sorguluyormuyuz
:alkis:
valla ben 5 yıllık evliyim, arabayı daha yeni gördük.
okulumuzda da hiç çift arabalı kimseyi görmedim ki eşi doktor, hakim, savcı olan çok olmasına rağmen.

Eşimle ikimizde 11 yıllık öğretmeniz. Her ikimizde Odtü mezunuyuz.

552 Mat ve 570 fen puanı ile 2.olarak girdiğim bölümümü (1995 senesinde odtünün böte nin taban puanı henüz belli değildi)
çoğu tıp fakültesini geçecek bir puanla kazanmıştım. Ankara tıp 529 Cerrahpaşa tıp 545 Puanla öğrenci almıştı o sene.

6 sene tıp fakültesi ve ardından 4-5 sene uzmanlıkla uğraşmak zor geldi. 6 Sene sonunda uzman olunamadan doktorluk
mesleğinden para kazanılmaya başlanmayacağını düşünüyordum. Cahillik işte. 10-11 sene daha aileme yük olmak istemiyordum.
Oysa doktorluğu çok istiyordum. Dersanemizin rehberlik serviside cemaat dersanesi olduğundan ve cemaatin genel yaklaşımı
olan direk öğretmenliğe yönlendirdi beni.

Neyse mezun olduk öğretmen olduk evlendik 11 sene sonunda tüm mal varlığımı açıklayayım sizlere.

Tamamı yerli sermaye olmak üzere (babam kayınpederim sağolsun yazdıramadım hiçbiryere)
Henüz 84.000 tl sini ödediğim 890 Tl x 27 Taksiki kalan satsam 120.000 tl etmeyecek tokide bir evim var.
Bankada 3250 TL param.
Eşimin ziynetleri vardı onlarıda tokinin peşinatına saymıştık altın takı babında 1300 TL değerinde takısı kalmıştır belki ufak tefek.
Altımdada 2009 Dacia Logan marka arabam var.

Dünya tatlısı bir Oğlum bir Kızım kendimin ve onların Sağlığı Sıhhati Aile huzurum bunlar en büyük servetim.
Gerisinin çokda değeri yok.

Bu bakan ve AKP ruh sağlığımı fena bozdu orasıda ayrı.

2-3 arabası olan memur elbette vardır.
Bizim okulda 420 tl ile çalışan yeni mezun bir ücretli öğretmen var altında 2012 model 56.000 tl değerinde GOLF var.
2 tanede evi varmış.
Onu örnek göstersin başbakanımız. Ücretli yeni mezun öğretmenin bile 300.000tl lik serveti var desin.

O arkadaşın babasının bursada 7 marketi olduğunu unutsun tabiki.
Yani memur araba ev almışsada sizin verdiğiniz para ile bunları alması çok zor başbakanım.

iki arabası olanlar vardır elbette ama onlar eşi ve kendisi çalışanlardır. İki kişi çalışıyor eyyyyyyyy ....

Verilen zamla artık bizler paraya para demiyoruz başka şey diyoruz. Bu parayla ikincide alınız üçüncüde dördüncüyüde bize göre ne var. :!:

ofsati' Alıntı:
Eşimle ikimizde 11 yıllık öğretmeniz. Her ikimizde Odtü mezunuyuz.

552 Mat ve 570 fen puanı ile 2.olarak girdiğim bölümümü (1995 senesinde odtünün böte nin taban puanı henüz belli değildi)
çoğu tıp fakültesini geçecek bir puanla kazanmıştım. Ankara tıp 529 Cerrahpaşa tıp 545 Puanla öğrenci almıştı o sene.

6 sene tıp fakültesi ve ardından 4-5 sene uzmanlıkla uğraşmak zor geldi. 6 Sene sonunda uzman olunamadan doktorluk
mesleğinden para kazanılmaya başlanmayacağını düşünüyordum. Cahillik işte. 10-11 sene daha aileme yük olmak istemiyordum.
Oysa doktorluğu çok istiyordum. Dersanemizin rehberlik serviside cemaat dersanesi olduğundan ve cemaatin genel yaklaşımı
olan direk öğretmenliğe yönlendirdi beni.

Neyse mezun olduk öğretmen olduk evlendik 11 sene sonunda tüm mal varlığımı açıklayayım sizlere.

Tamamı yerli sermaye olmak üzere (babam kayınpederim sağolsun yazdıramadım hiçbiryere)
Henüz 84.000 tl sini ödediğim 890 Tl x 27 Taksiki kalan satsam 120.000 tl etmeyecek tokide bir evim var.
Bankada 3250 TL param.
Eşimin ziynetleri vardı onlarıda tokinin peşinatına saymıştık altın takı babında 1300 TL değerinde takısı kalmıştır belki ufak tefek.
Altımdada 2009 Dacia Logan marka arabam var.

Dünya tatlısı bir Oğlum bir Kızım kendimin ve onların Sağlığı Sıhhati Aile huzurum bunlar en büyük servetim.
Gerisinin çokda değeri yok.

Bu bakan ve AKP ruh sağlığımı fena bozdu orasıda ayrı.

2-3 arabası olan memur elbette vardır.
Bizim okulda 420 tl ile çalışan yeni mezun bir ücretli öğretmen var altında 2012 model 56.000 tl değerinde GOLF var.
2 tanede evi varmış.
Onu örnek göstersin başbakanımız. Ücretli yeni mezun öğretmenin bile 300.000tl lik serveti var desin.

O arkadaşın babasının bursada 7 marketi olduğunu unutsun tabiki.
Yani memur araba ev almışsada sizin verdiğiniz para ile bunları alması çok zor başbakanım.

ALLAH huzuruuzu bozmasın hocam...

bu yıl aldığımız 50-60 tl zamla audi tt ye girmeyi düşünüyorum...

esh2215_3.jpg

Saatin değerine inanmayanlar için işte fiyat: http://www.watchesonnet.com/iw377402.html

230.000$ lık saat takan Devlet Memuru var ona bakarsak...

Bende Musteng mi Camaro mu yoksa ikisi birden mi diye düşünüyordum ama başbakandan ayarı aldık artık oturalım yerimizde, pardon ayakkabalarımızın üzerinde..

Açıklamanın saçmalığı bir yana başka bir açıdan olaya bakmak isterim;
Yukardaki iki aracın yurt dışındaki fiyatı camaro 23bin dolardan başlıyor, mustang ise 22bin dolardan. Yani aşağı yukarı 40 bin TL
http://www.ford.com/cars/mustang/
http://www.chevrolet.com/camaro-performance-cars/
Bunların Türkiye'deki fiyatları 100bin dolardan başlıyor...

Peki biz Türkiye'de 40bin TL'ye hangi sıfır arabaları alabiliyoruz sayın başbakan? Niye biz aynı paraya o kaliteye binemiyoruz? Siz alın yerli bir anadol, bakımını yaptırın ve ona binin bizde eyvallah haklısın diyelim... Altınızdaki arabalar bmv ve mercedesin en üst modelleri, memurun astrasında fabiasında gözünüz varsa verelim iki tur atın...

GENEL BAŞKAN: ”BAŞBAKAN HER MEMURUN MÜSTEŞAR KADAR MAAŞ ALDIĞINI SANIYOR”

Geçtiğimiz gün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında, memurları enflasyona ezdirmediklerini belirterek eğer enflasyon oranı memur maaşlarına yapılan zammı geçerse aradaki farkın ödeneceğini hatırlattı. “Öyle memur evler var ki, öyle memur kardeşlerim var ki; evinde bir bakıyorum hanımının altında bir araba, kendi altında bir araba, iki tane araba var.” diyen Başbakan, memurların ekonomik olarak iyi durumda olduklarını, daha fazla maaş zammı vermeleri durumunda yatırım yapamayacaklarını belirtti.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ise Başbakan’ın memurlar hakkındaki açıklamalarının, memurların içinde bulunduğu gerçek durumu yansıtmadığını söyledi.

İsmail Koncuk’un konu hakkındaki açıklaması şu şekilde: “Sayın Başbakan, herhalde memur deyince çevresinde gördüğü Başbakanlık Müsteşarını, diplomatları, bürokratları anlıyor. Henüz zamlı maaşlarını almadılar ama zamlarla birlikte Türkiye’deki 2,5 milyon memurun yüzde 55’i, 1700 liranın altında maaş alıyor olacak. Şimdi bu rakam çok daha yüksek. 16 yıllık bir şube müdürü 2100 lira; imam-hatip, müezzin, kayyım, öğretmen, hemşire-ebe 1800 lira; üniversite mezunu düz memur 1700 lira; lise mezunu düz memur, şoför 1600 lira; hizmetli 1400 lira maaşla, çocuk mu okutacak, ev kirası mı verecek, ev mi geçindirecek, iki araba mı alacak? Sayın Başbakan’ı birileri yanlış bilgilendiriyor olabilir ama gerçekleri görmek de idarecilerin görevleri arasında. Haziran’da zamlı maaşla birlikte ortalama memur maaşı 1800 lira olacak. Şimdi ise ortalama 1725 lira. Bu maaşla mı memurlar iki araba alıyorlar. Türkiye’de gelirin kaymağını yiyen bazı üst tabaka yöneticiler olduğu bir gerçek. Her halde Sayın Başbakan, bütün kamu çalışanlarının müsteşar düzeyinde maaş aldığını sanıyor. Açlık sınırı 1311 lira; ortalama memur maaşı 1725 lira; en düşük memur maaşı 1336 lira. Bu şartlarda memurlar, değil iki araba almak, işe gelip gidecek otobüs parasını dahi yetiştirmekte zorlanıyorlar.

Bu arada her sene memura enflasyon kadar zam vermek övünülecek bir politika değildir. Her sene memura enflasyon kadar zam vermek, gerçekte sıfır zam vermemek anlamı taşımaktadır. Her ay maaşlar enflasyon karşısında eriyor; dönem sonunda siz bu erimeyi karşılıyorsunuz ve maaşları ancak yıl başındaki haline geri getiriyorsunuz. Bu, gerçekte, ‘Ben memura hiç zam vermedim.’ demektir; övünülecek bir şey de değildir. Ne yazık ki ‘Memura sıfır zam verdim’ diyen övünen bir Başbakanımız var. Sayın Başbakan’ın memurlar konusunda detaylı bilgiye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Sayın Başbakan’a yakışır bir açıklama olmamıştır. Başbakan, kendi memurlarının nasıl yaşadıklarından habersizdir.”

http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_g ... r_id=14436

Evet itiraf ediyorum, iki arabası olan memurlardan biri benim. Biri kırmızı spor, diğeri kırmızı 4x4 jeep. Hem yakıtları da cebi yakmıyor. Uzaktan kumandalı pilli arabalarım. Bir tane de tek motorlu uçağım var. O da şarjlı.

başka kimin 7 tane uçağı var:

Airporthaber’in haberine göre Airbus ’ın Fransa ’nın Toulouse kentinde bulunan tesislerinde üretilen Airbus 330-200 tipi uçak, geçtiğimiz günlerde ilk test uçuşunu yaptı. TC-TUR tescilli uçağın test uçuşunu başarıyla geçtiği öğrenildi. Başbakanlık VIP havuzu filosuna dahil edilecek A330-200 tipi uçak, filonun en büyük uçağı ünvanını da eline alacak. Geçtiğimiz yıl THY tarafından Başbakanlık için sipariş edilen uçağın yolcu kapasitesi 293’e kadar çıkabiliyor.

Ancak, Başbakanlık için teslim alınan uçağın özel kabin konfügrasyonlu ve dolayısıyla daha az yolcu kapasitesine sahip olacağı, kalabalık heyetlerle yapılacak uzun uçuşlarda kullanılacağı kaydedildi. Başbakanlık VIP uçak havuzunda, son olarak Devlet Hava Meydanları İşletmesi bünyesindeki iki adet Cessna Citation tipi uçağın Başbakanlık filosuna devredilmesiyle uçak sayısı 7 ’ye çıktı. Filoya yeni katılacak Airbus 330-200 ’ün Airbus sitesindeki fiyatı ise 200.8 milyon dolar olarak görülüyor.

Ancak özel konfügrasyonla bu rakamın biraz daha yukarı çıkabileceği belirtiliyor.
http://haber.gazetevatan.com/basbakanin ... 74/1/Haber

the_korsan' Alıntı:
Bende Musteng mi Camaro mu yoksa ikisi birden mi diye düşünüyordum ama başbakandan ayarı aldık artık oturalım yerimizde, pardon ayakkabalarımızın üzerinde..

Açıklamanın saçmalığı bir yana başka bir açıdan olaya bakmak isterim;
Yukardaki iki aracın yurt dışındaki fiyatı camaro 23bin dolardan başlıyor, mustang ise 22bin dolardan. Yani aşağı yukarı 40 bin TL
http://www.ford.com/cars/mustang/
http://www.chevrolet.com/camaro-performance-cars/
Bunların Türkiye'deki fiyatları 100bin dolardan başlıyor...

Peki biz Türkiye'de 40bin TL'ye hangi sıfır arabaları alabiliyoruz sayın başbakan? Niye biz aynı paraya o kaliteye binemiyoruz? Siz alın yerli bir anadol, bakımını yaptırın ve ona binin bizde eyvallah haklısın diyelim... Altınızdaki arabalar bmv ve mercedesin en üst modelleri, memurun astrasında fabiasında gözünüz varsa verelim iki tur atın...
Vergilerle bize öyle bir bindiriyorlar ki biz mi arabaya biniyoruz yoksa omu bize biniyor belli değil. :sleep:

omd' Alıntı:
Evet itiraf ediyorum, iki arabası olan memurlardan biri benim. Biri kırmızı spor, diğeri kırmızı 4x4 jeep. Hem yakıtları da cebi yakmıyor. Uzaktan kumandalı pilli arabalarım. Bir tane de tek motorlu uçağım var. O da şarjlı.
:puhaha: :puhaha: :puhaha:

Amerikan, İngiliz ve Türk başbakanları aralarında konuşuyorlarmış;
Amerikan başkanı:
-Bizim hayat standartımız üç bin dolardır biz vatandaşımıza beşbin dolar maaş veririz üç bin dolarını harcarlar gerisine karışmayız.
İngiliz başbakanı:
-Bizim hayat standartımız iki bin sterlindir biz vatandaşımıza dört bin sterlin veririz iki bin sterlini harcarlar gerisine karışmayız.
Sıra Türk başbakanına gelmiş:
Bizim hayat standartımız bir milyar iki yüz elli milyondur iki yüz elli milyon veririz geriye kalan bir milyarı nerden bulurlarsa bulurlar biz orasına karışmayız.
http://www.fikracenneti.com/politik-fik ... -standarti

Türkiye`de; resmi 87 bin 130 makam aracı var. Belediyeleri de ekle... 125 bin makam aracı mevcut... Zavallı Almanya`da 11 bin. Gariban Japonya`da 10 bin. Yoksul Fransa`da 9 bin.

imam böyle yaparsa cemaat iki araba almış çok mu?

Ulen burada böyle atıp tutuyonuz,yarın seçim öncesi size %10 zam verir bunların hepsini unutur yine oy verirsiniz.
Adam haklı şimdi patron yanında çalışanın malı mülkü olsun ister mi? istemez onu sömürecek ki kendisi büyüsün. Bu o hesap.
O yüzden yorum yazanların en az %40i oy verenlerdendir eminim. o yüzden size müstahak..
saygılar

yalana bak vallahi 8 yıllık öğretmenlik hayatımda elektrikli bisikletle geziyorum.başbakanımız yine popülist söylemlerde hayal dünyasında,kesin milli eğitim bakanı öğretmenlerin 3 arabası var demiştir.

Başbakan eskiden alım olmadığını söylüyor doğru da söylüyor.
Ama birşeyi ya görmezlikten geliyor ya da çok iyi biliyor.

Eskiden nakit parası olanlar ev araba alırlardı.
Şu anda ise memurun bir ev alabilmesi için çalışmadığı 10 seneyi ipotekliyor.
Kısaca kazanmadığı parayı veriyor misli misline bankalara.

Sonuç:
Bankalar, mütahitler dünyanın parasını bir çırpıda cebe indirirken
memur 10 sene boyunca ödüyor da ödüyor.

Saçma sapan projeler yapacak diye memurundan kesip duruyorsun.
Bir gerçek var bu ülkede.
Vergisini tam alabildiğin tek yer senin memurun.

bu memur milleti bu kadar laftan sonra akp ye oy verir mi? bence çoğu verir

"kafasına kuş sıçtığında milli piyango bileti alan bir millet, ağzına sıçana oy vermesi normaldir"

cesur yürek55' Alıntı:

"kafasına kuş sıçtığında milli piyango bileti alan bir millet, ağzına sıçana oy vermesi normaldir"

bu nasıl bir konuşma tarzıdır

tamram' Alıntı:
cesur yürek55' Alıntı:

bu nasıl bir konuşma tarzıdır

biraz argo oldu hocam kusura bakmayın. ancak bir başbakanın memurlar hakkında konuşma tarzı bu olunca bizde ona uyduk. başbakan memurları halkın önünde rencide etme hakkı var mı? verdikleri %4+4 için çıkardıkları gürültütüye bakar mısınız

Geri