En az PC kullanılabilecek görev

Kodla Büyü

katafalk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba. Kısa kesmek istiyorum. MEB'de bilişim öğretmeni olup da en az bilgisayar kullanımı ve teknik iş (tornavida, takım taklavat) gerektiren görevlere nasıl geçebiliriz?

Sebep: 1. Artık fazlasıyla soğumak 2. Sağlık sorunları (fiziksel el, bilek, göz, omurga vs + anksiyete, mobbing vs)

Aklıma gelenler:

-İdarecilik (denendi, opsiyonel)
-Alan değiştirme (felsefe vs denenebilir, ama öğretmenliğin kendisi de yoruyor artık)
-Ünvan değiştirme (düz memurluk da olsa o pc başındasın hep, teknik kadrolar ise malumunuz BTR olmayı deneyenler biliyor)

Ah be hocam nerelerden nerelere geldik.
btr olmamak
en fazla 21 saat dilekçesi vermek
alternatif olabilir mi sizin için

hizmetli kadrosu denenebilir hem gün boyu hareket etmiş olursunuz hocam
4d statüsünde olsa süper olur. Maaşı da süper. Kuralara katılıyorum ama çıkmıyor sağlık bakanlığı falan. Ama hizmetli zor. Tekrar KPSS falan. Yoksa maaş aynı. Var mı öyle bir imkan?

Son düzenleme:
Ya müdür olacaksın ya da şube müdür .İkisinden biri , Altındaki adamlara iş yaptırırsın elini bir şeye sürmezsin vicdanın kabul ederse?
Şube müdürlüğü için yaş geçti sanki artı onda torpil var. Müdürlük çok değişken. Müdür olsam bile ara sıra okula uğrayayım kalanı müdür yardımcısı yapsın moduna girmezdim.

Ah be hocam nerelerden nerelere geldik.
btr olmamak
en fazla 21 saat dilekçesi vermek
alternatif olabilir mi sizin için
BTR denedim saçma geliyor artık. 21 saat derse girersem 30 da girerim hocam ki 15-20 saat bile girsen bir şekilde 5 gün kurumdasın ve BTR olmasan bile bir şekilde ekranı, tuşu olan ve elektrikle çalışan bir şeyleri "af buyrun" kitliyorlar, idareci olmasa "meslektaşlar"...

Memurluk böyle.Musluk akarken doldurmak lazım.Cunku kenardaki para, çok sıkıldığında lazım oluyor ara ara ücretsiz izne ayrılmak olabilir.Il mebde de çalıştım.Sabah 08-aksam 17 bazen sıkıcı bazen çok iş oluyor yada vakit geçmiyor ve ek ders alınmıyor diye biliyorum

Merhaba. Kısa kesmek istiyorum. MEB'de bilişim öğretmeni olup da en az bilgisayar kullanımı ve teknik iş (tornavida, takım taklavat) gerektiren görevlere nasıl geçebiliriz?

Sebep: 1. Artık fazlasıyla soğumak 2. Sağlık sorunları (fiziksel el, bilek, göz, omurga vs + anksiyete, mobbing vs)

Aklıma gelenler:

-İdarecilik (denendi, opsiyonel)
-Alan değiştirme (felsefe vs denenebilir, ama öğretmenliğin kendisi de yoruyor artık)
-Ünvan değiştirme (düz memurluk da olsa o pc başındasın hep, teknik kadrolar ise malumunuz BTR olmayı deneyenler biliyor)
Açıköğretimden sosyoloji bitirince felsefe grubuna geçiş hakkı oluyor sanırım. 2.5 yılda bitirmiştim ben. Fena değil aslında ama bilgisayara göre daha yoğun sözel içerik olduğu için hiç denemedim öğretmenlik için. Konuları güzeldir ama kafa dağıtır belki bitene kadar.

Memurlukta da benim gözüm hep kütüphane şefliğinde. Çok güzel bir meslek ama nasıl olunur bilmiyorum. Bir de ilçelerde gençlik spor müdürlükleri var ama oraya torpilsiz olmaz sanırım :)

Memurluk böyle.Musluk akarken doldurmak lazım.Cunku kenardaki para, çok sıkıldığında lazım oluyor ara ara ücretsiz izne ayrılmak olabilir.Il mebde de çalıştım.Sabah 08-aksam 17 bazen sıkıcı bazen çok iş oluyor yada vakit geçmiyor ve ek ders alınmıyor diye biliyorum
ARGE Mebbis görevlerinde il ilçe BTR koordinatörlüğünde +18 saat ek ders var merkez teşkilatta görevli isen 24 mü 27 mi ne üç beş saat için de Ankara bakanlıkta görev yapılmaz ki herkesi de almıyorlar zaten :)

Bir kere mebbis yöneticisi yaptılar yanımdaki ogretmen bana bıraktı gitti bir ton modül.Hemen bir dilekçe yazıp istifa ettim okula döndüm.Ek dersten vazgeçeceksin soyle hafta içi 2 gün boş olacak yan gel yat

Meslek lisesinde çalışın 3 gün okul 2 gün işletme alırsınız haftalık 29 saat ek ders
Hocam 2 gün çalışıp 2,5 gün işletme, bu 2 günde egzersiz + maöl çıkardığım zamanlar da oldu ama genç iken :) ek ders bir yere kadar. Zaten öyle okullar da artık pek bir dolu. Olsa bile adamına göre ders programı hazırlama var.

Kaldı ki ek dersin pek çekiciliği kalmadı, uzmanlığa kadar sabretmek daha mantıklı (tabi o zamana kalırsa bu uygulama).

Alanimi değiştiremedim sınıf öğretmeniyim.Anca ortaokulda çalışırız.OMK bekliyorum eğer basogretmenlige çok olursa.Temmuzda bırakıyorum bu işi.

Geri