EOkula Otomatik Fotoğraf Ekleme

Kodla Büyü

datased

Aktif Üye
EOkula tüm öğrencilerin fotoğraflarını eklemek çok zaman alan bir durumdur. Hazırladığım program sayesinde okul numaraları ile kayıtlı öğrencileri otomatik olarak yüklemektedir.
eokulfotoyukle.png

Programın Kullanımı:
Öncesinde öğrenci fotoğraflarının hepsini bir klasör içerisinde bulundurunuz. Dosya adının içerisinde mutlaka öğrencinin okul numarası yer almalıdır. Program bu bilgi ile seçim yapacaktır. Dosya adı 888-Mehmet Yalçın.jpg yada 888.jpg olabilir. Program içerisinde bulunan dosya bulma parametresine göre düzenleme yapabilirsiniz.

eokulfotoyukle.png

Zip dosyasını açınız.
otofotografekle.exe dosyasını çalıştırınız.
Chrome açılacak biraz bekledikten sonra eokul açılacaktır. (Bilgisayarda chrome yüklü olmalıdır.)
Açılan chromedan eokula giriş yapıyoruz. Girişten sonra Eokul -> Kurum İşlemleri -> Resim İşlemleri -> Resim Ekle menü yoluna geçiş yapıyoruz.
Chrome la beraber açılan program penceresinden fotoğrafların bulunduğu klasörü seçiyoruz.
Fotoğraf Bul butonuna basarak dosyalarımıza göre düzenleme yapıyoruz.
Örneğin
888 Mehmet Yalçın.jpg ise [okulno] *.jpg Varsayılan budur. (Okul numarasından sonraki boşluğa dikkat)
888-Mehmet Yalçın.jpg ise [okulno]-*.jpg
888.jpg ise [okulno].jpg

Son olarak Başla butonuna basıp bekliyoruz. Gerisini program yapıyor.

06/12/2019 - ORTAOKULLAR için güncelleme yapıldı.

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Son düzenleme:
sınıf sınıf yapıyoruz dimi tüm okulu tek seferde olmuyor dimi aklıma böyle saçma bi soru geldi :)

Anadolu lisesinde çalıştığım için, kontrollerimi ona göre yaptım. Diğer kurumlarda denemedim. Bundan kaynaklı olabilir. Başka bir arkadaş ortaokulda deneyebilirse durum kesinleşir. Resim ekle sayfasının ve öğrencinin detayına tıklandığında ki sayfanın kaynak kodlarını gönderebilirseniz kontrol edebilirim. Özelden iletişime geçebilirsiniz.

Anadolu lisesinde çalıştığım için, kontrollerimi ona göre yaptım. Diğer kurumlarda denemedim. Bundan kaynaklı olabilir. Başka bir arkadaş ortaokulda deneyebilirse durum kesinleşir. Resim ekle sayfasının ve öğrencinin detayına tıklandığında ki sayfanın kaynak kodlarını gönderebilirseniz kontrol edebilirim. Özelden iletişime geçebilirsiniz.

Hocam ben ortaokuldayım bende de aynı hatayı veriyor

Ortaokullar için ilk mesajdaki ekli dosyayı güncelledim. Ortaokullu arkadaşlar geri dönüşleri bekliyorum.

teşekkürler hocam daha denemedik ama normal tek tek bile sistem çalışmıyor şu an bende

Teşekkürler paylaşım için, ama resim yükleme işlemi olmadı makrolar çalışıyor sistemi açıyor öğrencileri seçiyor son öğrenciye kadar işlem yapıyor ama resimlerde bir değişim olmuyor. Açıklamanıza göre işlemi yapıyorum.

Teşekkürler paylaşım için, ama resim yükleme işlemi olmadı makrolar çalışıyor sistemi açıyor öğrencileri seçiyor son öğrenciye kadar işlem yapıyor ama resimlerde bir değişim olmuyor. Açıklamanıza göre işlemi yapıyorum.

Fotoğrafların hepsi aynı klasör içerisinde olmalı. Yapılan hata tumklasorler/9-A, tumklasorler/9-B, tumklasorler/9-C olarak sınıf sınıf klasör şeklinde yapılıyorlar. Program ilgili resim dosyasını bulmalı. Bulamadığı için değiştiremiyor. 9-A, 9-B, 9-C nin içindeki tüm resim dosyaları tümklasorlar/ in içine taşınmalı, her hangi bir alt klasör olmamalı.
Bir de dosya bulma kuralına dikkat ediniz. İlk mesajda yazıyor.

Fotoğrafların hepsi aynı klasör içerisinde olmalı. Yapılan hata tumklasorler/9-A, tumklasorler/9-B, tumklasorler/9-C olarak sınıf sınıf klasör şeklinde yapılıyorlar. Program ilgili resim dosyasını bulmalı. Bulamadığı için değiştiremiyor. 9-A, 9-B, 9-C nin içindeki tüm resim dosyaları tümklasorlar/ in içine taşınmalı, her hangi bir alt klasör olmamalı.
Bir de dosya bulma kuralına dikkat ediniz. İlk mesajda yazıyor.

Hocam, öncelikle emeğine sağlık. Bende denedim olmadı, kaydediyormuş gibi yapıp hiçbir değişiklik olmuyor.

Geri