emin evim organizasyon ücreti

Kodla Büyü

garfield

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkdaşalr bişey sormak istiyorum...bundan 7-8 ay önce eminevim sistemine girmiştik.8 ay sonra çıkma kararı aldık çıktık.sisteme girerken organizasyon ücreti adı altında bizden toplam paranın yani 150milyarın %6 (9milyar)oranında peşin ücret aldıkları söylediler.bizde 9 milyarı peşin verdik.ozaman bir sözleşme imzalattılar.sözleşmede geri çıkma durumunda organizasyon ücretinin yarısını ödemeyeceklerini(kdv hariç)yazmışlar.bende temsilciye bu maddeyi sorunca oda bize böyle birşey olmadığını sadece devlete ödedikler %8 lik kdv yi almadıklarını gerisinin hepsini ödediklerini söylemişti.tabi biz çıktık bizden kdv+9milyarın yarısı olan 5,7 milyar lira para kestiler...geri kalan ödemiş olduğumuz taksit toplamlarınıda 5 ay sonra ödeyeceklerini söylediler......sorum şudur...ben bunları tüketici mahkemesine şikayet etsem sonuç ne olur?aynı banka kredilerinde olduğu gibi...

Neden ayrılıyorsunuz Hocam. Cevap özel değilse paylaşırsanız sevinirim.

evet hocam ben de ağustosta düğün yapacağım inş. ve düğün borçlarını temizledikten sonra ben de eminevime girmeyi düşünüyordum. acaba neden çıktın ?

hocam ben girmedim ama daha önce araştırmıştım. ileride girmeyi düşünüyordum. araştırdığım zaman sitesinde herhangi bir nedenden dolayı sistemden çıkmak isteyenlere paralarının iade edileceği ancak organizasyon bedelinin ödenmeyeceği açık açık yazıyordu.

Bu sistem bu başlık altında çokça konuşulmuş, doğruları söylediğim için çok fazla insan rahatsız olmuştu.

her-telden-f29/emin-otomotiv-veya-emin-evim-sistemiyle-ev-veya-oto-t32765.html

Bu adamlar babanızın oğlu değil ki sizi düşünecekler, elbette kendi ceplerini düşünecekler, bunu da din adı altında yapmak malesef ülkemizde fazlasıyla müşteri bulmalarına sebep olmaktadır. Sözleşme imzaladığınız ve şartları kabul ettiğiniz için o parayı geri alamazsınız hocam, geçmiş olsun.

Peki bu işlemin bankaların faizli kredi vermelerinden farkı nedir? bankalar da birilerinden para topluyor ve birilerine o topladığı parayı veriyor. bu hizmeti yaparken de bu hizmetin karşılığında paralarını alıyorlar. bu alınan paranın ismine faiz yada organizasyon ücreti denilmesi neyi değiştirir?

İş yine döndü dolaştı Banka/Faiz muhabbetine geldi. Bu kısır bir döngüdür.
Bankanın fırsatları daha cazip olsa da adı "faiz"dir. Sistem kısa vadede hiç cazip değil . Uzun vadede çok faydalı. Verdiğiniz parayı unutarak ödemeye devam edin. (Ben öyle yapıyorum)
Ve neredeyse bitirdim. Vade ortası sistemdeyim. Sisteme "ileride çıkarım düşüncesiyle girmemek lazım" bu sefer istenmeyen sonuçlar oluyor.
@garfield hocam, sözleşmedeki her türlü maddeyi tüketici hakem heyetine ve dahi mahkemelare dava açma hakkınız var. Geçmiş Olsun.

İnsan faktörünün ağır bastığı, insanların masum dini duygularının altında yatan inanışlarını kullanan her sistem özellikle networking mantığı ile çalışan sistem ekonomik parametrelerde düşünüldüğünde kandırmacadan başka bir şey değildir. Şöyle bir inanış var:"Bankaya faiz vereceğime ile başlayan, özellikle alnı secdeye deyen ve bu ülkenin yıllardır altını kazan, kendi kazanını kaynatan kitlede olan bu düşünce yapısına dikkat etmek lazım." Bunun bir sürü örneğini gördük. İhlas vb gibi.
Arkadaşlar hepimiz öğretmen olarak, nice fedakarlık ve zorluklarla kazandığımız çoluk çocuğumuzun rıskını, dini duyguları sömüren bu umut tacirlerine kaptırmayalım. Faiz vb haksız kazançlar tabii ki de doğru şeyler değil. Devletin memur maaşlarını nasıl ödediğini araştırarak, faizin günümüz ekonomisinin ne kadar büyük bir oyuncusu olduğunu görebiliriz. Bu konuda diyecek çok şey var.
Uzun lafın kısası:" Ev alacak kadar paran ve kazancın varsa bankaya şuna buna bulaşmadan alabiliyorsan ne ala, fakat bu kadar ekonomik gücünde yoksa herkes ev sahibi olacak diye de bir kural yok." Şimdi olmaz yarın olur, yarın olmaz sonra olur. Yeterki çalış.
O yüzden bulaşmayın böyle saçma sapan organizasyonlara. Bu devirde sizi sizden başka düşünen yok. Adam neden senin için risk alsın ki. Sistemdeki arkadaşlar inş evlerine kavuşurlar. Kavuştuktan sonra ödedikleri kadar da içine harcamazlar inş.
Sistemden çıkan arkadaş, seni de Allah korumuş benden söylemesi:)
zararın neresinden dönersen kardır. Boşver

eminevimin bankadan daha sıkıntılı olduğunu düşünenlerdenim...

bir kere dürüst değiller, sisteme girmeden ödeme şeklinin %100 ünü göremiyorsunuz (internette sisteme giren bazı kişilerin paylaştığı bir iki görüntü var...) eminevim şubesindeki görevli kişi sadece anlatıyor, KENDİ MANTIĞINA GÖRE!!!

bankada taksitlerini ödemezsen üstüne ek para bindirir, emin evim de; banka ödememeye devam edersen haciz getirir, emin evim paranın bir kısmını kesip seni gönderir...

benim onlara sorduğum en net soru şuydu: 60 kişi var ve birbirlerine yardım ediyorlar bu şekilde ev alıyorlar... peki dedim sistemde yani benim girdiğim 60 kişilik ekibimde açıkta fazla para kalıyor mu? yani benim param sistemde 10.kişiye gitsin sistemdeki 8.kişinin ki 50.ye gitsin ama bütün 60 ay bittikten sonra sistemde EMİNEVİM şirketine para kalıyor mu diye sordum kalakaldılar ben size sorunun cevabını vereyim evet her 30-45-60-90-120 kişilik sistemlerde eminevime iyi para kalıyor...(özellikle yeni getirdikleri sistemde)

nedir yeni getirdikleri sistem: 60 kişilik bir gruba giriyorsan eğer 33.ayda herkes evini alabiliyor ve herkes KİRA YARDIMI yapmaya devam ediyor. 1) 33.ayda 30 kişinin ev almasını sağlayan TOPLU PARA nereden geliyor? 2) Bu KİRA YARDIMI kime yapılıyor?.... Tabii ki sistemden geliyor yani sisteme TOPLU PARA giriyor 33.ayda ve bu toplu para 60.ayın sonunda neredeyse 1.5 katına ulaşacak şekilde geri alınıyor... yani riba olarak nitelenen durum...

Bunu da geçtik isterseniz bir hesaplayın organizasyon ücreti adı altında 150 bin lira için ortalama 9000 tl alınıyor... 60 kişilik grup için 540 bin TL yapar...Bu para bırakın sizin girdiğiniz 60 kişilik grubun organizasyonu için harcanan paraya denk gelmesini (ki toplasan 10 bin tl bile gitmez) bütün eminevim şubelerinin birkaç aylık kirasını bile karşılar... sadece 60 kişilik bir grup düşünün...

Onu da geçtim bankadan parayı çekersin ödeyeceğin bellidir taksidin bellidir. hatta ilerleyen zamanlarda düşebilir ama artmaz... eminevim de ne olduğu belli değil ev 3.ay çıkarsa şu 30.ay çıkarsa şudur ve hep bir korku vardır acaba diye? (yanlış anlaşılmasın benim bankayla da işim olmaz, ama bankanın bir tık daha iyi olduğunu düşünüyorum..tabii yine de al birini vur ötekine...)

paranızı şuralara gidiyor diye sizi kandırmalarına da izin vermeyin derim... deprem sigortanızı biz ödüyoruz, tapu işlemlerinizi biz yapıyoruz ekspertiz biz yapıyoruz yalanlarına da pek kanmayın çünkü deprem sigortanızı mecburi olarak siz ödüyorsunuz-ev çıktıktan sonra sistemde kaldığınız sürece- tapu işlemleri için anlaşmaları var cüzi miktarlarla yapıyorlar... expertte maaşlı elemanları zaten extra bir ücret alım durumu yok...

Ya adam zaten organizasyon ücretini peşin ödedim diyor. Başta konuşurken, sistemden çıkarsanız yarısını keseceğiz demişler ama eleman sistemden çıkınca hepsini kesmişler. Üstüne üstlük o para kdv Vs deyip çamura yapmışlar maalesef. Bence bu tip e yerlerden uzak durmakta fayda var. Adamlar lafta faizsiz çalışıyor ama hesapladığın zaman banka faizinden fazlasını ödemişsin adamlara. Faizsiz, kira yardımı adı altında milletimizin duygularıyla oynuyorlar.

Hocam artık ev dekarosyonu koçtaş tekzen sayesinde ucuz.Git kredi çek.Ev kredileri ucuzları.En ucuz evi al yavaş yavaş yaptır.

100 bin Tl değerindeki evi benden 100 bin Tl ye alıp bana 120 bin TL 'ye satıyor ve aradaki 20 binlik farkı onların kasasına koymuş oluyorum.

Kendisini sevmem ama Yaşar Nuri'nin Allah ile aldatmak deyimi geldi aklıma . Bizi aldattıklarını düşünüyorum . Faizden farkı yok

hocam hiç girmeyin içeriğini bilmiyoruz çünkü kayseride batmaz denilen kozza battı ilerde bank asya işine döner

ben de araba satın aldım emin evim vasıtasıyla. sözleşmede cayma durumunda dediğiniz gibi müşterinin ödediği peşinat, toplam ödenen taksitler ve kdv hariç % 50 si geri iade edilir diye bir madde vardı. tahminimce tüketici heyetinden lehinize bir sonuç çıkmaz.

Ben girdim. Şu an evimde oturuyorum. 60 aydan 24 ayım kaldı... Birçok arkadaşım da aynı sistemle ev ve araba aldı ve bazıları ikinci için tekrar girdi.

Giriş yaparken anlaşma maddelerini tek tek okudum, ödeme planını inceledim. Şu an insanlarını kafasını karıştıran birçok seçenek olması.

Anlaşma maddelerini okumayanlar okumayanlar genelde sorunla karşılaşıyor...
Örneğin açıkça deprem sigortasının yapılmasının kanuni zorunluluk olduğu, bunun ödemesinin benim yapacağımı söylediler/yazıyor. Expertiz ücreti yok. Vergiler bana ait... hepsini söylediler/yazıyor.

Aldıkları komisyona gelince, oran net. Taksitlerinde nasıl olacağı anlaşmada yazıyor.. Dediğiniz gibi Komisyon haricinde toplanan para alınan ev paralarını geçiyor. Benim girdiğim zamanki hesaba göre 1. ayda çıkan ve evi alan biri 100 bin tl için komisyon hariç 110 bin tl ödeniyor, 30. ayda çıkan ve evi 30.aydan sonra alan ise 100 bin tl ödüyor. Yuvarlak hesap komisyon haricinde 300 bin tl kazanıyorlar... Kimseden maliyetine, babasının hayrına iş yapmasını beklemesin.

Aldıkları komisyonun oranını, bazı ödeme yöntemlerinde kira yardımının ortanca aydan sonra yüksek bir yekun olarak firmaya dönmesini vs vs eleştirebilirsiniz ama muğlaklıktan bahsetmeyiniz.. Anlaşama 5-6 sayfa, içinde hepsi yazıyor..

Faiz haram ona itirazımız yok. Ama benden aynı miktar çıkacaksa diğerine ne kadar helal diyebiliriz.

Geri