En iyi klima markası hangisi?

Kodla Büyü
snndgny' Alıntı:
Bence en iy klima son zamanlardaki değişimi ve eklenen yeni özelliklerine bakarsak samsung klimalardır bana göre, son zamanlarda çok değişiklikler yaptılar.

hocam ısınma içinmi kullanıyonn soğutmak içinmi bu sene cok sıcak gececk bende düşünüyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir arkadaşlar?

Burdur gibi karasal iklim sayılan bir yerde bu kış dışarısı -15 C'de iken bütün evimi iki klima 27 C'de ısıttı.
1- Toshiba RAS 13 SKV-E 4,07 COP evin 45 m2si için
2- Toshiba RAS 10 SKVR-E 4,21 COP evin 35 m2si için
Klimalar 7gün 24 saat kesintisiz çalıştı ve elektrik faturam ise doğalgaz kullananların doğalgaz faturaları ile aynı geldi.
Bahar aylarında havalar ılımaya başlayınca ise iki klima aylık 60-70 lira gibi elektrik harcadı.
Fakat SKVR serisi daha verimli gibi geldi bana. Ayrıca bu seride Plasma Hava Temizleyici de var odanın havasını bir kaç dakikada tertemiz yapıyor.
Isınma amaçlı kullanacaksan klimayı güneş gören bir yere / evin güney cehpesine taktırmalısın. Yada çatı arası gibi muhafazalı yerler varsa oraya da olur.
Benim klimalardan biri kuzey cephede ve dış ünite bazı soğuk gecelerde defrost'a girdi. Bu da fazla elektrik yakması demek.

İki klimanın da hem ısıtmasından hem de soğutmasından memnunum. Bu klimaların model numarasındaki rakamlar
ortalama performans değeridir. Örneğin RAS10 SKVR 700-17000 btu arası inverter çalışıyor. Isıtması ise 19000btu'ya kadar çıkabiliyor.
İlk çalıştırınca ortam ısısı istenilen seviyeye gelene kadar maksimum değerde çalıştıktan sonra inverter özelliği sayesinde neredeyse hiç elektrik harcamayacak şekilde devrini düşürüp kendini kısıyor.

Daikin, Panasonic, Mitsubishi, Sharp gibi klimalar da çok kalitelidir. Ama bizzat kullandığım için Toshibayı tavsiye ederim.
Yok ben yazın soğutma amaçlı kullanacağım diyorsanız zaten birçok ucuz A sınıfı klima işinizi görecektir.

Klima da daikin birinci sıradadır. Tabiki bütçeninde kaldırması gerekir. Arçelik, beko, lg, baymak vs.. diğer markaların 24000 btu su daikin da 10-12000 e eşdeğerdir.

Şayet paran o kadar yoksa mitsubishi heavy ind.. den bir model seçeceksin. Mistubishi electricler tek motorlu olduğundan randımanı biraz daha düşüktür.

Mitsubishi'nin piyasadaki ikinci ürünü sigma'dır. tavsiye edebilirim. 25 metrekarelik odamı yazın 3 ay durmadan günde 24 saat soğuttu elektrik faturam 60-65i geçmedi.

eğer fazla kullanmam günlük 6-7 saati geçmez diyorsan kesinlikle inverter alma. faturanda fark edeceği 15-20 tl civarında bir rakamdır. yazın 3 ayda 60 tl gibi bir rakamı bulur. inverter ile normaller arasında 600-1000 tl arasında oynar.bu da 10 yıl demektir.

bu klimaların yanlız soğutma olanlarından almak istiyorum model olarak önerebilir misiniz? Yanlız soğutma olanlar fiyat olarak daha ucuza alınabilir mi?

kışın ne kadar yakıyor inverter hocam ortalama, 25 metrakare 24 saat ısında ayda kaç tl gelir?

Hocam en iyi klimalar
1. Daikin
2.Mitsubishi Elecrtic
3.Toshiba
4.Panasonic

bunlardan hangisi alırsan sorun yaşamassın.Ben çok araştırdım ve kışın ısıtma amaçlı panosonic klima almıştım.Çok memnunum.En iyi fiyatta Panasonic de.

KIT – E12-MKE aldım.

mavi85' Alıntı:
kışın ne kadar yakıyor inverter hocam ortalama, 25 metrakare 24 saat ısında ayda kaç tl gelir?

Ortalama 4 COP değerinde bir inverter için, 25C iç sıcaklık ayarında, elk. kw 30 kuruş alırsak;
7C dış sıcaklık için, Ilıman bölgelerde veya çok iyi yalıtımlı evlerde 50-60tl,
-15C için Karasal iklimde ve yalıtımsız evlerde en fazla 150tl,.
0-7C Ortalama bir iklim ve az yalıtım için 100tl civarında diyebilirim.

"Klima almaya karar verdiğimizde mıtsubishı tavsiye ettiler iyiki almışız ısıtma ve soğutma mükemmel elektirik sarfiyatı çok düşük herkese tavsiye ederim sıcaklık 38 derece iken biz evde 26 derecede serinledik teşekürler Mitsubishi.
http://www.mitsubishiklima.com.tr/
#klima #mitsubishiklima #mitsubishiklimaları"

hemenyardim' Alıntı:
Ben de sizin gibi klima almadan önce epey bir araştırma yaptım. İşi bilen kişilerden fikir aldım. Bu araştırmalar sırasında da işin inceliklerini ve önemli yanlarını öğrendim. Sonuç olarak her yol Mitsubishi ye çıktı ve Mitsubishi aldım. İyi ki de almışım. Yaz kış tek bir saniye bile pişman olmadım. Klimaların hepsi soğutuyor. Onda bi sorun yok. Esas sorun ısıtmaya gelince ortaya çıkıyor. Birçok markanın ısıtması yetersiz kalıyor. İyi ısıtıyor denilenlerin birçoğunun esas ısıtması elektrik parası geldiğinde ortaya çıkıyor.
Mitsubishi klimayı 2 yıldır kullanan biri olarak tafsiyem kesinlikle Mitsubishi. Ama Electric olanlar. İklimsa nın sattığı Mitsubishi Heavy Industries Ltd. olanlar değil. Klimaplus ın sattığı Mitsubishi Electic olanlar. Alacağınız klima da kesinlikle "I-See Sensor" olmasına dikkat edin. 150 derecelik bir açıyla odayı devamlı tarayan kızılötesi bir sensör her bölgede sıcaklık ölçümü yapıyor. Daha soğuk olan bir bölge gördüğü anda ısıtmayı o bölgeye yönlendiriyor. Tüm odanın her yerini aynı oranda ısıtıyor.
http://www.mitsubishi.gen.tr/asp/index.asp
adresinden inceleyebilirsiniz.
Uyarı: Keşif yapılarak size önerilen klimanın bir üst BTU gücünü almanızı tafsiye ederim.

hemenyardim' Alıntı:
3 sene önce yazdıklarımı okudum ve hala aynı Mitsubishi klimayı kullanıyorum. 5 yılını bitirecek neredeyse. Bu süre içinde hiçbir arıza ya da performans düşüklüğü yapmadı. Ödediğim elektrik parasına bakarak diğer alternatiflere göre kendini çoktan amorti etti :+1:

6 yıl ve 3 yıl önce yazdıklarım yukarıda. Mitsubishi klimayı alalı 8 yıl olmuş. 8 yıldır, kışın soğu yazın sıcağı demeden sorunsuz çalışıyor. Periyodik bakımları haricinde servis yüzü görmedi. Geçen kış -15 derece olduğunda klimaların çok büyük bir oranı dış ünitelerinden dolayı ısıtamaz duruma geldiğinde bile tık demedi. Verdiğim her liraya helal olsun.

Elektriği ölçtüler mi hocam?
Benim vestel 24.000 btu vardı. Mardin Nusaybinde... Bitişikteki balkonda duruyordu. Buna benzer ses cıkarıyordu. Problemli diye servisi cagırdım ben yokken gelip elektriği ölçmüşler faz zaman zaman yetmiyor demişlerdi ve 20tl elemeği almışlar boşuna geldik diye.
Bende hep yapmıyordu hergün mutlak oluyordu ama atıyorum 2-3 dk oluyordu duruyordu.

merhaba arkadaslar
18 lik A+ Enerji sınıflı inverter kilma araıyorum. tavsiyerlerinizi bekliyorum. bugun bu işi halletmem lazım.

Geri