ek tazminat

Kodla Büyü

ozkan16

Site Gezgini
özür grubu atamasıyla ilçe emrine atandım. ilçe mem'de halk eğitime geçici görevlendirdi.

teknik öğretmen olmama rağmen eylül maaşımda ek tazminat (eğitim öğretim tazminatı) gözükmüyor.yaklaşık 200 lira kadar bir kaybım oluyor

bu durum ilçe emrinde çalıştığım için mi öyle? yoksa bir hata mı var?

İlave zam ve tazminat kararına göre ek tazminat alabilmek için;
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ek V Sayılı Cetvelde sayılan mesleki ve teknik öğretim okul ve kuramlarına, atölye, laboratuvar veya meslek dersleri öğretmeni olarak eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dâhil öğretmen unvanlı kadrolara atananlara, atandıkları branşlara (alanlara) göre aşağıdaki oranlarda ilave eğitim öğretim tazminatı ayrıca ödenir.
Ek tazminat alabilmenin şartlarından birisi de kadronuzun mesleki okullarda olmasıdır. Almama sebebiniz bu...

İlave zam ve tazminat kararına göre ek tazminat alabilmek için;
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ek V Sayılı Cetvelde sayılan mesleki ve teknik öğretim okul ve kuramlarına, atölye, laboratuvar veya meslek dersleri öğretmeni olarak eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dâhil öğretmen unvanlı kadrolara atananlara, atandıkları branşlara (alanlara) göre aşağıdaki oranlarda ilave eğitim öğretim tazminatı ayrıca ödenir.
Ek tazminat alabilmenin şartlarından birisi de kadronuzun mesleki okullarda olmasıdır. Almama sebebiniz bu...
cevabınız teşekkürler.
aynı soruyu size de soruyum hocam. maaş karşılığım halk eğitimde 15 saat mi olur bu durumda?

Son düzenleme:
cevabınız teşekkürler.
aynı soruyu size de soruyum hocam. maaş karşılığım halk eğitimde 15 saat mi olur?
Hocam kadronuz ilçe de olduğu için ek tazminat alamazsınız. Halk eğitime geçince alabilirsiniz diye biliyorum. Onu aldığınızda da maaş karşılığınız 20 saat olur.
Ama su an kadro ilçede görevlendirme halk eğitim olduğu için 15 saat olabilir. Kadro halk eğitime geçince 20 olur. Ama yüzde yüz emin değilim.

Ek ders kararının 5. maddesinde: Kapsama dâhil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli,
Atölye ve laboratuvar öğretmenleri haftada 20 saat, ders okutmakla yükümlüdürler diyor.
Burada kadronun nerede olduğundan bahsedilmiyor sadece: Atölye ve laboratuvar öğretmeni olmak ve kapsama giren okulda görev yapmak(halk eğitim kapsama girmektedir)
Yani siz maaş için 20 saat derse girmelisiniz.

Ek ders kararının 5. maddesinde: Kapsama dâhil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli,
Atölye ve laboratuvar öğretmenleri haftada 20 saat, ders okutmakla yükümlüdürler diyor.
Burada kadronun nerede olduğundan bahsedilmiyor sadece: Atölye ve laboratuvar öğretmeni olmak ve kapsama giren okulda görev yapmak(halk eğitim kapsama girmektedir)
Yani siz maaş için 20 saat derse girmelisiniz.

maaşı alırken teknik öğretmen olmuyorum, fakat derse girerken teknik öğretmen oluyorum. maalesef tezat bir durum söz konusu . teşekkürler cevabınız için

Geri