Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

En önemli yazılım şirketleri (Hangi ülke yok bilin bakalım)

Konu, 'Python Programlama' kısmında sertokus tarafından paylaşıldı.


 1. sertokus

  sertokus Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  17 Eylül 2013
  Mesajlar:
  2.172
  Beğeni:
  205
  Konu dağıldığı için tekrar açmak zorunda kaldım.

  Arkadaşlar bunlar gelişmiş yazılım şirketleri. Burada genelde sosyal medya yazılımları var. Dolar 4, Euro 5, Benzin 6 demesini biliyoruz ama malesef adam akıllı bir yazılım yazmayı beceremiyoruz. Bu ülkenin insanlarında kodlama becerisi var bunu biliyorum ama malesef devletimiz hala uyuyor. Aşağıdaki şemadaki şirketler acaba kazma kürek mi kullanıyor sanıyorlar. Yazılım beyinle yazılır. Biz beyinle yapılan işleri yapalım. gıda, tekstil, inşaat, tarım gibi ağır iş gücü gerektiren işleri yapmaya çalışıyoruz. Onu da beceremiyoruz doğru dürüst
  Uyan artık Türkyem ya Allah aşkına...
  9bcd8fa3-e44d-44d4-950e-dbff668358ad.jpg
   
  erkna bunu beğendi.
 2. metafor

  metafor Site Admin Yetkili Kişi

  Kayıt:
  6 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.027
  Beğeni:
  955
  Şahsi düşüncem, facebook, twitter vb. sosyal medya araçları daha kuruluşlarından itibaren kendi ülkelerinin istihbarat birimlerine çalışmak üzere tasarlanmış. bu nedenle de ciddi devlet desteği almışlar. Kontrolden çıkıp kendi ülkelerindeki seçim sonuçlarını dahi etkileyebilecek noktalara varmış olsalarda diğer ülkeleri hem ticari hem de siyasi olarak etkilemek için gerekli tüm verileri topladılar ve analizini yaptılar. başarılı da oldular.

  Başta bizim ülkemizin saf ve temiz duygulara sahip insanları gibi, bir yığın ülke insanı tüm özelini, aile bilgilerini, yediğini içtiğini, gezdiğini tozduğunu, kan grubuna kadar, hatta soy ağacına kadar paylaştı. Onlar büyüdü biz seyrettik.

  Google semantik internet alt yapısını öylesine yerleştirdi ki, malumunuz kim kendi bilgisayarında o gün ne arıyorsa, takip eden iki üç hafta çeşit çeşit ürün tavsiyeleri dökülüyor karşımıza.

  Biz de kendi sosyal ağımızı geliştirebilirdik, bizim de devlet adamlarımız twitter takipçi sayısı ile değil de, kendi milli uygulamamızdaki takipçi sayıları ile bilinirlerdi.

  ama şimdi çıkıp biri oturgaçlı götürçeç tarzında bir uygulama geliştirir ve derseki bu da bizim milli uygulamamız:) işte o zaman pes derim.

  benim çözüm önerim: facebook hazır yokuş aşağı inerken bir cengaver grup çıksa da milli olan ne varsa yapsa.
   
 3. Enddlesss

  Enddlesss Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  8 Ekim 2015
  Mesajlar:
  554
  Beğeni:
  40
  Sozüm meclisten dışarı bu ülkede yıllarca onun başörtüsü, onun etek boyu, onun kılı bunun tüğü derken sağ-sol, üst-alt, kürt-türk, alevi-sünnü derken hep birbirimzle uğraştık. Uğraştırıldık. Bence uyanık olmalıydık oyuna gelmemeliydik. Tablo şaşırtmamalı aksine "gaz" vermeli gençliğe...
   
  sertokus bunu beğendi.
 4. erkna

  erkna Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  19 Aralık 2010
  Mesajlar:
  649
  Beğeni:
  53
  İlaç kullanmadan kullandığımız yazılım sayısı bir elin 5 parmağını geçmez. Bu kadar yazılımın ilaçla vb yollarla kullandırılması bile bana bilgi toplama vb amaçlar için yapılıyor hissi uyandırıyor. Yoksa insanlar yüzlerce dolara sattıkları ürünlerin bu kadar rahat kullanılmasına neden izin versin.
  İnşallah geç olmadan bir şeyler yapılmaya başlanır...
   
 5. Buzkırıcı

  Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  13 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  4.200
  Beğeni:
  210
  Bize telefonunuz düştüğünde, biz sizi dünyanın her yerinde bulur ve izleriz.Person of İnterest dizisi...
   
  metafor bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal