Ekran Kartını Tam Güçte Kullanmak ?

Kodla Büyü

Miy33

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar geçen gün bi internet kafeden need for speed 2 unleashed aldım bilgisayarıma kurdum ***** falan ayarladım ancak oyun çok kasıyor. Bilgisayarım i3 işlemci çift çekirdek var daha 2 haftalık bilgisayar 0 aldık 2303 mb ekran kartı var 4 gb ram 1 TB HDD var .
Ancak internetteki bilgisayarlar ise 512 mb ekran kartı oldugu halde hiç kasmadan oynatıyor. Daha önce call of duty modern warfare 2 ve 3'ü kurdugumda da böyle yapmıstı. Bi arkadasım biostan ekran kartını tam güçte kullanmaya ayarlamıştı kendı bilgisayarını ama şimdi o arkadasım sehir dışında ve çok zor haberleşebiliyoruz. Sizce ne yapmalıyım ?

2303 mb ekran kartı
ekran kartlarının birde matematiksel üçgen çizim hızından bahsedilir hardware sitelerinde.Bunuda çekirdek hız çarpanları var.
Yani ekran kaRTI Alanlar bunada bakmalılar.Şaka yok bir ara GBYTE anakartlara bakarken 900$ anakart (işlemci ram hariç)vede ayrıca 800 $ ekran kartı(markasını unutmuşum) görmüştüm.herhalde o ekran kartı ayrı bir psu ile çalışır diye şakalaşmıştık.

Ekran kartlarında kesinlikle ram değerlerine bakmamak lazım. ram sonradan değiştirilen bir parça olmadığından fabrika çıkışı en uygun ram takılır. üreticiler pazarlama stratejisi olarak gereksiz oranda ram takıyorlar.

GPU özelikllerine kilitlenmek lazım. sizin ekran kartının modeli tam olarak ne ?
test sonuçlarının yayınlandğı sayfalarada göz atmak laızm. eler ekran kartınızın işlemcisi iyi ise ozaman configuration ayarlarına kilitlenmek lazım.

Şuan işteyim akşam gidince modeline bakıp yazarım, configuration ayarlarına baktım ama video ayarlarını düşürecek bi yol göremedim oyunda

vedeo ayarlarında anti aliasing diye bir ayar bula bilirsen kapat
oyunun çözünürlüğünüde en düşükten başlayarak dene

nfs2 direct3d ayarlarını kullanıyor çözünürlüğünü 800*600yap oynarsın.İlk oyunumdu 32mb tnt2 ile ne oynardık porsche

Miy33' Alıntı:
Şuan işteyim akşam gidince modeline bakıp yazarım, configuration ayarlarına baktım ama video ayarlarını düşürecek bi yol göremedim oyunda

bilgisayar öğretmeni değilsiniz sanırım.

Miy33' Alıntı:
2303 mb ekran kartı var ?

Bu şekilde bir yazılış bana ekran kartının onboard olduğunu düşündürdü. Eğer öyle ise, oyunlara da meraklı olan biri olduğunuz için biraz daha para ayırıp güzel bir ekran kartı alabilirsiniz.

Ekran kartım Ati Radeon HD 6350.

4vsmv.jpg

Bu da kolaylık olsun diye aldığım ss

Geri