EKRAN KARTI OVERCLOCK YAPAN VARMI?

Kodla Büyü

ogretmen006

Süper Üye
Süper Üye
Bunu araştırıyorum hiç deneyen oldumu )
riskli falan diyorlar başarıyla yapan oldumu acaba

Re: Ynt: EKRAN KARTI OVERCLOCK YAPAN VARMI?

İşlemci çarpanını artırıyor.Ama tabiki;
=Isınma oluyor.
=Soğutmak için fan hızlanıyor.
Hepsini tek program yapıyor.
Oyunlarda farkı hissediyorsunuz. Donmalar takılmalar vs. azalıyor.
Bu tür programları üretici firmanın fan yada forum sitelerinde bulursunuz.

Hocam konuyu notebook bölümünde açtığınız için söylüyorum, dizstülerde çok tavsiye edilmiyor. Yapacaksanız da mutlaka önce fanı temizleyin ve macunları yenileyin. Notebook soğutucu da kullanmanızı öneririm.

Ekran karti overclock olayi basittir ancak dikkatli yapmak gerekir. Oncelikle her markanin kendine ait progrrami var ornegin asus marka ekran kartlari icin asus tweaker kullanilir. Msi icin afterburner olmasi lazim. Sonra ekran kartiinin ust limitlerine bakarsin onlara gore adim adim yavas yavas arttirirsin her adimdada 3d permansi puanlayan benchmark denen programlar var onlari kullanarak sonuclara bakarsin. Limitleri fazla zorlamissan zaten kart isinir goruntu bozulur. Fazla zorlayip kalici hasar olmazsa calisan en son ayarlara geri alir stabil kullanirsin.

Overclock uzun suren sabir isteyen bi ugrastir iyice arastirma yapip oyle bulas.

Notebooklara overclock yapamazsin islemcisine de ekran kartinada.yapsanda bi ise yaramaz bosuna isinir alet. Overclockla masaustunde ugrasacaksin. Anakartin ve sogutucun iyi olacak islemcininde carpan kilidi acik olacak.

Geri