ekders saatime baktım suçlu oldum

Kodla Büyü
hipopotam' Alıntı:
först' Alıntı:
evet ağlamamalıydım.ama bir anlık bir boşluk.ama bundan sonra ödün vermem.
hocam kusura bakma ama sen baştan kaybettin çok büyük bir çıkış dışında o adamın gözünde ezik korkak biraz höööööööööösst denilince altına sıçıp ağlayan bir imaj bırakmış oldun bunu bütün idarecilere arkadaşlarınada anlatır biraz daha senin prestijini sarsar sen atı alana kadar üsküdarı geçer sen birşeyler planla dur bekle....
bu devir de insanlar özellikle ş.....fsiz insanlar çok hızlı p...çlik yapıyorlar hızlarına yetişmek için uyumak bile haram gece bile çalışmalısınız bazen.

hocam arkadaşa cevap yazacaktım hala mesajınıza gülüyorum :puhaha:
ne yazık ki herkes böyle ani gelişen durumlarda hazırcevap olamıyor, tutamamış ağlamış kendni yani kişilik meselesi,
bu tip idareciler var ne yazık ki

botebocuu' Alıntı:
hipopotam' Alıntı:
först' Alıntı:
evet ağlamamalıydım.ama bir anlık bir boşluk.ama bundan sonra ödün vermem.
hocam kusura bakma ama sen baştan kaybettin çok büyük bir çıkış dışında o adamın gözünde ezik korkak biraz höööööööööösst denilince altına sıçıp ağlayan bir imaj bırakmış oldun bunu bütün idarecilere arkadaşlarınada anlatır biraz daha senin prestijini sarsar sen atı alana kadar üsküdarı geçer sen birşeyler planla dur bekle....
bu devir de insanlar özellikle ş.....fsiz insanlar çok hızlı p...çlik yapıyorlar hızlarına yetişmek için uyumak bile haram gece bile çalışmalısınız bazen.

hocam arkadaşa cevap yazacaktım hala mesajınıza gülüyorum :puhaha:
ne yazık ki herkes böyle ani gelişen durumlarda hazırcevap olamıyor, tutamamış ağlamış kendni yani kişilik meselesi,
bu tip idareciler var ne yazık ki
hocam haklısınızda geçen mdürü yaardımcısına diyorum ki bundan 15 gün önce bizim formatörlük görevlendirmelerini savsaklıyorlar bari ek dersi için ders bulsalarda girsek neyse konu geldi toplantılarda gittiğinizde dile getirinde yapıversinler dedim adam ne dese beğenirsiniz,
ben kimsenin uşağı değilim bu biiiiiiiiiiirr,
benim öyle bir yetkim yok ki gidecem toplantıya bütün sorunlar dururken sizin formatör olamadığınızı mı anlatacam.... bu ikiiiiiiiii,
ben orda böyle bişey söylersem diğer okul idarecileri bana nasıl bakarlar sn biliyormusun ......... bu üçççççççç
netice bağırdı çağırdı haaaaaaaaaaaayyytt huuuuuuuuuuuuuuuuyyytt hiç bir bohhaa yaramadı ama öğretmenlerin önünde konuşuyorum bu şeyleri ki gizli saklı hiiç birşey kalmasın
bende başladım söylemeye
hoceeeeeemm siz müdür yardımcısısınn çözüm makamındasınız siz çözmezseniz orda burda dile getirmezseniz kim çözecek bizmi sizin üstünüzden geçip çözecez
siz müdür yardımcısı olarak bir toplantıda şahsi fikrinizi öne süremiyormusunuz ezikmisiniz yoksa sizi dinlemezler gülerler diye çekiniyormusunuz
bugüne kadar nasıl idarecilik yaptınız falan dedim siiiiiiiiiiiiiiiii..........tiroldu gitti
3-5 gün yüzüme bile bakmadı sonra formatörlük başvuruları alınacağı yazısı geldiği gün gülmeye laf kurmaya başladı gel lan kerata seveyim tipini dedim a..........duğuma.
bugünde bakanlık bt rehberlik kadrosu verdi diye bir ortayı yemledim adamın nefesi kesilecekti. yani anlayacağınız bilişimciler bu kadar sevilirler sizi en çok seven müdür yardımcısı ölü müdür yardımcısıdır gerisi kuyunuzu kazan puştun tekidir. 100 kişide bir tane iyi çıkar onlar hariç.

Ağlamakla baştan kaybetmişin. Kendini şuçlu göstermişin. Mağdurken suçlu...

myscream' Alıntı:
ah bana denk gelmez ki.
Aynen valla :) benimde ilçe mutemetiyle takıntım olmuştu. temel bilgisayar kursu verdim gece. ekderside gece tarifesinden yapıp gönderdik. adam geri yollamış yeniden yapın geceden ekders vermem ben kimseye diye. dedim sen neye dayanarak vermiyosun hangi yönetmelikmiş o? dediki onu bilmemne beye sor. şube müdürü adı verdi. sen merak etme dedim onada sorucam. atladım arabaya elimde kursun görevlendirme belgesi. akşam 18den sonra yazan kağıt. doğru şube müdürüne. dedim böyle böyle sizmi verdiniz emir ne diyo bu adam. yok öyle bişey geceden alırsın ekdersini. ondan sonra mutemet efendi hocam siz tekrar yapıp gönderebilirmisiniz geceden hemen onayliyim bende burdan vakit kaybetmeyelim. aferin dedim hizaya gel :) yani bana şube müdürü adı vererek pıstıracağını sandı fakat geri adım atmayınca havasını aldı. bazen dik durmak gerek yoksa sırtlanlar gibi korktuğunu anladıklarında tepelemeye çalışıyorlar.

ya cevaplara gülmekten karnım ağrıdı :puhaha:

hocam gecmiş olsun bayansınız sanırım. olur arada böle sinir boşalma anları. siz arkadasların dediğini aynen yapın. şikeytler vs...
bi de yarın gidin bi daha bakın göstermio mu kapıyı kapatın....içeride kimse olmasın (kamerada yoksa) ne geliosa söyle adama. söyle söyle.. resmen s.....ç ağzına. sonra kapıyı aç. muhtemelen seni odasından kovmaya yeltenecektir. bu sefer de yazbi dilekçe (kapıyı açki millet onun dediğini duysun) bver müdüre. i bu yandan yaksın sigarayı keletir...

hasan' Alıntı:

hocama neden yükleniyorsunuz anlamıyorum. zorba, kültürsüz bir idarecisi varmış ve hocamızın üstünde psikolojik baskı kurarak onu incitmiş siz daha sakin olun bari..

koysaydın postayı...korkmayın ya o kadar hakkını arayın yeter

hocam yeniyim diye hiç kendinizi çekmeyin siz gidin o gereksiz adamın üstüne bakın nasıl adam olacak.ilk iş müdürle konuşun şikayet edecem falan diyin bakın sizi hemen çağırıp nasıl gönlünüzü alıyor.
benimde başıma buna benzer bir olay geldi burdur'da 3 ay kadar çalıştım. sonra tayinim çıktı, son gün müdür yardımcısı esti gürledi şokk oldum hiç beklemediğim bir tepki ne yapacağımı bilemedim. adamın yanına kar kaldı. hala kendime kızıyorum niye adamın ağzının payını vermedim .hatta dövmedim..keşke dövseydim de iti içim rahatlardı..bu bana tecrübe oldu.
sizde ilerde benim gibi pişman olmamanız için yarın bu işi bitirin. yoksa ömür boyu sürecek bir pişmanlık sizi bekliyor haberiniz olsun..

tayinci42' Alıntı:
hasan' Alıntı:

hocama neden yükleniyorsunuz anlamıyorum. zorba, kültürsüz bir idarecisi varmış ve hocamızın üstünde psikolojik baskı kurarak onu incitmiş siz daha sakin olun bari..

Hocamıza yüklenmiyorum, en azından amacım o değil, yanlış anlaşıldıysa özür dilerim. Kastettiğim, kuralları kişilere göre yorumlanıp, kişiye göre uygulandığı bir kurumda, baskın olmazsanız, yada daha doğrusu hakkınızı aramazsanız üzerinize gelirler...

iki yıl önce bir arkadaşımın başına geldi. kadrosu 4-2 de olduğu halde benden (6-3) 1-2 tl fazla maaş alıyordu(eş-çocuk vs aynı)... Kaza sonucu farkettik, idareye bildirdi... idaredekiler "hata yoktur" demişler. Ben bir ay sonra senin maaş ne oldu dediğimde "aynı" cevabını duyunca... İdareye gittik, emsal gösterdik, sonuç: Aralık ayında olduğumuz için 12 aylık maaş farkı aldı.., önceki senelerin peşine düştü mü bilmiyorum..
Bu arada bilmeyenler için 5-3 den 4-1 indiğinizde maaşınız katsayılardan 45-50 tl artar..

Türkçe öğretmenimiz, 2-3 yıl boyunca çocuk yardımını almadığını farkedince, okula dilekçe verdi. Yaklaşık yarım maaş kadar ödeme almıştı...

Fıkra: Otobüste 4-5 kişi sigara içmektedir. Birini söndürüp ötekini yakıyorlar. Temel muavine sorar: Sigara içebilirmiyim? Muavin: Hayır, yassak.. Temel: Onlar içiyor ama.. Muavin: Onlar sormadı ki!!

idarecilerin maaş ve ekders çizelgelerini öğretmenlerin görebileceği bi yere asmaları gerektiğine dair yazı gelmişti sizin müdür yardımcısı bi işler karıştırıyo olmasın saklamanın mantığı ne sanki cebinden veriyo hem de hakkettiğin parayı.

hocam size tafsiyedir sadece öğüt vermek gibi düşünmeyin asla:

Hocam madem o sert çıkış yapıyorsa sizde bilgi edinme kanununa istinaden resmi bir yazı yazın ve belgeyi isteyin. Mecbur olarak (bi de kendisi) uğraşacak. Bu sizin hakkınız bi de.

Hocam merakımı mazur görün ama yönetim ek ders hesabında nasıl yanlış yapmış tam olarak yanlış yapılan uygulamıyı nedir acaba ?

İnsan dayanmayıp ağlayabilir ama ağladığınız zaman bu tipler biraz daha sizi ezebiliyor. Ağlamasanız daha iyiydi.
Bu tür durumlarda önünüzde üç seçenek var:
1 ya sessiz kalırsınız o diyeceğini der ve sizde bütün resmi yolları dener ve şikayet edersiniz.
2.O anda sizde ona karşı aynı ses tonuyla cevap verir veya bağırırsınız biraz rahatlarsınız ama haksız duruma düşebilirsiniz.
3.Önce demokratik olarak tartışırsınız hakkınızı arasınız,sonra müdüre gidersiniz (bu sizi biraz rahatladır),olmayınca da tüm resmi yolları kullanırsınız.

Genelde tercihimiz üçüncüdür.

Ben olsam eskiye yönelik tüm ek derslerimi kontrol ederdim...

hocam öncelikle geçmiş olsun yaşadığın nahoş durum dan ötürü
ben de ahmaklara verilecek en güzel cevap susmaktır diye düşünüyordum ama ahmaklar sustukça kendini nimet zannediyor.

Bu idarecilere (lafım kendini bilmez ama bütün mevzuatı ben bilirim ve yanlış yapmam diyen idareciler) bir diş göstereceksin.
tecrübelerimle sabit. eşime haksızlık yapıldı bir kaç defa biraz diş gösterdi rest çekti (haklı olduğu bir konuda) çıkıştı müdür eşimde karşılık verdi ertesi gün de mevzuatı götürdü masasına attı al ba k dedi. bir kaç defa aynı benzer şeyleri ben yaşadım ben zaten çıkıştım ve ipler gerildi falan ama çok şükür hiç yanlışa alet olmadım.
bence sizde hakkınızı arayın derim

hepinize çoo teşekkür ederim verdiğiniz fikirlerden dolayı.gerekeni yapıcam.

Bence korktuğu bişeler vardır. Daha önce çalıştığım ilde müdür yardımcısı tam 10 yıl 3-4 sanal öğretmene ek ders hatta eğitim ödeneği yatıttırmış. Tabi sonunda yakalandı ve meslekten men edildi..

hocam hiç bişey yapmadım.beklediğim bazı şeyler var.eksik yatan ücretimin yatması,ders programı gibi.o nedenle beklemedeyim.fevri davranmak istemiyorum.

ağlamasaydınız diyen arkadaşları anlamıyorum, ağlamak öyle insanın hadi ağlayım ya da hadi bbugün ağlamayım diyerek yapabileceği bişey değil ki... En azından benim için öyle.. Bi ağlayasım gelirse kimse durduramaz :)

först' Alıntı:
hocam hiç bişey yapmadım.beklediğim bazı şeyler var.eksik yatan ücretimin yatması,ders programı gibi.o nedenle beklemedeyim.fevri davranmak istemiyorum.

hocam bu işin fevri ile bir alakası yok. ek ders senin kazanılmış hakkın ve bunu alacaksın. 3 sene önce başıma geldi böyle bir olay. koordinatörlük parasını okulun başladığı tarih değilde öğrencilerin sigorta başlama tarihi olarak yapmış dolasyıla 16 saat eksikti. diğer bölüm hocasıyla gittik müdürün yanına hocam bizimkini eksik olmuş heralde bir kontrol edebilirmiyiz, o gün öğrencilerin gönderilidğine dair resmi yazı var dedik ve "tamam hocam devletten zengin değilsiniz ya" flan deyip o isteksizde olsa (meslek hocası değil kendisi coğrafyacıydı) ek dersi doğru yaptı. yaklaşım tarzıda önemli, kesinlikle hata yapmadığını düşünen bunun üzerine iddia eden ve konuşmakta istemeyen birsine dilekçe ile durumu kendisine bildirirseniz daha iyi olur.

seyma' Alıntı:
ağlamasaydınız diyen arkadaşları anlamıyorum, ağlamak öyle insanın hadi ağlayım ya da hadi bbugün ağlamayım diyerek yapabileceği bişey değil ki... En azından benim için öyle.. Bi ağlayasım gelirse kimse durduramaz :)

hocam bayan olarak duygusalız.bide bayan olmak da bir dezavantaj gibi geliyor bana.idareciler bizle daha çok uğraşıyorlar.istediklerini yaptırmaya çalışıyorlar.

sanırım birazda hazır cevap olmak gerekiyor ama.yok yok yok.ama ekdersim verilmezse kesinlikle hakkımı arıycam.sadece eklenecek mi die bekliyorum.

O adam biraz havaya girmiş, iğne batırın iner hemen...

Zalime yapılabilcek en güzel şey zalimliktir hocam, bırakmayın yakasını...

Geri