en çok tercih ettiğiniz yabancı dizi?

Kodla Büyü
The Simpsons
Futurama

Kısa ve eğlenceli bölümleriyle vakit geçirmek için bire birdir. Simpsons 500 bölümden fazla ve izle izle bitmez. Bitirince dön başa yeniden izle, çünkü unutmuş oluyorsun zaten :)

şu ana kadar kimsenin "Breaking Bad" yazmamış olmasına şaşırdım yauu. kesinlikle izlenmesi tavsiye olunur, gerek müzikleri , gerek senaryosu itibariyle şapka çıkartılır. benden tavsiye kesin izleyin ğişman olmayacaksınız;)

mikaback' Alıntı:
Hocam Kore sinemasından tavsiye edeyim. Önyargısız izleyin kesinlikle 1 diziden sonra kore sineması müptelası olursunuz.
En güzel yanı da en uzun dizileri 20 bölüm diğer diziler gibi 4-5 sezon uzatıp baymıyor dizileri.

Romantik ve dram : I am sorry I love You ( 16 Bölüm)
Aksiyon : Iris (20 Bölüm)
Savaş: Road Number One (20 Bölüm)
Romantik Komedi: Full House ( 16 Bölüm)
Dram ve Romantik: Cain and Abel ( 20 Bölüm)

bunlardan birini izleyin pişman olmazsınız zaten birisini izleyince devamı gelecektir. Garantili dizi hepsi.

Vay vay vay tek değilmişim, sevindim...

Road Number One'ı yakın zamanda bitirdim, muhteşemdi...

Şimdi Giant'a başladım bir yanda da Iris'i indiriyorum...

1 - Lost'tu bitti hayal oldu
2 - Fringe ( Şu anda dizinin kralı, Fringe candır )
3. Doctor Who ( Kadere bak 2013'e kadar yeni sezon başlamayacakmış )

sulu_man' Alıntı:
şu ana kadar kimsenin "Breaking Bad" yazmamış olmasına şaşırdım yauu. kesinlikle izlenmesi tavsiye olunur, gerek müzikleri , gerek senaryosu itibariyle şapka çıkartılır. benden tavsiye kesin izleyin ğişman olmayacaksınız;)
hocama katılıyorum. bu yabancı dizi furyası yüksek oranda lost ve prison break ile başladı ve bu dizilerden aşağısı kurtarmaz derseniz; kesinlikle breaking bad'i izlemelisiniz...

ido1907' Alıntı:
sulu_man' Alıntı:
hocama katılıyorum. bu yabancı dizi furyası yüksek oranda lost ve prison break ile başladı ve bu dizilerden aşağısı kurtarmaz derseniz; kesinlikle breaking bad'i izlemelisiniz...

bugün breaking bad den 4. sezon 4-5 bölüm birden izledim.. 5. sezonu 5-6 aydır başlamammış... sezonu bitirmeyede kıyamıyorumm..

Şu an izledikleirm bunlar ve çok kaliteli yapımlar.
1. IT Crowd
2. The Walking Dead
3. The River
Eskilerden de Lost, Prison Break, Dexter ve Fringe önerebilirim.

1- Person Of Interest
2- Game Of Thrones
3- Super Naturel
4- Spartacus
5- Dexter
6- Bing bang theory

Lost -izlemişsinizdir
Prison Break - izlemişsinizdir
Mentalist - Polisiye olayları kendine has mental yeteneklerle çözen bir eski medyumun başından geçenler konu ediliyor.
Fringe - Sınır bilim denilen olaylar etrafında dönen bilim kurgu bir dizi.
Haven -Stephen Kingden uyarlamadır
The Walking Dead - Zombilerle ilgili
The vampire diaries -Vampirlerle ilgili
Flash Forward -1 sezonda bitirdiler, tam da net bir şekilde bitirmediler. Ama devam etmesi gereken muhteşem kurgusu olan bir diziydi.
Homeland - 2011de başladı. 12 bölüm yayınlandı şimdiye kadar. En iyi dizi ödülü falan da aldı. Biraz amerikan propagandası yapıyor ama kurgusunu beğendim.

Bunların dışında Kore dizilerini tavsiye ederim.
Your Beautiful
Boys over flowers
My girl
Fullhouse
i'm sorry i love you

en sevdiklerim bunlardı.

Summer_06' Alıntı:
Lost -izlemişsinizdir
Mentalist - Polisiye olayları kendine has mental yeteneklerle çözen bir eski medyumun başından geçenler konu ediliyor.
Flash Forward -1 sezonda bitirdiler, tam da net bir şekilde bitirmediler. Ama devam etmesi gereken muhteşem kurgusu olan bir diziydi.
Homeland - 2011de başladı. 12 bölüm yayınlandı şimdiye kadar. En iyi dizi ödülü falan da aldı. Biraz amerikan propagandası yapıyor ama kurgusunu beğendim.

Your Beautiful
Boys over flowers
My girl
Fullhouse
i'm sorry i love you

en sevdiklerim bunlardı.
yazdığınız tüm dizileri izledim (bilim kurgu ve vampirliler hariç)
güzel tercihler ama henüz en güzelini izlememişsiniz,
size özel tavsiyem (neden size özel, çünkü çoğusu uzakdoğu yapımlarına bir önyargıyla yaklaşıyor ve neler kaçırdıklarını bilmiyorlar, siz bu yargıyı kırmış ve güzelliği yakalamışsınız) mutlaka en yakın zamanda,
"Bir litre gözyaşı" dizisini izleyiniz, japon yapımı, 11 bölüm ve gerçek hayattan esinlenilmiş ve ders verici etkileyici bir dizi, evet tavsiyem bu.. kızım sana söylüyorum gelinim sen anla da olabilir, ve bitirdikten sonra ki teşekkürünüz için şimdiden rica ediyorum :) iyi seyirler..

lost
how i meet your mother
merlin

benim son dönem merlin favorim.. hepsinin tarzı farklı oda size kalıyor

Summer_06' Alıntı:
Lost -izlemişsinizdir

Your Beautiful
Boys over flowers
My girl
Fullhouse
i'm sorry i love you

en sevdiklerim bunlardı.

Fringe'e başlayacağım :)

Benim faworilerim ise:
1-Breaking Bad imdb 5.sıra
2-Game Of thrones imdb 4.sıra
3-Hell on Wheels (1. sezon bitti western iç savaş sonrası olaylar psikoloji-dram)
4-Homeland (1.sezon bitti psikoloji-dram, cia-el kaide konulu)
5-Californication (5.sezon, komedi-dram +++ içerir)

The MENTALİST de gerçekten güzel bir dizi...
eski dizilerden ise bir bilim kurgu sever olarak Battlestar Galactica ve Stargate Atlantis i öneririm.

supernatural
the wampire diaries
chuck(dizi bitti ama özledim diziyi)
friends (eski bir dizi tekrar tekrar izliyorum)
person of interest
fringe
the big bang theory
two and a half man
walking dead
takip ettiğim çok dizi var ama en sevdiğim diziler bunlar.

illa piyasa dizisi olmasın, izleyince alt üst etsin derseniz 94 yapımı "Riget" dizisini tavsiye ederim 4 ve 3 bölümlük 2 part olarak yayınlanmış. tabi şu anki piyasa dizilerinde çok farklı ama sarsıcı.Bu dizinin yönetmeni olan abi-Trier- iyi film insanın ayakkabısının içindeki taş gibidir demiş sürekli seni rahatsız eder.

EynelMefer' Alıntı:
Summer_06' Alıntı:
Lost -izlemişsinizdir

Your Beautiful
Boys over flowers
My girl
Fullhouse
i'm sorry i love you

en sevdiklerim bunlardı.
yazdığınız tüm dizileri izledim (bilim kurgu ve vampirliler hariç)
güzel tercihler ama henüz en güzelini izlememişsiniz,
size özel tavsiyem (neden size özel, çünkü çoğusu uzakdoğu yapımlarına bir önyargıyla yaklaşıyor ve neler kaçırdıklarını bilmiyorlar, siz bu yargıyı kırmış ve güzelliği yakalamışsınız) mutlaka en yakın zamanda,
"Bir litre gözyaşı" dizisini izleyiniz, japon yapımı, 11 bölüm ve gerçek hayattan esinlenilmiş ve ders verici etkileyici bir dizi, evet tavsiyem bu.. kızım sana söylüyorum gelinim sen anla da olabilir, ve bitirdikten sonra ki teşekkürünüz için şimdiden rica ediyorum :) iyi seyirler..

Tavsiye ettiğiniz diziyi biliyorum, hatta harddiskte var, indirdim. Ama çok acıklı olduğu hissi uyandırdı bende, o yüzden kaldırabileceğim zamanı bekliyordum. Tavsiyenizden ötürü bundan sonra ilk başlayacağım dizi bu olacak. - Şu an pasta'yı izliyorum. - Teşekkür ederim şimdiden, mendilleri hazırlayayım en iyisi :) :)

Geri