En İyi SSD Markası Hangisi?

Kodla Büyü

En İyi SSD Markası Hangisi?

• Samsung

Oy: 39 61.9%
  • WD

Oy: 7 11.1%
  • Kingston

Oy: 9 14.3%
  • Sandisk

Oy: 5 7.9%
  • Kioxia

Oy: 3 4.8%
  • Hı-Level

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    63
Harika bir başlık. Ben de bugünlerde bunu araştırıyorum.

Ne açıdan diye sormak da gerekir, hatta hangi bağlantı türünde.
Fiyat
Fiyat/Performans Oranı
Okuma/Yazma Hızı
Dayanıklılık (Toplam Veri Yazma/Okuma)
Arıza Durumunda Servis Desteği
...

Bir dönem m2 için performansından memnun kaldığım ürün Corsair MP510 480 GB idi. Uzun süreli kullanımda hiç performans (Veri aktarım süresi vs.) kaybı yaşamadı.

Ek olarak, başka bir forumda şöyle bir listeye denk geldim.
Kıyaslama açısından büyük emek harcanmış. SSD soran olursa listeden seçebilirsiniz denebilir.

SSD Listesi

Emek veren kişiye de teşekkür ederim paylaşımı için. Kendisi de paylaştığı için buraya eklemem sanırım bir sorun oluşturmaz.

Benim kullandığım ürün bu çokta memnunum.Genel olarak ssd lerde samsung marka açık ara iyi diyebiliriz.

Ekli dosyalar

• 1000009680.jpg
    1000009680.jpg
    73 KB · Görüntüleme: 52
Ssd diskler için genelde sıralı okuma-yazma hızları öne çıkarılıyor ve buna göre karşılaştırılıyor fakat önemli olan sıralı değil rastgele okuma-yazma hızları
buda iops değeri ile veriliyor. Kesinlikle önemli olan bu değer

Bir inceleme okumuştum normal bir kullanımda yaptığımız işlemlerin %90'nı rastgele okuma yazma üzerineymiş bu nedenle karşılaştırma yaparken bu değeri göz önüne almanız iyi olacaktır

Samsuıng.

970 Pro ve 980 kullanıcısı...
+1. Bir dönem bayağı bir araştırmıştım. Genelde okuma/yazma hızı diye yazdıklarının sıralı erişime ait olduğunu ve sadece dosya yazma işini etkilediğini bu açıdan asıl performans artışı için rastgele erişim IOPS değerlerine bakılması gerektiğini öğrenmiştim. Ve dönem için F/P ürünü samsung 850 evo idi...

samsung a oy verdi yalnız 2016 da kngston v300 almıştım hala taş gibi çalışıyor 2 bölüm olarak kullandığım halde bi sıkıntı yok bilindik herhangi bi markada alınabilir hangisi ucuzsa

anakartının 4.0 desteği varsa (z690 prime lar gibi) Samsung 980 pro 1tb m2ssd nvme.
Yazdığı değerlerden yüksek (yazma) sonuçlar alırsın. Tartışmasız en iyisidir.
Edit: şimdi farkettim. Hikvision yazmamışsın. Hem kioxia hem hi levelden çok daha iyidir. Tüm labım hikvision taş gibiler şimdiye kadar.

Son düzenleme:
SSD işinde Samsung diğer firmaların yıllarca önünde gidiyor. Onun çıkardığı teknolojileri kullanıyorlar diğer markalar

Ben kixoia derim fiyat perfonmans olarak. Ama en iyisi samsung . Her ikisinide kullandım

Geri