En önemli yazılım şirketleri (Hangi ülke yok bilin bakalım)

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Konu dağıldığı için tekrar açmak zorunda kaldım.

Arkadaşlar bunlar gelişmiş yazılım şirketleri. Burada genelde sosyal medya yazılımları var. Dolar 4, Euro 5, Benzin 6 demesini biliyoruz ama malesef adam akıllı bir yazılım yazmayı beceremiyoruz. Bu ülkenin insanlarında kodlama becerisi var bunu biliyorum ama malesef devletimiz hala uyuyor. Aşağıdaki şemadaki şirketler acaba kazma kürek mi kullanıyor sanıyorlar. Yazılım beyinle yazılır. Biz beyinle yapılan işleri yapalım. gıda, tekstil, inşaat, tarım gibi ağır iş gücü gerektiren işleri yapmaya çalışıyoruz. Onu da beceremiyoruz doğru dürüst
Uyan artık Türkyem ya Allah aşkına...
9bcd8fa3-e44d-44d4-950e-dbff668358ad.jpg

Şahsi düşüncem, facebook, twitter vb. sosyal medya araçları daha kuruluşlarından itibaren kendi ülkelerinin istihbarat birimlerine çalışmak üzere tasarlanmış. bu nedenle de ciddi devlet desteği almışlar. Kontrolden çıkıp kendi ülkelerindeki seçim sonuçlarını dahi etkileyebilecek noktalara varmış olsalarda diğer ülkeleri hem ticari hem de siyasi olarak etkilemek için gerekli tüm verileri topladılar ve analizini yaptılar. başarılı da oldular.

Başta bizim ülkemizin saf ve temiz duygulara sahip insanları gibi, bir yığın ülke insanı tüm özelini, aile bilgilerini, yediğini içtiğini, gezdiğini tozduğunu, kan grubuna kadar, hatta soy ağacına kadar paylaştı. Onlar büyüdü biz seyrettik.

Google semantik internet alt yapısını öylesine yerleştirdi ki, malumunuz kim kendi bilgisayarında o gün ne arıyorsa, takip eden iki üç hafta çeşit çeşit ürün tavsiyeleri dökülüyor karşımıza.

Biz de kendi sosyal ağımızı geliştirebilirdik, bizim de devlet adamlarımız twitter takipçi sayısı ile değil de, kendi milli uygulamamızdaki takipçi sayıları ile bilinirlerdi.

ama şimdi çıkıp biri oturgaçlı götürçeç tarzında bir uygulama geliştirir ve derseki bu da bizim milli uygulamamız:) işte o zaman pes derim.

benim çözüm önerim: facebook hazır yokuş aşağı inerken bir cengaver grup çıksa da milli olan ne varsa yapsa.

Sozüm meclisten dışarı bu ülkede yıllarca onun başörtüsü, onun etek boyu, onun kılı bunun tüğü derken sağ-sol, üst-alt, kürt-türk, alevi-sünnü derken hep birbirimzle uğraştık. Uğraştırıldık. Bence uyanık olmalıydık oyuna gelmemeliydik. Tablo şaşırtmamalı aksine "gaz" vermeli gençliğe...

İlaç kullanmadan kullandığımız yazılım sayısı bir elin 5 parmağını geçmez. Bu kadar yazılımın ilaçla vb yollarla kullandırılması bile bana bilgi toplama vb amaçlar için yapılıyor hissi uyandırıyor. Yoksa insanlar yüzlerce dolara sattıkları ürünlerin bu kadar rahat kullanılmasına neden izin versin.
İnşallah geç olmadan bir şeyler yapılmaya başlanır...

Bize telefonunuz düştüğünde, biz sizi dünyanın her yerinde bulur ve izleriz.Person of İnterest dizisi...

Geri