Enflasyon Nisan ayında yüzde 2,39 oldu

Kodla Büyü
kıymanın kilosu olmuş 350 lira, ülkede yaşayan bazı kesim hala alice harikalar diyarında

Tartışma ortamı oluşturmak istemem ama Memur-sen ve TÜİK bana göre güvenirliği olmayan iki kurum. Ağzıyla kuş tutsalar yalan.

Bunların ağzından çıkan hiç bir söze zerre kadar itibar etmem. Tarafsızlığını tamamen kaybettiler bana göre. Artık sadece birilerinin gönlüne göre hareket etmektedirler.

Ama ahirette iki elim yakalarında olacak. İki dünyada da hakkım zehir zıkkım olsun onlara.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu kokuşmuş düzeni bozmak için güzel bir fırsat var elimizde. ama gerek buradaki gerek farklı mecralardaki anketlere bakıyorum da büyük bir çoğunluk bu durumdan memnun.

Allah aşkına hiç açıklanan enflasyon rakamları ile piyasada hissedilen enflasyon aynı mı?

Cumhurbaşkanı demiş ki;
"Memursen her zaman tavrını haktan ve adaletten yana koymuştur."

Ama memurun hakkını savunamadıklarını düşünüyorum ben.

Ekli dosyalar

• enag.jpg
    enag.jpg
    59.7 KB · Görüntüleme: 38
Yıllardır yapılan enflasyonu düşük açıklama furyasında bugüne kadar geldik. Mevcut asgari ücret en düşük memur maaşıyla eşitlendi sayılır

700 bin kamu işçisi toplu sözleşmesinde sona yaklaşıldı. Sağlam bir artış alacaklar.

Memura iktidar tarafından temmuz işaret edildi. Mevcut TÜİK enflasyon farkı üstüne nasıl hesaplandığı neye göre verildiği açıklanmayan refah payı verileceği belirtildi.

Dün gece de muhalefet lideri Temmuzda en düşük memur maaşının 2.5 asgari ücret olacağını vaat etti.

Bakalım gelecek ne gösterecek

ENAG ve TÜİK verileri arasındaki farka bakar mısınız?
Aralık 2022'den Ocak 2023'e geçerken enflasyon düştü mü yani? Komedi gibi hesaplamalar. enag da tuik te aylık enflasyon hesaplarken ayın ilk günü ile son gününü referans alarak hesaplama yapıyorlar. Halbuki 31 aralıkla 1 ocak arasında her şeye neredeyse %50 civarında zam geldi bunu hatırlarsınız. Bu grafikler saçmalık ayin ilk günü ile diğer ayın ilk günü arasında aylık enflasyon hesaplanması gerekir.

Hükümet Temmuzda Asgari ücrette 100 yılın zammını yapacağız demiş. Memura da enflasyon farkı + refah payı vereceğiz demişler.

Memurun tek derdi yoksulluk sınırında maaş alabilmek.

Geri