Erasmus+ LDV/Vetpro

Kodla Büyü

qwery2007

Aktif Üye
Proje hazırlama süreci içinde olan var mı arkadaşlar?. Hazırlayan arkadaşlar ka102 formunda "E.1. Öğrenme Çıktıları" kısmının altında yer alan "Erasmus+ Programı katılımcıların yurt dışındaki deneyimleri esnasında edindikleri yetkinlikleri doğrulamak için Europass, ECVET ve
Youthpass gibi araçların/belgelerin kullanımını teşvik etmektedir. Projeniz bu tür Avrupa araçlarını/belgelerini kullanacak mı?
Cevabınız evet ise, hangileri kullanılacaktır?"

1-Europass Dil Pasaportu: Europass Dil Pasaportu, Avrupa'da öğrenim görme ve çalışma için hayati önem taşıyan bir beceri olan dil becerinizi tanımlamanıza olanak sağlar.
2-Europass Diploma Eki: Europass Diploma Eki yükseköğretim kurumlarından mezun olan kişilere derece veya diplomalarının beraberinde verilir. Yükseköğretim yeterliliklerinin, özellikle verildiği ülkenin dışında daha anlaşılabilir olmasına yardımcı olur. Europass Diploma Eki UNESCO ve Avrupa Konseyi tarafında ortaklaşa geliştirilmiştir.
3-Europass Hareketlilik Belgesi: Europass Hareketliliği bir kişinin öğrenim veya eğitim amacıyla diğer bir Avrupa ülkesinde geçirdiği planlanmış sürenin (Avrupa Hareketlilik deneyimi) kayıt altına alınmasıdır.
4-Europass Özgeçmiş (CV): Europass Özgeçmiş beceri ve yeterliliklerinizi görülebilir kılmanızı sağlar ve diğer Europass belgeleri bu özgeçmişe eklenebilir.
5-Europass Sertifika Eki: Europass Sertifika Eki mesleki eğitim sertifikası bulunan kişilere verilir; resmi sertifikada yer alanlara ilaveten daha fazla bilgi sağlar, böylelikle de özellikle işverenler veya sertifikayı veren ülke dışındaki kuruluşlar tarafından daha kolay anlaşılmasına olanak tanır. Europass Sertifika Ekindeki bilgiler ilgili belgelendirme kurumları tarafından sağlanır.
6-Mesleki Eğitimde Avrupa Kredi Transfer Sistemi (ECVET): Mesleki Eğitimde Avrupa Kredi Transfer Sistemi (ECVET) kişilerin kendi bireysel öğrenme deneyimleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarını ve farklı ülke ve farklı öğrenme çevreleri arasında hareket etmeyi daha cazip hale getirmeyi amaçlar.
7-Youthpass Sertifikası

Cevap Evet olurs bunları temin etmek için nasıl bir yol izleyecez. Fikri olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Geri