Ekders saat ucreti ne kadar oldu

Kodla Büyü
Ek ders ücreti değişken olamaz hocam. Farklı gelmesinin sebebi maaştan artan gelir vergisi istisna tutarının (maaşlar farklı olduğu için kalan istisna tutarı da farklı oluyor) eklenmesi.

Ek ders ücreti değişken olamaz hocam. Farklı gelmesinin sebebi maaştan artan gelir vergisi istisna tutarının (maaşlar farklı olduğu için kalan istisna tutarı da farklı oluyor) eklenmesi.
Onu anlatmaya çalıştım zaten hocam. İlgili başlıktaki mesajımı okursanız ben de öyle diyorum. Önemli olan ücretin birim fiyatının kaç TL olduğundan ziyade elimize geçen miktarın ne olduğu diye düşünüyorum. Bir ay aynı saate karşılık yatan ücret ile bir başka ay aynı saate karşılık yatan ücret farklı olabiliyor maalesef.

Brüt 106,52 TL
Net ücretin vergi istisnasına göre değiştiği yazılmış zaten

aynı ilde merkezde iki farklı okuldayiz. dün arkadaşa 103 liradan bana 95 liradan yatmış. Maaşlarımız da aynı. Senenin ilk ayındayız. İkimizin de sadece gündüz nöbet ve kulübü var. Kimsenin bana bu durumun mantıklı bir açıklamasını yapacağını sanmıyorum.

aynı ilde merkezde iki farklı okuldayiz. dün arkadaşa 103 liradan bana 95 liradan yatmış. Maaşlarımız da aynı. Senenin ilk ayındayız. İkimizin de sadece gündüz nöbet ve kulübü var. Kimsenin bana bu durumun mantıklı bir açıklamasını yapacağını sanmıyorum.

Vergi istisna tutarlarınız aynı mı?

Ek ders=140X0,760871=106,52194
Damga ve gelir vergisi kesintilerine göre ele geçen ücret düşebilir.

Net 90 tl gibi şu an. Kantinden az tavuklu dürüm kucuk ayran parası. Meslekçi olmasam (40 saat zorunluluğu var) 1 saat ek ders istemem. Öğretmen maaşlarını memurların en altına ittikleri yetmedi üstüne ek dersi de asgari ücretin bile yarı seviyesine getirdiler.

Kitap fiyatları, internet fiyatları, bilgisayar yada telefon fiyatları, mobil internet fiyatları, belediye otobüsü yada öğretmen servisleri yada mazot fiyatları, YL yada doktora okuyorsun haftada 2 defa başka bir şehre git sadece öğretmenevi yada otel ile otobüs fiyatları...direk öğretmeni ilgilendiren bir sürü örnek verebilirim.Bunlardan yukardaki uzmanların haberi olmalı.Öğretmenlik öyle kolay yapılmıyor.

Ek ders ücretleri çok ama çok az.Öğretmene araba çarptı vefat etti.Öğretmenin kıymeti 17 bin lira.Ayaküstü nohut pilav 50 lira oldu. Dün adama sordum okuma yazmam yok günde en kötü ama en kötü 40 tabak satıyorum dedi.

Son düzenleme:
Biz ekdersi netten alıyoruz. Özkansoftta öyle hesaplıyor ve 89,73 çıktı. Ama ocak ekdersimiz 94 liradan yattı.

Biz ekdersi netten alıyoruz. Özkansoftta öyle hesaplıyor ve 89,73 çıktı. Ama ocak ekdersimiz 94 liradan yattı.

Ozkansoft EDUHEP müdahale edilmezse hiç vergi istisnası yokmuş gibi hesaplar.

Maaş ve 14 günlük farkta ne kadar kullanıldı biliyorsanız; aşağıda adı geçen kısımlara girerseniz, doğru hesaplar:

DV İst. Uyg. Mat. (Faydalanılan)

GV İstisnası (Faydalanılan)

Arkadaşlar bazı illerde %15 vergi kesilerek yapılıyor o zaman 90-91 liraya denk geliyor bazı illerde asgari ücrete kadar hiç kesinti yapılmadan ödeniyor ama bu sefer de maaştan vergi kesiliyor.

Arkadaşlar bazı illerde %15 vergi kesilerek yapılıyor o zaman 90-91 liraya denk geliyor bazı illerde asgari ücrete kadar hiç kesinti yapılmadan ödeniyor ama bu sefer de maaştan vergi kesiliyor.

Ek ders ücretinin ayın ve bir sonraki ayın başında onaylanması ile ilgili
Maaş ve ek ders ücretinden hangisi o ay içinde önce onaylanırsa, vergi istisnası da öncelikle ona uygulanıyor

Maaş ve 14 günlük farkta ne kadar kullanıldı biliyorsanız; aşağıda adı geçen kısımlara girerseniz, doğru hesaplar:

hocam dediğiniz değerleri Ocak ayı maaş bordroma bakıp ozkansoft'a girdim. Bu defa da 7000 lira ek ders almam gerektiği yazıyor fakat 6500 aldım. Yine bir şeyler yanlış yani.

edit: gerçi 14 günlük fark kısmını bilmiyorum. e devlette onun bordrosu yok. sanırım o da olsa dediğiniz gibi doğru çıkar.

Hocam ozaman bundan sonra 89dan mı yoksa 94ten mi devam edecek ekdersimiz?

Hocam ozaman bundan sonra 89dan mı yoksa 94ten mi devam edecek ekdersimiz?

Kesin bir değer söyleyemeyiz, neden derseniz çünkü ek ders saatiniz her ay aynı sayıda olmaz.
Maaştan geri kalan vergi istisnası kademe/derecemiz değişmedikçe aynı olacaktır muhtemelen. Bu ay 14 günlük fark nedeniyle artan istisna tutarı daha azdır.

Çok eskilerde Ek dersin maaşın yanında bir önemi değer tutuyorduoluy. önce 2011 sonra da geçtiğimiz yaz memurlara yapılan seyyanen zam muhabbeti ile ek ders ücreti yerinde saydı.
Bugün itibariyle 1 saatlik ek ders ücreti 2 litre akaryakıt ancak ediyor😂

Eski senelerin gözünü seveyim.Sadece ek ders ucretiyle köye taksi çağırır, lokantaya yemek yemeye giderdim.Hafta sonu İstanbula gider gezer gelirdik.Gaye hanim istifa etmiş.

Vakti zamanında eski öğretmen arkadaşlarımız (belki çoğu emekli olmuştur) derlerdi ki aldığımız ücret maaş kadardı. Zamanla azala azala bu hale geldi.

YÜKSEK LİSANS FARKI OLABILIR

Geri