En iyi ve uygun Optik Okuyucu almak istiyoruz.

Kodla Büyü

bedera

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar okulumuza optik okuyucu almak istiyoruz fakat deneyimimiz yok. Önerdiğiniz, kullandığınız markalar hakkında bilgi verebilirseniz çok makbule geçecek. Yardımlarınızı beklemekteyim

hocam okul mevcudunuz kaç? bence senin başını zor kaldırabileceğin bir iş olabilir.öğrenci mevcudu az ise hiç gerek yok.aslında çok ise de gerek yok.zaten sınavı aldığın yerler belli bir ücret karşılığı okuyup analizleri ile beraber yolluyo.ama illa alacaksanız Seconic kullanmıştım.iyi diyebilirim.kıyaslama yapamam başka bir marka kullanmadım.

okul mevcudu 300 civarı fakat ileriye yönelik bir makine düşünüyoruz. kendi sınavımızı kendimiz yapma bakımından. yoksa ben de program öneri yaptım fakat makine almak istiyorlar.makine önerirseniz sevinirim 1000 civarı öğrenci kapasitesi düşünülerek.

hocam iyi bir şey olsun diyorsan testmarker alacaksın optik form okuyucuda kalite olması şart. ama bizi idare edecek birşey diyorsan testokur alacaksın basit bir web kamera ile yada satılan çihazı ile okutabilirsin sınav sonuç analizleri çok detaylı değildir. bizde okuyucu olduğundan test okur aldık 60 tl ye iki bilgisayar için lisans veriyorlar. iki arkadaş aldık kendi sınavlarımızda kullanıyoruz. google aratırsan sitelerine ulaşabilirsin.
http://www.testokur.com/
http://www.testmaker.net/

Yakın zamanda sekonic sr 1800 aldık. Makine Japon malı. Bir haftadır yoğun bir şekilde kullanıyorum. Gayet güzel okuyor. Öncesinde Bikom'un hantal bir makinesini kullanıyorduk, işaretli şıklardan bazılarını boş gibi algıladığı oluyordu. Hocam bu iş öyle kamerayla falan olacak bir iş değiş. Bir şıkkı hatalı okusa sıkıntı oluyor, uğraşıp duruyorsunuz. Biz 2600 TL + KDV'ye aldık. Piyasada şu an 3200+KDV falan istiyorlar. Dilerseniz yardımcı olurum.

Bizde de bikom var çıktı almak için aktar dediğimde sürekli "printer run time error" deyip kapanıyor. Bir de optikleri ikişer üçer geçiriyor birini okuyor diğerlerini okumuyor. Tek tek kontrol etmek zorunda kalıyoruz. (Çıktıyı Prt Scr ile hallediyoruz şimdilik)

Geri