Ek iş tavsiyesi

Kodla Büyü
Birkaç yıl önce kardeşim yurt dışından emekli oldu ve aylık 1000 euro maaş almaya başladı. O zaman benim maaşım onun maşından (ek ders hariç) 200-300 lira daha fazlaydı. Şimdi o yine 1000 euro maaş alıyor ve maaşı benim maaşımın nerdeyse 2 katı.

Arkadaşlar ek işe gerek yok 100 bin yatır vakıfa 800 faiz veriyo.. Devlet bankası ya bazıları fetva veriyo faizine. yoksa b.k gibi paranın hükmü kalmıyo bi zaman sonra.

Arkadaşlar ek işe gerek yok 100 bin yatır vakıfa 800 faiz veriyo.. Devlet bankası ya bazıları fetva veriyo faizine. yoksa b.k gibi paranın hükmü kalmıyo bi zaman sonra.
Adamın birine sormuşlar abdestsiz namaz olur mu diye. Adam ben kıldım oldu demiş. Sizinde o misal.

Haram yollara saparsak dediğiniz gibi b.k gibi para var. Ama arkadaşın da bizimde mevzu bahsimiz helal yollardan nasıl gelir elde edebiliriz.

Ben şahsen firmalara uretim icin arge yapiyorum. Ayni zamanda pandemi oncesi kurumlarda robotik dersine gidiyordum boş günümde. Yarismalar icin tasarladigim robotlari da satiyorum. Zaten yarismada ufak bi derece aldirmak reklaminiz oluyor. Bir firmaya basit bir tasarim arge si yapmak reklaminiz oluyor. Yazilimdan anlayan her bilgisayarci bence disarida para kazanir.

Allah kolaylık versin sayın hocam. Ne iş yapılır ben de bilmem ama naçizane bir şey söylemek isterim ki: Kredi çekmek büyük günah. Ancak günümüzde o kadar normal ki millet su içer gibi kredi çekiyor. Öyle alınan arabadan da evden de hayır gelmez. Önce tevbe etmek lazım. Sonra mevlam bereket verir bi-iznillah.
Aynen kredi çekmek haram.diyanet fetva verdi helal diye.o yüzden müslüman ülke olmadığımızı belirttim.promosyon mesela o faizden işletilen paradır.krefi de faiz veriyorsun.maas promosyonu da faizden gelen paradir.faiz almak vermek günah diyen peygamberimiz diyanet helal diyor.diyanete de bir şey demiyorum biz gerçek müslüman değiliz kendimizi kandiriyoruz.:)

Aynen kredi çekmek haram.diyanet fetva verdi helal diye.o yüzden müslüman ülke olmadığımızı belirttim.promosyon mesela o faizden işletilen paradır.krefi de faiz veriyorsun.maas promosyonu da faizden gelen paradir.faiz almak vermek günah diyen peygamberimiz diyanet helal diyor.diyanete de bir şey demiyorum biz gerçek müslüman değiliz kendimizi kandiriyoruz.:)

Ehl-i sünnet İslam alimleri, kazancının yarısından fazlasında haram olan bir kimsenin hediyesi kabul edilmez, evinden bir şey yiyip içilmez diye fetva veriyorlar. Ben diyanete değil, medrese hocalarının fetvalarına dikkat ederim. Bu bağlamda promosyon da helal para değildir. Çünkü bankanın parası külliyen haram üzerine. O yüzden promosyonu alırım, kuruşuna dokunmadan bir kamu kurumuna ya da bir fakire veririm. Keşke maaşlarımızı da elden alabilseydik ama bu bizim inisiyatifimizde değil maalesef.

Bu maaşla çocuklu tek maaşlı insanlar nasıl geçiniyor hayret ediyorum
aslında ben de karı koca çalışıp;
cocuk bakımı için en az 800 tl,
her ay bayan için elbise makyaj vs bir maaş gidiyor gibi geliyor. yorgunlukları da cabası.
ben de bu işe hayret ediyorum, elde birşey kalmıyorsa neden çalışıyorlar. benim hanım gibi açın tv programlarını kanal kanal gezin. Cidden hayret ediyorum, ben bile er halimle çocuklar, nöbet ders vs gerilirken bayanların erkek gibi bu işlerde çalışması bana hayret veriyor.

tek maaşım, çocuk iki. ev araba arazi var alın teri.

her ay bayan için elbise makyaj vs bir maaş gidiyor gibi geliyor. yorgunlukları da cabası.
ben de bu işe hayret ediyorum, elde birşey kalmıyorsa neden çalışıyorlar. benim hanım gibi açın tv programlarını kanal kanal gezin. Cidden hayret ediyorum, ben bile er halimle çocuklar, nöbet ders vs gerilirken bayanların erkek gibi bu işlerde çalışması bana hayret veriyor.

Hocam eğer aileden kalmayıp da sıfırdan ev araba arazi yaptıysanız sizi tebrik ederim.
Çift maaş çalışanlar lüks araba ya binerlerse, markalı elbise giyerlerse, tatile de lüks denebilecek yerlere giderlerse vb. tabi ki maaş yetmez.
Ama kadınların yorulması vb
dediklerinize katılıyorum.
Size şunu da söyleyeyim gelişmiş toplumlarda iş gücüne katılan insan sayısının uluslararası refahı arttırdığı da bir gerçek.

• Beğen
Tepkiler: mse

Çalışmak sadece para kazanmak değil diyelim hocam. Hayatı nasıl yaşamak istediğiniz tercih meselesi. Kimi kanal kanal gezmekten zevk alır, kimi parasını kazanıp şehir şehir gezmekten.

konu sanki başka yerlere gidecek gibi. o zaman kadın çalışmasın çalışmadığı için elbise almayı da haketmiyor gibi bir sonuç mu çıkaralım. kadınlar evde oturup çocuk baksın ev işi yapsın :mad:
bişey yazmayacaktım ama bir öğretmenin böyle sığ düşünmesi inanın beni hayrete düşürdü.

Merhaba arkadaslar kendimi buraya acındirmak icin yazmiyorum ama ben ek dersimle 1 ay gecinitordum cunku borclarim var ek dersim yatmazsa cebimde 1 lira bile kalmayacak ailem var cocuk var nasil bakacam ben bu insanlara kira oduyorum ve kredi oduyorum tek maasim napacam bilmiyorum zaten zordu durumumuz iyice battik yeni bir is ne yapabilirim inanin is nulsam hangi is olsa yaparim ek is var mi onereceginiz bir is
hocam beim instagram sayfam var ek iş üzerine..el emeği işler ama epey oldu ugrasınca para getiriyor..sizde butik,komisyonlu satış veren sayfalar ile iş yapabilirsiniz.1 hafta 10 gün takipçi artirarak giriş yapabilirsiniz

Hocam buradan paylasacaktim ama sana ahkam kesenlere fikir beyan etmek istemedim. Ozel mesaj yolladim. Helal yoldan basit bir ticaretle nasil para kazanabilecegini anlattim. Yorumlar hezeyan kimse kimsenin halinden anlamaz oldu. Verdigi 3 kurus sadakayi zekat sananlar din dersi veriyo . Borclu olana yardim edeceksin ki dogru yola ulassin.

Helal olsun sana hocam. Aynı ok, aynı yay bende neden olmuyor.

• Beğen
Tepkiler: mse
konu sanki başka yerlere gidecek gibi. o zaman kadın çalışmasın çalışmadığı için elbise almayı da haketmiyor gibi bir sonuç mu çıkaralım. kadınlar evde oturup çocuk baksın ev işi yapsın :mad:
bişey yazmayacaktım ama bir öğretmenin böyle sığ düşünmesi inanın beni hayrete düşürdü.
O zaman şöyle diyim; kadınlar ek iş olarak ev işi yapsın. Hocam hanımın her dediğni alırım almak zorundayım. O benim diğer yarım hadis gereği.. Yaş 40. 15 sene anam baktı bakmadı. 25 senedir karım aşımı verir ekmeğimi yapar hasta olurum bana bakar bulaşık yıkar ütümü yapar... Bunları anam yapamaz yanımda ikisi de değerli. Sığ olan düşünce ev hanımlarının evde az mı işi var.Bence sizler düşüncelerinizi ve fikrinizi yoklayın. Her ay 2000 kenara ayırrım tatil için yetmez mi? Ama benim isyanım boş çalışıyolar kazanç yok erkek gibi her sıkıntıya maruz kalıyorlar onları ayrıyeten tebrik ediyorum. Hele o kadar sıkıntıyla eve gidip bir de çocuklarına sahip çıkabiliyorlar sa ne mutlu onlara.

Son düzenleme:
Hocam eğer aileden kalmayıp da sıfırdan ev araba arazi yaptıysanız sizi tebrik ederim.
Çift maaş çalışanlar lüks araba ya binerlerse, markalı elbise giyerlerse, tatile de lüks denebilecek yerlere giderlerse vb. tabi ki maaş yetmez.
Ama kadınların yorulması vb
dediklerinize katılıyorum.
Size şunu da söyleyeyim gelişmiş toplumlarda iş gücüne katılan insan sayısının uluslararası refahı arttırdığı da bir gerçek.
Hocam aile çulsuz keşke ilk öğretmen olduğumda evleneydim. 3 evim daha olurdu. Kredi faiz vs hepsi bana ters. Bir dine inanıyorsun haramsa haramdır kaçak göçek aramaya gerek yok helalse helal. Bir insan trilyon kazanabilir; bereketi yoksa boş... Bazıları yine hacı hoca ahkamı diyecekler ama Bereket denilen şeyler tarif edilmez yaşanır. Hasta olmazsın işin rast gider vs vs krediye de bulaşırsın inek şaban gibi senelerce ağaya çalışırsın hem de karı koca

Hocam aile çulsuz keşke ilk öğretmen olduğumda evleneydim. 3 evim daha olurdu. Kredi faiz vs hepsi bana ters. Bir dine inanıyorsun haramsa haramdır kaçak göçek aramaya gerek yok helalse helal. Bir insan trilyon kazanabilir; bereketi yoksa boş... Bazıları yine hacı hoca ahkamı diyecekler ama Bereket denilen şeyler tarif edilmez yaşanır. Hasta olmazsın işin rast gider vs vs krediye de bulaşırsın inek şaban gibi senelerce ağaya çalışırsın hem de karı koca
Çok haklısın hocam kazandığın önemli değil bereketli olması önemli lakin bazı zihniyetlerin bunu anlaması zordur istediğinde kadar anlat...

• Beğen
Tepkiler: aak
O zaman şöyle diyim; kadınlar ek iş olarak ev işi yapsın. Hocam hanımın her dediğni alırım almak zorundayım. O benim diğer yarım hadis gereği.. Yaş 40. 15 sene anam baktı bakmadı. 25 senedir karım aşımı verir ekmeğimi yapar hasta olurum bana bakar bulaşık yıkar ütümü yapar... Bunları anam yapamaz yanımda ikisi de değerli. Sığ olan düşünce ev hanımlarının evde az mı işi var.Bence sizler düşüncelerinizi ve fikrinizi yoklayın. Her ay 2000 kenara ayırrım tatil için yetmez mi? Ama benim isyanım boş çalışıyolar kazanç yok erkek gibi her sıkıntıya maruz kalıyorlar onları ayrıyeten tebrik ediyorum. Hele o kadar sıkıntıyla eve gidip bir de çocuklarına sahip çıkabiliyorlar sa ne mutlu onlara.

Ben kendi adıma boş çalışmıyorum kadın olarak çok şükür. Çalıştığım için şu an sahip olduğum şeylere sahibim ve imkanlarım ölçüsünde ihtiyacı olanlara da yardımcı oluyorum. Yoruluyor muyum evet yoruluyorum ama bana sağladığı imkanlar için değer. Eşimle işlerimiz dışında evde iş paylaşımı yapıyoruz ve bu sayede de herşeyin üstesinden gelebiliyoruz.Ben şuna da inanıyorum insanlar ne kadar çok iş hayatına katılırsa birilerine az da olsa fayda sağlar. Mesela ben çalışıyorum ki çocuğuma bakan ablaya iş imkanı sağlıyorum, evine ekmek götürüyor. Yani kısacası kadına bakış açılarımız farklı.

Çok haklısın hocam kazandığın önemli değil bereketli olması önemli lakin bazı zihniyetlerin bunu anlaması zordur istediğinde kadar anlat...
tatlı dille mse hoca gibi anlatırsanız insanlar anlar,anlamazsa da anlamaya çalışır. Hak verir,empati yapmaya çalışır. Ama sizin gibi direk bazı zihniyet,bunlar vs. gibi ötekileştirirsen kimse anlamaya bile çalışmaz. Bu dil çok yanlış

tatlı dille mse hoca gibi anlatırsanız insanlar anlar,anlamazsa da anlamaya çalışır. Hak verir,empati yapmaya çalışır. Ama sizin gibi direk bazı zihniyet,bunlar vs. gibi ötekileştirirsen kimse anlamaya bile çalışmaz. Bu dil çok yanlış
Okurken aynı şeyleri düşünmüşüz. Bir zihniyet aldı gitti başını. Herkes birbirini dışlamak için tutturmuş zihniyet diye. Eşinin çalışması kişinin tercihidir. Herkes aynı düşünmek zorunda değil. Biraz empati ve saygı lütfen.

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Çoğu çalışan bayanı görüyorum ki ev hanımlarının yapmadığı şeyleri yapıyorlar. Kesinlikle ev hanımları için olumsuz birşey düşündüğümden değil benim kendi annem de ev hanımı ama kendim de okumamış olsam, ev hanımı olsaydım mutlaka kanal kanal gezmekten ziyade eve küçük de olsa katkım olsun diye el emeği ile haneme katkım olsun diye düşünür birşeyler için çabalardım.

Geri