en iyi web cam hangisii???

Kodla Büyü
Kardeş A4tech PK-635 yada PK635-M
bundan iyisi yok zaten fiyatıda çok iyi 20-25 ytl arası
635-M modeli mikrtofonlu ve fiyatları aynı

Sakın başka arama bunda ki kalite yok başka web-cam'da

sana tavsiyem
REXPO HPC012 6 IŞIKLI DivX KAYIT YAPABİLEN + MİKROFONLU WEBCAM
kullanıyorum ve çok memnunum

esyav' Alıntı:

aynen katılıyorum bu model çok iyi pk635 kullanıyorum hayranı herkes

esyav' Alıntı:

:+1: :+1: :+1: :+1:
bencede bu model en uygunudur. özellikle yüzün pürüzlü ise, çizik var ise bu model phososhop görevi yapıyor. :D
görüntü kalitesi yeterlidir ama çok iyi değildir.
ama yinede bunu al. :mrgreen:

A4 diyen arkadaşlar neye göre iyi diyorsunuz. bugün birçok web kamerası 640*480 çözünürlüğe sahip. okulada döküman kamera yerine LOGİTECH PRO 9000 aldık. Süper bir web kamerası. tabi fiyatı da süper. 200 YTL cik. Parasına kıyacaklara tavsiye ederim. çünkü, fotokopi kağıdını sanki yazıcıdan çıkmış gibi gösteriyor.

A4 25 ytl iken logitech pro 9000 200 ytl.
aralarında tabiki kalite varkı olacak. biz maliyeti göz önünde bulundurup A4 önerdik.
chip dergisinin bir kaç sayı önce yapmış olduğu bir araştırma vardı. görüntü kalitesi ve fiyat verilmişti. bakmanızda yarar var.

piranha Tarantula M serisi 10mpx, 10x digital zoom f=3.85
sesli video kayıt, 8 led fiyat :33ytl tavsiye ederim en karanlık ortamlarda dahi max. görüntü kalitesi çektiği fotolar ise inanılmaz..

bunlaın yanı sıra video kayıt sırasında yüz tanıma ve yüzü bulanıklaştırma automatic zoom gibi özellikleri de mevcut

piranha

ccaaggllaarr' Alıntı:
piranha Tarantula M serisi 10mpx, 10x digital zoom f=3.85
sesli video kayıt, 8 led fiyat :33ytl tavsiye ederim en karanlık ortamlarda dahi max. görüntü kalitesi çektiği fotolar ise inanılmaz..

bunlaın yanı sıra video kayıt sırasında yüz tanıma ve yüzü bulanıklaştırma automatic zoom gibi özellikleri de mevcut

piranhanın ayrıca yazılımı da beğeniliyor ve piranha chip -hangi sayısında tam hatırlamıyorum- bir fiyat performans testinde de en başarılısı idi

A4 Tech PK 635 ve 635M. Fiyat olarak ve kalite olarak bence en uygunu. Daha önceleri hem kendim hem de başka arkadaşlarımın kullandığı onlarca çeşit web kameralarına göre kıyaslama yaparak söylüyorum.(Markalarını yazmıyorum, kötülemiş olmayalım :wink: ) Oda ışığında oldukça yeterli derecede aydınlık gösteriyor. Ayrıca yeterince de net. :+1:

Bu da Örnek Görüntü. Uzaklık 30cm

Ekli dosyalar

• Resim%20004[1].jpg
    Resim%20004[1].jpg
    30 KB · Görüntüleme: 895
chip dergisi şubat 2008 sayısında webcamlar denenmişti.turkuaz45 hocamında dediği gibi piranha daha iyi bir puan almıştı. ama inadına a4 :p

tartişma yapmıyoruz ne de olsa. Öneri :D ama konuyu başlatan arkadaşın bu kadar öneri içerisinden seçim yapması hakikaten zor olacak :) en azından bir anket oluşturmak şart gibi:D

Arkadaşlar bende piranha marka webcam kullanıyorum ama dahili mikrofondon hiç memnun değilim konuşmaları mı bütün mahalle duyuyor :scared: :scared: :scared:

pk635m hem pratik hem yeterligörüntü hem de ucuz
çözünürlük aslında hep aynı fakat yazılımla yüksekmiş gibi gösteriliyor
prenha 3mp ye göre 0.3mp lik a4 daha iyi görüntü veriyor
piksel olayına kanmayın derim web camda .

Geri