Elektroy Muhteşem Bir Ölçme Değerlendirme Sistemi

Kodla Büyü
suvari58' Alıntı:
Duymak istemeyen kadar sağır kimse yoktur derler.
Kimse sisteminiz kötü demiyor.Ancak okul öncesi,ilkokul ve ortaokul için uygun değil diyoruz.
Siz ticari olarak baktığınız için her türlü sisteminizi meşru ve kabul edilebilir görebilirsiniz.Onu allayıp pullayabilirsiniz.O çok parlak öğrencilerinize bir önceki mesajımda yazdıklarımı yaptırın göreyim.
Biz öğretmenler sınavda "hocam itina ne demektir,usül ne demektir,soruda verilmemiş" diye soran öğrenciler istemiyoruz.Binlercesi çevremizde dolanıyor.
Siz böyle bir neslin yetişmesine yardım ettiniz,ediyorsunuz. Öğretmenleri kolaya alıştırmayın.
Artık birinci kademeden uzak durun.Sizden isteğimiz bu.

Eğitim sorunlarını dile getirip bu sisteme mal ediyorsunuz, uzak durun diyorsunuz, sonra da "kimse sisteminize kötü demiyor" diyorsunuz. Öğretmen,öğrenci,veli,internet, akıllı telefon,tv, meb bunların hepsi 10 yıl önceki eğitim ile şimdiki eğitim arasındaki en büyük etkenler. Fatih projesindeki akıllı tahtaların ne kadar faydalı olduğu herkes bilir ancak sürekli video izletirseniz ciddi zararlar ortaya çıkar. Tabletin ne kadar gereksiz olduğunu bu sitede bilmeyen yoktur.

Test soruları 5 yıl öncede, 10 yıl öncede, 20 yıl öncede vardı hepimiz bu sorulardan sorumlu tutularak sınavlara girdik.

Ayrıca bütün sınıflar elektroy kullanmıyor ve orda da eğitim sorunları sizin bahsettiğiniz şekilde var size sorarsak tek sorumlu elektroy :)

Bu sistemi kötülerden düşünürken (öyle değil) Ülkemizde üretilen %100 bir yerli ürün olduğu da belirtilmiş. Meyve veren ağaç taşlanır. Yazık diyorum başka birşey diyemiyorum ...

suvari58' Alıntı:
Kimse sisteminiz kötü demiyor.Ancak okul öncesi,ilkokul ve ortaokul için uygun değil diyoruz.
Siz ticari olarak baktığınız için her türlü sisteminizi meşru ve kabul edilebilir görebilirsiniz.Onu allayıp pullayabilirsiniz.O çok parlak öğrencilerinize bir önceki mesajımda yazdıklarımı yaptırın göreyim.
Biz öğretmenler sınavda "hocam itina ne demektir,usül ne demektir,soruda verilmemiş" diye soran öğrenciler istemiyoruz.Binlercesi çevremizde dolanıyor.
Siz böyle bir neslin yetişmesine yardım ettiniz,ediyorsunuz. Öğretmenleri kolaya alıştırmayın.

Dediklerinize aynen katılıyorum, "Duymak istemeyen kadar sağır kimse yoktur" ve "görmek istemeyen kadar da kör kimse yoktur" ...
ben size binlerce örnekten ve 6 yıllık bir çalışmadan bahsediyorum ama siz eğitim sistemindeki genel sorunların ELEKTROY ve benzeri teknolojik sistemlerden kaynaklandığına dair bir imada bulunuyorsunuz,
"" Biz öğretmenler sınavda "hocam itina ne demektir,usül ne demektir,soruda verilmemiş" diye soran öğrenciler istemiyoruz."" diye yazmışsınız, bunu kimse istemez tabi ki bizde istemiyoruz, bu durum ile ELEKTROY'un milyonda bir alakasını kurmanız bile çok komik ve alakasız...

bizim iddiamız şu ki ELEKTROY " usül ne demektir itina ne demektir " bilmeyen öğrencilerinizi zaman geçmeden tespit edip daha erken önlem alıp, öğrencilerinizin eksiklerini tamamlayabilmeniz için size yardımcı olacak bir ARAÇtır...

BİLGİSAYAR-BİLİŞİM ile ilgili bir sitede TEKNOLOJİ ve kullanımı ile ilgili, daha yönlendirici fikir ve öneriler gelmesini beklerken sadece OLUMSUZ cümleler kurulması da bizi üzen ve düşündüren bir durumdur...

Daha yapıcı, geliştirici, hep daha iyisi için, önerilerinizi beklediğimizi tekrar belirtmek isterim...

Saygılar,
iyi çalışmalar...

BaRBaRYaN' Alıntı:
suvari58' Alıntı:
...
:alkis: :alkis: :alkis:

Siz öğretmenin eline televizyon kumandasını verin sonra gidip kanalı elle de değiştirebilir tercih öğretmenin diyerek suçu yine müşteriniz olan öğretmenlere atın.

Öğretmenliğimin ilk senesinde ilköğretim kurumunda geçirdiğimiz bir teftiş sonrası müfettişin sınıf öğretmenlerine söylediği bir söz geldi aklıma.

"Öğretmenlerim tamam hazır planları kullanıyorsunuz bişey demiyoruz ama bu planları basmadan önce öğrenci isimlerini bari değiştirin"

O zamanlar dergiler vardı (hala da var) dergi setleri ile birlikte sınıf öğretmenlerine günlük ve yıllık planları da hazır gönderiyordu. bizim öğretmenler de doğrudan yazıcıdan çıktı alıp kullanıyordu.

Barbaryan Hocam, biz zaten elinde televizyon kumandası olan kişinin, kumandayı bırakıp elle televizyon açmasını istemiyoruz,
istediğimiz tam tersi, elinde kumanda varsa, kumandayı nasıl daha iyi kullanabileceğini öğrenmesi ve gereksiz zaman ve emek kayıplarının önüne geçilmesi,

çok değil bundan 10-15 yıl önce eğitim kurumlarımızda elle yapılan yada yapılmaya çalışılan işlerin çok daha fazlası şu an bilgisayar programları ile yapılmakta ve biz bu durumdan şikayetçi değil memnunuz,

her zaman söylediğim gibi AMAÇlar ile ARAÇları birbirine karıştırmayalım ve ARAÇları işimize yarayacak şekilde kullanalım...

Bıçak ile EKMEKte kesebilirsiniz, ADAMda öldürebilirsiniz, burda önemli olan BIÇAK değil, bıçağı kullanandır...

iyi çalışmalar dilerim...

sekiz' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
suvari58' Alıntı:
...
:alkis: :alkis: :alkis:

Siz öğretmenin eline televizyon kumandasını verin sonra gidip kanalı elle de değiştirebilir tercih öğretmenin diyerek suçu yine müşteriniz olan öğretmenlere atın.

Öğretmenliğimin ilk senesinde ilköğretim kurumunda geçirdiğimiz bir teftiş sonrası müfettişin sınıf öğretmenlerine söylediği bir söz geldi aklıma.

"Öğretmenlerim tamam hazır planları kullanıyorsunuz bişey demiyoruz ama bu planları basmadan önce öğrenci isimlerini bari değiştirin"

O zamanlar dergiler vardı (hala da var) dergi setleri ile birlikte sınıf öğretmenlerine günlük ve yıllık planları da hazır gönderiyordu. bizim öğretmenler de doğrudan yazıcıdan çıktı alıp kullanıyordu.

Barbaryan Hocam, biz zaten elinde televizyon kumandası olan kişinin, kumandayı bırakıp elle televizyon açmasını istemiyoruz,
istediğimiz tam tersi, elinde kumanda varsa, kumandayı nasıl daha iyi kullanabileceğini öğrenmesi ve gereksiz zaman ve emek kayıplarının önüne geçilmesi,

çok değil bundan 10-15 yıl önce eğitim kurumlarımızda elle yapılan yada yapılmaya çalışılan işlerin çok daha fazlası şu an bilgisayar programları ile yapılmakta ve biz bu durumdan şikayetçi değil memnunuz,

her zaman söylediğim gibi AMAÇlar ile ARAÇları birbirine karıştırmayalım ve ARAÇları işimize yarayacak şekilde kullanalım...

Bıçak ile EKMEKte kesebilirsiniz, ADAMda öldürebilirsiniz, burda önemli olan BIÇAK değil, bıçağı kullanandır...

iyi çalışmalar dilerim...
..
sayın hocam kimse size program kötü ya da kusurlu demiyor. aksine doğru kullandıldığında son derece yararlı bir sistem.
.
Bu sistem AMACI sınavlara hazırlık olan öğrenci kitlesi için gerçekten biçilmiş kaftan. Sizinde söylediğiniz gibi
- Gereksiz zaman kaybının önüne geçer
- Hızlı bir ölçme / değerlendirme yaptığı için öğrenci seviyesini ve yaptığı hataları anında görür
- Öğrenci seviyesi ortaya çıktığı için öğretmen tarafından eksiklikler kolayca kapatılabilir.

AMA bu sistem henüz yazı yazmayı yeni öğrenen, 3 satır yazı yazdığında bile türlü bahanelerle yazmaktan çekinen, cümle kurmaya yeni başlamış bir çocuk için kesinlikle doğru sistem değildir. Çünkü ilkokul seviyesindeki çocuklarda asıl amaç yarış atı gibi sınavlara hazırlamak değil çocuğa doğru ve yaşına uygun şekilde pedegojik bir eğitim vermek olmalıdır.

adı BİLGİSAYAR BİLİŞİM olan ve üyelerinin büyük bir çoğunluğunun BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ olduğu bir forumda bile açılan başlıkları biraz zaman ayırıp incelerseniz, öğretmen arkadaşların (bazen bende) ARMUT PİŞ AĞZIMA DÜŞ mantığı ile hareket ederek kendileri için çok basit materyalleri bile hazırlamak yerine burda hazırını aradıklarını göreceksiniz. Kaldı ki siz bu sistemle öğretmenin arama ihtiyacını bile ortadan kaldırarak o materyalleri hazır bir şekilde ellerine veriyorsunuz.

verdiğiniz örnekte "Bıçak ile EKMEKte kesebilirsiniz, ADAMda öldürebilirsiniz, burda önemli olan BIÇAK değil, bıçağı kullanandır..." demişsiniz. Evet doğru bıçağı kullanan kişidir burda amacı belirleyen. Ama o zaman da sormazlarmı BIÇAĞI ADAMIN ELİNE VERENİN HİÇ Mİ SUÇU YOK ???? diye.

Öğretmenin elinde un var, şeker var helva yapacak. Ama siz bir anda elinizde dondurmalı irmik helvası ile çıkıp geliyorsunuz ve masaya bırakıyorsunuz. Sonra da diyorsunuz ki helva da yapabilirdiniz neden yapmadınız. Sorarım size siz olsanız hangisini seçerdiniz ?

Geri