Epicpene rakip olur mu?

Kodla Büyü

barissakallioglu

Aktif Üye
bence güzel hocam emeğine sağlık. epicpen'e rakip olması bence tanınmasıyla olur. mersin fatih ekibiyle irtibat kurup imaja ekletebilirsiniz.

aklımda bir kaç özellik eklemek daha var. mesela çalışmayı kaydetmek, ekran görüntüsünü kaydetmek, üçgen çizmek, geometrik şekilleri silgi ile silinebilecek hale dönüştürmek, çizgi aralıklarını büyütüp küçültmek, sayfa arkaplan rengini değiştirebilmek gibi.. bunları tamamlayınca fatih ekibiyle iletişime geçebilirim çünkü hem boyutu küçük hem de öğretmen için epikpenden daha kullanışlı daha kullanışlı olacak..

programı javada yazıp pardus a ekletseniz emeğiniz daha bir değer kazanırdı sanıyorum hocam. emeğinize sağlık

pardusta wpf gibi bir vektörel form var mı hocam ?

edit: wpf linuxta desteklenmiyormuş. fakat yerine başka bir platform var mı bilmiyorum..

barissakallioglu' Alıntı:
kodlar aşağıdaki dibi hocam, inceleyip sonucu bana da bildirirseniz sevinirim. Eset yüklü benim bilgisayarında. Ayrıca kullandığım program ve sistem lisanslı.

https://drive.google.com/open?id=0B-tUi ... 0J6SUJmNk0

Merhaba Epic pen i denemedim ama bizim tahtadaki antropiden bazı özellikleri çok daha iyi
Tebrikler
Elinize sağlık

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

volkankey' Alıntı:
barissakallioglu' Alıntı:
kodlar aşağıdaki dibi hocam, inceleyip sonucu bana da bildirirseniz sevinirim. Eset yüklü benim bilgisayarında. Ayrıca kullandığım program ve sistem lisanslı.

https://drive.google.com/open?id=0B-tUi ... 0J6SUJmNk0

Merhaba Epic pen i denemedim ama bizim tahtadaki antropiden bazı özellikleri çok daha iyi
Tebrikler
Elinize sağlık

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Rica ederim hocam.
Antropi profesyonelce hazırlanmış bir program, fakat winform ile yazıldığı için piksel tabanlı, bu nedenle de onunla kaliteli yazı yazılamıyor.

yazın boş bir vaktimde pardus veya pisi için uyarlamaya çalışırım hocam. Bir çok yeni başlayan gibi kodmaya visual studio ile başladım. bayağı zor olacak gibi..

hasanyunusates' Alıntı:
Fatih kalem daha özellikli bir kalem uygulaması olmuş. Şekillerin silgi yardımı ile silinmesini iyi bir özellik mi bilmiyorum ama ben yapmayı beceremedim. Ayrıca çizilen şekillerin taşınması ve yeniden boyutlandırılması matematik öğretmenleri için çok ihtiyaç duyulan bir durum. Son olarak şekillerin köşelerine tıklamayı kolaylaştırmak için de bir kolaylık gerekli.

1. Şekilleri silmek istemiyorsanız Kütüphanedeki şekilleri kullanabilirsiniz.
2. Yeniden boyutlandırma için üzerine uzun basın. Köşeye zaten gerek kalmaz.

Hasan bey, öncelikler fatih kalem programınızı çok beğendim. Fakat benim pcde çok yavaş açıldı, app.config bölümüne ;

<runtime>
<generatePublisherEvidence enabled="false"/>
</runtime>
<startup>

kodunu ilave ederseniz wpf programınız çok daha hızlı açılır.
yani son hali;

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<configuration>
<runtime>
<generatePublisherEvidence enabled="false"/>
</runtime>
<startup>

<supportedRuntime version="v4.0" sku=".NETFramework,Version=v4.5"/></startup>
</configuration>

şeklinde olmalı.

Re: Ynt: Epicpene rakip olur mu?

Kullanmadım ama
Çember kare dikdötgen üçgen çeşitleri
Küp ve2 çeşit prizma çizebilse ve bu şekiller (şekilleri abartım sanırım aslında 3 boyutlular olmasada olur) basitçe boyutlandırılıp kopyalanıp taşınabilse
Ödüle layık bir proje olacağı kesin.

Re: Ynt: Epicpene rakip olur mu?

COBOL' Alıntı:
Kullanmadım ama
Çember kare dikdötgen üçgen çeşitleri
Küp ve2 çeşit prizma çizebilse ve bu şekiller (şekilleri abartım sanırım aslında 3 boyutlular olmasada olur) basitçe boyutlandırılıp kopyalanıp taşınabilse
Ödüle layık bir proje olacağı kesin.

Hocam yeni versiyonuna onları da ekledim :)

Geri