En uygun ev kredisi?

Kodla Büyü
aynı bankadan yapılandırma yaparsanız yapılandırma ücretlerini alırsınız. banka değiştirirseniz alamazsınız.

fahrican' Alıntı:
Hocam içinize sinen, düzgün bir semtte ev buldunuz ve her ay kiraya ödeyeceğiniz rakamlara karşılık kredi taksitleriniz de bütçenize göre ödenebilecek durumda ise hiç düşünmeden şimdi alın. Arkadaşların da belirttiği gibi ileride faizler daha düşük rakamlara gelince yapılandırma şansınız var . İyi bir yerde bulunan yeni binalardaki ev fiyatları 12 aylık sürelerde sizin bir yılda yapacağınız birikimin çok üzerinde artıyor. Faizler yükselip 1.0 gibi rakamlara yaklaşınca ev fiyatları bir süre sabit kalıyor, 0,80 in altına düşünce anormal artışlar yapılıyor.
şubat ortalarında faizler düşse, ev fiyatları hemen artış gösterir mi yoksa zammın gelmesi mayıs-haziranı bulur mu?

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
fahrican' Alıntı:
Hocam içinize sinen, düzgün bir semtte ev buldunuz ve her ay kiraya ödeyeceğiniz rakamlara karşılık kredi taksitleriniz de bütçenize göre ödenebilecek durumda ise hiç düşünmeden şimdi alın. Arkadaşların da belirttiği gibi ileride faizler daha düşük rakamlara gelince yapılandırma şansınız var . İyi bir yerde bulunan yeni binalardaki ev fiyatları 12 aylık sürelerde sizin bir yılda yapacağınız birikimin çok üzerinde artıyor. Faizler yükselip 1.0 gibi rakamlara yaklaşınca ev fiyatları bir süre sabit kalıyor, 0,80 in altına düşünce anormal artışlar yapılıyor.
şubat ortalarında faizler düşse, ev fiyatları hemen artış gösterir mi yoksa zammın gelmesi mayıs-haziranı bulur mu?

Hocam bu konularda çok deneyimli birisi değilim, ileriye dönük kestirimde bulunmak çok zor. Sadece 1 defa ev aldım . İstanbul için 2-3 yıl önce 150 bin TL gibi bir rakama ortalama bir semtte 3+1 ev alınabiliyordu. Günümüzde ise 250 bin TL yi gözden çıkarmak lazım. Brüt metre kare fiyatı 2000 TL gibi oldu. Geçen sürede ne kamuda ne de özel sektörde kimsenin maaşı bu oranda artmadı. Ev fiyatlarındaki artış nereye kadar gider kestirmek zor. Suriyeliler, yurt dışından yatırım amaçlı ev alanlar derken emlak piyasası iyice karıştı.

2011-2012 arası bir yıl kadar takip ettikten sonra ev aldım.
sahibinden.com dan almayı düşündüğüm bölgedeki arama kriterlerini filtreleyip sık kullanılanlara eklemiştim. Günlük takip ediyordum. Yüksek faiz döneminde 3 ay kadar sabit kalan ev fiyatlarının faiz düşmeye başlayınca kademeli olarak haftada bir kaç bin TL gibi yükseldiğini hatırlıyorum.

aralık ayında ziraat bankasından maaş müşterisi olduğum için 0,86 dan çektim. aynı oranı veren başka bankalar da vardı ama onlar yapılandırmaya yüzde iki alırken ziraat binde beş alıyor.

Illaki yeniden yapilandirma yapmak zorunda degilsiniz. Eger kalan taksit sayisi degismeyecekse faiz indirimi yaptirin. Yeniden yapilandirma masrafi olmaz. Bir imza atar sonraki taksitleri indirimli odemeye devam edersiniz.

egunay' Alıntı:
Illaki yeniden yapilandirma yapmak zorunda degilsiniz. Eger kalan taksit sayisi degismeyecekse faiz indirimi yaptirin. Yeniden yapilandirma masrafi olmaz. Bir imza atar sonraki taksitleri indirimli odemeye devam edersiniz.

Dediğiniz gibi olduğunu bilmiyordum dogrusu

Yeniden yapilandirma ile faiz indirimi ayni sey degil mi
bankanin amaci her halukarda musteriyi tirtiklamak degil mi zaten

fahrican' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
fahrican' Alıntı:

Hocam bu konularda çok deneyimli birisi değilim, ileriye dönük kestirimde bulunmak çok zor. Sadece 1 defa ev aldım . İstanbul için 2-3 yıl önce 150 bin TL gibi bir rakama ortalama bir semtte 3+1 ev alınabiliyordu. Günümüzde ise 250 bin TL yi gözden çıkarmak lazım. Brüt metre kare fiyatı 2000 TL gibi oldu. Geçen sürede ne kamuda ne de özel sektörde kimsenin maaşı bu oranda artmadı. Ev fiyatlarındaki artış nereye kadar gider kestirmek zor. Suriyeliler, yurt dışından yatırım amaçlı ev alanlar derken emlak piyasası iyice karıştı.

2011-2012 arası bir yıl kadar takip ettikten sonra ev aldım.
sahibinden.com dan almayı düşündüğüm bölgedeki arama kriterlerini filtreleyip sık kullanılanlara eklemiştim. Günlük takip ediyordum. Yüksek faiz döneminde 3 ay kadar sabit kalan ev fiyatlarının faiz düşmeye başlayınca kademeli olarak haftada bir kaç bin TL gibi yükseldiğini hatırlıyorum.
iyi araştırmak lazım :S bazen nakite ihtiyacı olanlar olabiliyor, sahibinden.com'da araba fiyatları gibi ev fiyatları da şişirme maalesef...

jandarma' Alıntı:
Arkadaşlar yakın bir zamanda faiz indirimi olacağı kanısına nereden varıyorsunuz sorabilirmiyim¿¿¿
Haberlerde söylüyor bankacılarda ama net birşey yok.

bidene' Alıntı:
değil hocam. egünay hocamın dediği gibi vadede değişiklik yoksa ücretsiz faiz düşümü yapılabilir. ara ödemeli veya vadeyi değiştirecekseniz fark alırlar...

unteach' Alıntı:
bidene' Alıntı:
değil hocam. egünay hocamın dediği gibi vadede değişiklik yoksa ücretsiz faiz düşümü yapılabilir. ara ödemeli veya vadeyi değiştirecekseniz fark alırlar...

hocam vadede değişiklik olmadığında masrafsız faiz düşümü yapılacağına dair yazılı bilgi var mı acaba ?

yarın bankama soracağım da.

wake__up' Alıntı:
unteach' Alıntı:
bidene' Alıntı:

hocam vadede değişiklik olmadığında masrafsız faiz düşümü yapılacağına dair yazılı bilgi var mı acaba ?

yarın bankama soracağım da.
Sonucta banka refinansman(krediyo yeniden yapilandirma) yapmak zorunda da degil. Ama musterisi baska bankaya gitmesin diye yapiyorlar. Faiz indirimi icinde ayni sey gecerli. Ben ev kredimi 2009 aralikta 0.95ten kullandim. Sonra geri odeme suresini kisaltmak icin yeni faiz orani 0.84 ile 2011 subatta krediyi yeniden yapilandirdim. Yeniden yapilamdirma sifirdan kredi cekmek gibi. 500 ucret komisyon aldilar. Yeniden kefiller imza attirdik falan.
Sonra yanilmiyorsam hsziran 2013 gibi tekrar yeniden yapilandirma icin subeye gittim. Mustri temsilcim faiz indiriminden bahsetti. Bende bir imza attim. 076 oldu en son. Kredinin son 4.5 yili taksitleri aylik 40tl indirim oldu.
Banka ziraat.

bidene' Alıntı:
sorun hocam bankalar para almak için herşeyi yapar..
Banka sizden faiz aliyor. Asil kazanclari faiz. Baska bankaya gitmemeniz faiz almaya devam etmesi oluyor. Bi faiz indirimini kabul etmemek hazir elindeki musteriyi kaybetmek olur. Bunu yapacaklarini sanmam.
Dosya masrafi faizin yaninda hic birsey. Cogunu geri oduyorlar zaten. Ben aldim ornegin.

http://www.hangikredi.com/hangikredi/
http://www.enuygun.com
http://www.hesapkurdu.com/
http://kredidunyasi.com.tr/

Bankalar alacağınız evin %75 değeri kadar kredi veriyorlar. Bu siteler bankalardan yaklaşık değerde bir hesap çıkarıyor. En doğrusu bankaların kendi adreslerinden kredi hesaplamak. Kredi faiz oranları sizi yanıltmasın toplam ödeyeceğiniz orana bakın bir kısım banka faiz oranını düşürüyor masraftan bindiriyor.

Banka şubelerine uğrayıp sorduğunuzda farklı hesap çıkarabiliyorlar genelde bankalar arsında 1-2 bin tl bir fark oynuyor. Benim şubeye sorup en uygun bulduğum bankalar şunlar: Vakıfbank, kuvettürk, Yapı kredi, Halk bank,Ziraat bank,Akbank ve İş bankası
Favorim : Vakıf
Ama düşündüğüm Ziraat maaş bankam olduğundan.

hasari' Alıntı:
http://www.hangikredi.com/hangikredi/
http://www.enuygun.com
http://www.hesapkurdu.com/
http://kredidunyasi.com.tr/

Bankalar alacağınız evin %75 değeri kadar kredi veriyorlar. Bu siteler bankalardan yaklaşık değerde bir hesap çıkarıyor. En doğrusu bankaların kendi adreslerinden kredi hesaplamak. Kredi faiz oranları sizi yanıltmasın toplam ödeyeceğiniz orana bakın bir kısım banka faiz oranını düşürüyor masraftan bindiriyor.

Banka şubelerine uğrayıp sorduğunuzda farklı hesap çıkarabiliyorlar genelde bankalar arsında 1-2 bin tl bir fark oynuyor. Benim şubeye sorup en uygun bulduğum bankalar şunlar: Vakıfbank, kuvettürk, Yapı kredi, Halk bank,Ziraat bank,Akbank ve İş bankası
Favorim : Vakıf
Ama düşündüğüm Ziraat maaş bankam olduğundan.
Teşekkür ettim hocam.
Açıklamalarınla birlikte biraz daha netleşti.

sordum. halkbankasına göre vade değiştirmediğimiz de faiz indirimi ücretsiz olmazmış. öylece kaldım malesef başka bankaya geçmekte şu an için karlı değil :( bu arada ben kredi yapılandırma bekliyorum.faizler 0.75 lere iner mi acaba ?

kuveytturkten kredi ceken arkadaslar , masraflar ne kadar tutuyor.
60 ay vade ile 100 000 tl kadar kredi cekmeyi dusunuyorum.
Hesapta gorunmeyen masraflar hakkinda tecrubelerinizi paylasirmisiniz.

sedat.elc' Alıntı:
kuveytturkten kredi ceken arkadaslar , masraflar ne kadar tutuyor.
60 ay vade ile 100 000 tl kadar kredi cekmeyi dusunuyorum.
Hesapta gorunmeyen masraflar hakkinda tecrubelerinizi paylasirmisiniz.

bir bankacı, kuveyttürkten uzak dur önce faizi alıp sonra anaparaya geçiyorlar demişti. doğrumudur bilmem bilginiz olsun

Bankalarin hepsi ayni yöntemle parayi ödetiyor.Benim icin onemli olan su an masraf olarak kuvetturk ne aliyor.
En uygun kredi kuveytturk geldi

sedat.elc' Alıntı:
Bankalarin hepsi ayni yöntemle parayi ödetiyor.Benim icin onemli olan su an masraf olarak kuvetturk ne aliyor.
En uygun kredi kuveytturk geldi
Uğradığımda bana şöyle bir fiyat verdiler sorularınızı cevaplayacaktır.

Ekli dosyalar

• 20150204_185449.jpg
    20150204_185449.jpg
    5 MB · Görüntüleme: 763
sezginozturk' Alıntı:
Arkadaşlar toki evleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?
Toki evlerinde oturan varmı aranızda

toki evleri kullanılan malzeme açısından biraz özensizdir. fakat kötü diyemem. tokinin yoksul gurubu orta gelir gurubu v.s. gurupları var işçiliği ve fiyatları da buna göre değişiyor diye biliyorum Sezgin hocam.

bu arada son zamanlarda faiz oranı alan varsa yazabilir mi? 4 şubatta enflasyon oranının yeterince düşük çıkmaması dolayısıyla m.bankasının faiz toplantısı 28 şubata yani olması gereken tarihe çekildi. acaba faiz 0.70 leri görür mü ? siz ne düşünüyorsunuz?

Teşekkürler hocam cevap için.
Arkadaşlar şu andaki faizler kaç civarı. Seçime kadar seyir nasıl olur sızce.

Dün haberlerde merkez bankası faiz indirdi diye bir haber vardı 0.5 oranında imiş güncel oran nedir soran var mı ben dün ziraate sordum 0.85 dediler.

Ziraat ile akbank aynı... Gecen ay cekti yakınım. İkisi de 0,85....
90,000tl 120 ay aylık 1200
60,000tl 120 ay aylık 800

Geri