Elektronik uygulamaları ders saat seçimi

Kodla Büyü

husnucan

Üye
Merhaba arkadaşlar ben forumda bir çok konuya göz attım ama soruma tam cevap bulamadım. belki de eski konularda bunun cevabı vardır ama okumaktan bunaldım kusura bakmayın.

Sorun şu ;

Teknik servis dalında eğitim veriyoruz.
Elektronik uyulamalrı dersini 11. sınıf için seçmek istiyoruz.

2012-2013 Eğitim öğretim dönemi 37 hafta ;

toplam 10 elektronik uygulamalrı modülünde seçilebilecek maksimum saat sayısı 400 / 37 = 10,81
minumum saat sayısı 256/37 = 6,92
OLUYOR.

YAPMAK İSTNİLEN ŞUDUR : Bu 10 modülün tamamını değil de bazılarını seçip, haftalık çıkacak ders saat sayısını 4-5 gibi gösterebilir miyiz ?

Net yanıt verebilecek ve örnek olarak daha önce yapılmışları gösterebilecek arkadaşlar var mı ?

Teşekkürler.

Sayın hocam meslek dersleri ile ilgili süreler ders bilgi formlarında verilmiştir (önerilen süre) .Bölgesel özellikler okuldaki donanım ve çevresel faktörleri dikkate alabilirsiniz ancak bilgisayarla ilgili eğitimlerin bölgesel nitelikleri olmadığı için ve bakanlığa göre malzeme sıkıntısı yaşanmadığı için genellikle önerlien sürelere uymanız gerektiği ve modül eksiltmemeniz gerektiğini düşünüyorum.
Ancak yine de yasal olarak modüllerin seçimi ilgili dal zümresinde karar bağlanmak kaydıyla ,seçtğiniz modüllerin asgari ders saati altına düşmemek kaydıyla , donanım eksikliği laboratuvar koşulları gerekçe gösterilerek modül sayısında azaltamaya gidebilirsiniz.
SÜRE Haftalık 6 Ders Saati önerilmektedir. (Teknik Lise ve Anadolu Teknik Liselerde 8 Ders Saati)
(Bölgesel özellikler, okuldaki donanım ve çerçeve öğretim programı doğrultusunda zümre kararı ile seçilen modüllere göre ders süresi hesaplanır.)

(eğitim süresi 36 hafta hesaplayacaksınız)

Geri