Ek derste günde 8 saat sınırı var mı?

Kodla Büyü

Aceylan

Site Gezgini
Başlıktan tam anlaşılmıyor açıklayayım.
Halk eğitimde kadrolu Bilişim Teknolojileri öğretmeniyim. Böteliyim. Yani 30 saate kadar derse girebiliyorum.
Soruma gelince;
Haftada 32 saat derse giriyorum(2 saati fazladan). Dağılımı şu şekilde;
P.tesi:10 - Salı: 10 - Çarşamba:5 - Perşembe:5 - Cuma:2

Ek dersi hesaplayan memur 30 saat giriyormuşum gibi ek ders vermiyor. Sebebini de günde 8 saate kadar derse girilebiliyor ek derse de o şekilde yazılıyor diyor.
P.tesi ve salı günlerini 8+8 hesaplıyor. Yani 16. Diğer günler de 12 saat. Toplamda 28 saat derse giriyormuşum gibi ek ders yazıyor.
Yaptığı işlem doğru mudur? Yanlışsa ne yapabilirim?
Not: P.tesi ve salı günlerinin onayı 10ar saatlik alındı.
Biraz karışık olmuş olabilir. Yardımlarınız için teşekkürler.

hocam onay alındıysa sıkıntı olmaz. sonuçta onaylanmıi memurunuz işgüzarlık yapıyor

evet hocam onaylandıktan sonra problem yok aynen alabiliyorsun.bencede memurun işgüzarlığı...seninkine benzer bi durum benimde başıma geldi.hatta bize haftada 16 saat alabilirsiniz dediler en fazla biz onayı haftada 40 saat üzerinden almıştık ve 40 saatlik ekdersimizide aldık...bence bi milli eğitimdekilerle görüş derim.

günde 8 saat sınırı var diye biliyorum
biz staj yaptırırken en fazla 8 saat yaptırabiliyorduk.

aynı gruba günde 8 saatten fazla ders veremezsiniz ama iki ayrı gruba sabah 5 akşam 5 saat toplam 10 saat ders verebilirsiniz. ek dersi aynen alırsınız..

ergun833' Alıntı:
günde 8 saat sınırı var diye biliyorum
biz staj yaptırırken en fazla 8 saat yaptırabiliyorduk.

evet sınır var hocam.bizde staj yaptırırken 2 günden 16 saat ekders alırsınız denmişti.yazın haftada 2 gün staj yapabiliyormuşuz.ama biz bunu bilmeden haftalık 40 saatlik onay aldık.daha sonra öğrendik bi pürüz çıkarma die araştırdık.kaymakam onayladığı için alırsınız dendi ve aldıkta...kısacası arkadaşın işlemide onaydan geçtiğine göre alması lazım die düşünüyorum.hoş milli eğitimin işleri il il ilçe ilçe değiştiğinden ne zaman ne olacağıda belli olmuo orasıda ayrı mesele...

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Kesin bişey yok sanırım.
Bu arada p.tesi ve salı iki ayrı grubun dersine giriyorum 5+5.
Ben milli eğitime bi ara uğrayayım en iyisi.
Yine bilgisi olan varsa cevap bekliyorum.

bizim okul mesleki eğitim merkezi tam gün tam yıl kapsamında ustalık eğitimi kursu açtık çarşamba cuma koordinatörlüğüm var 6 şar saat akşam da 4 saat kurs var 10 saat alıyorum dolayısıyla alınır hocam.

Değerli hocalarım bir 8 saat sınırından bahsediliyor ben henüz nerede olduğunu bulamadım..

bazı kurumlar bunu 8 ders saati olarak yorumlarken bazı halk eğitimler 8 saat (8x60 dk) olarak yorumluyor ve 10 ders saatine karşılık geldiğinde söylüyorlar.

Ancak okulda 8 saat derse giren birisi halk eğitimde akşam 4 yada 5 saat ekstradan gündüz girdiği derse bakılmaksızın ders alabiliyor.

Sizce kadrosu halk eğitimde olan birisi sabah 4 öğleden sonra 4 ve akşam da ekstradan 4 saat derse girebilir mi?

Hocam ben de böte mezunuyum ve HEM'de kadrolu olarak görev yapmaktayım. pazartesi, salı ve çarşamba günleri sabah 5 er saat, akşam 4 er saat toplam 27 saat, perşembe günü de akşam 3 saat ve genel toplam olarak haftada 30 saat derse girmekteyim. ek dersim de 18 saat olarak ödenmekte. sizin memur için "çingeneye beylik vermişler tutmuş babasını kesmiş" diyorum.

Geri