Ek Derslerle ilgili Resmi Açıklama

Kodla Büyü

ay51

Seçkin Üye
Seçkin Üye
.

Ekli dosyalar

• ResmiEvrak15992332465377783272423590527887.pdf
    381.1 KB · Görüntüleme: 515
Hocam istanbul btr onayları gelmedi, gelse bile ekders alacak mıyız ondan da şüpheliyim. Ama sürekli web sitesini güncelliyoruz 7/24 çalışıyoruz

Hocam istanbul btr onayları gelmedi, gelse bile ekders alacak mıyız ondan da şüpheliyim. Ama sürekli web sitesini güncelliyoruz 7/24 çalışıyoruz
Btr onayı geldiğinde ek ders alacağınızdan nasıl şüphe edebiliyorsunuz hocam yakında 31 Ağustos itibarı ile onaylı şekilde gelecektir okulunuza ve onaylandığında tabi ki ek dersimizi alacağız

bizim durum derslerden ayrı bi durum idareci mantığı ama gerçekten ne olcak bilmiyorum acaba ekders alacak mıyız yoksa dedikleri gibi canlı derse göre mi verilecek

Btr onayı geldiğinde ek ders alacağınızdan nasıl şüphe edebiliyorsunuz hocam yakında 31 Ağustos itibarı ile onaylı şekilde gelecektir okulunuza ve onaylandığında tabi ki ek dersimizi alacağız
Emrah_87 yaşadığımız süreç bizi bu soruları sormaya teşvik ediyor görmüyor musun.
15 saat canlı ders yapan öğretmene verecekleri ücret SIFIR tl. Doğal olarak ben de alacağımızdan şüphe duyuyorum.

BTR öğretmenleri yüz yüze eğitim olduğunda girdiği ders sayısına göre ek ders almaz. Görevlendirme nedeniyle haftada 18 saat ek ders alır. Dolayısıyla şimdi de girdiği canlı ders sayısına göre değil görevlendirmeye göre 18 saat ek ders alır.

Bu yazı BTR görevi olanları pek ilgilendirmiyor..
Çünkü biz haftada 18 saat ek dersimizi önceden de alıyorduk şimdi de alacağız.

Son düzenleme:
Emrah_87 yaşadığımız süreç bizi bu soruları sormaya teşvik ediyor görmüyor musun.
15 saat canlı ders yapan öğretmene verecekleri ücret SIFIR tl. Doğal olarak ben de alacağımızdan şüphe duyuyorum.
15 saat ders yapan öğretmen nasıl ki yüz yüze eğitimde sıfır ek ders alıyorsa bunda da alacak burda sizi ne rahatsız etti anlayamadım? Btr görev tanımı açık ve girilen dersten bağımsızdır (sorduğunuz soruya “siz” kullanarak cevap veren birine senli benli konuşmamak gerekir ayrıca ) siz şüphe duymaya devam edin hocam benlik cevap bu kadar iyi akşamlar

Hmm acaba 18 eylülden sonrası ne olacak?? Veya 30 saat deesi olan bir öğretmen mutlaka bu dersleri eba canlı kullanarak mı yapmalı yoksa başka programlar kullanarak yapsa o da sayılacak mı?? Sayılacaksa öğretmen ders yaptığını nasıl kanıtlayacak(screenshot falan alsa kabul olacak mı) bu yazı ortamları karıştırır bakalım ne olacak.

Hmm acaba 18 eylülden sonrası ne olacak?? Veya 30 saat deesi olan bir öğretmen mutlaka bu dersleri eba canlı kullanarak mı yapmalı yoksa başka programlar kullanarak yapsa o da sayılacak mı?? Sayılacaksa öğretmen ders yaptığını nasıl kanıtlayacak(screenshot falan alsa kabul olacak mı) bu yazı ortamları karıştırır bakalım ne olacak.
Bağımsız olarak zoom ile canlı ders yapmak yerine MEB o yüzden canlı dersleri EBA platformunda yaptırıyor.. Bu şekilde MEBBİS şifrenizle sisteme giriş yapıp EBA canlı dersinizi Başlat diyerek kayıt altına alınıyorsunuz..

Bu konuda bakanlığın yazısı var. EBA canlı ders dışında sadece Açık Kaynak Kodlu yazılımları kullanılabilir. Ancak bu ücretlendirilir mi ? Sanmam . Canlı Ders dışındakiler denetlenemeyeceği için ücretlendirilmez .

Bağımsız olarak zoom ile canlı ders yapmak yerine MEB o yüzden canlı dersleri EBA platformunda yaptırıyor.. Bu şekilde MEBBİS şifrenizle sisteme giriş yapıp EBA canlı dersinizi Başlat diyerek kayıt altına alınıyorsunuz..
Aynı anda 10 milyon bağlantı, canlı dersi kaldıracak mı sistem?

Adaletsiz bir yazı olmus. Ana ders ve sinif ogretmenleri gec saatlere kadar soru çözüyor, ders veriyor uzaktan ve yuzyuze derken yeterince emeklero var ve ekders yok yada cok cok az. Ne yani rehberlik 30 saat calisiyor mu su an ve 18 alacak? Uzaktan dersi olmayanlar gibi evdeler yada hafta 1 gidiyorlar. Uzuldum emeklerini arkadaslarimin.

15 saat canlı ders yapan öğretmen sıfır ek ders alıyor yazıyorsunuz ama aldığı maaşı neden hesaba katmıyorsunuz. Beleş çalışıyormuş gibi davranıyorsunuz.
Ek ders ücreti 15 saat dersten sonrası için verilir. 15 saat dolmaz ise aldığın maaşa sayacaksın.
Bir de btr 18 saat ek ders ücreti alır mı diye kafa karıştıranlar var, her şeyden olumsuz anlam çıkaranlara uyuz oluyorum.
Kardeşim sizler daha btr nin ne demek olduğunu bilmiyorsunuz, btr bir görevlendirmedir, ister yüz yüze ister uzaktan olsun, btr ders saatine göre ek ders almaz, btr her şartta 18 saat ek ders ücretini alır.

15 saat canlı ders yapan öğretmen sıfır ek ders alıyor yazıyorsunuz ama aldığı maaşı neden hesaba katmıyorsunuz. Beleş çalışıyormuş gibi davranıyorsunuz.
Ek ders ücreti 15 saat dersten sonrası için verilir. 15 saat dolmaz ise aldığın maaşa sayacaksın.
Bir de btr 18 saat ek ders ücreti alır mı diye kafa karıştıranlar var, her şeyden olumsuz anlam çıkaranlara uyuz oluyorum.
Kardeşim sizler daha btr nin ne demek olduğunu bilmiyorsunuz, btr bir görevlendirmedir, ister yüz yüze ister uzaktan olsun, btr ders saatine göre ek ders almaz, btr her şartta 18 saat ek ders ücretini alır.
Ben de adaletsiz bir Açıklama olduğunu düşünüyorum. Şuanda pek çok okulda 6 ana branş telafi canlı dersi yapıp çene patlatıyor . Geçtiğimiz dönem de böyleydi çoğu yerde . Şimdi maaş var demişsiniz tamam maaş var . Ben de dahil resim müzik beden tek tas arkadaşlar şuan hiç ders anlatmadan maaş alıyoruz . Peki canlı derste kendini paralayan arkadaşım da maaş alıyor dediniz ya . Hani eşitlik neresi adil

Öğretmenlere ebadan canlı ders atama ara yüzünü bilmiyorum ama misal normalde 30 saat dersi olan bir matematikçiye haftada 30 saat ebadan canlı ders tanımlayabiliyorlar mı? Okul olarak tanımlayabileceği ders sayısının da bir limiti var bildiğm kadarıyla.

Öğretmenlere ebadan canlı ders atama ara yüzünü bilmiyorum ama misal normalde 30 saat dersi olan bir matematikçiye haftada 30 saat ebadan canlı ders tanımlayabiliyorlar mı? Okul olarak tanımlayabileceği ders sayısının da bir limiti var bildiğm kadarıyla.
Ortaokulda öğretmen değil sınıf saati bazında limit var . 8 ler 27 6-7ler 18 5ler 13 saatten fazla canlı ders yapamıyor eba üzerinden . Bunu da branşlara eşit böleyim derseniz herkese 5-6 saat ancak ders düşer haftada

İyi de EBA'dan kaç saat ders tanımlanabiliyor ki bir öğretmene? Ek dersi bırak maaş karşılığını dolduracak kadar bile ders alan olmaz ki. Harici programlardan ders yapan öğretmeni de nasıl takip edecekler? Saçma sapan bir yazı olmuş bu.

Müfredat azaltılacağı için çok sorun olacağını sanmıyorum.

Her kelimesine katıldığım bir yorum olmuş hocam teşekkür ederim yukarda mesajlarda ben de bunu anlatmaya çalıştım ama siz daha iyi ifade etmişsiniz

tebrikler.hakan hocam konuyu özetlemiş.Uzatmaya gerek yok bence...

Arkadaşlar bu durumda diğer başlıklarda konuşulan eba destek noktalarını kim yürütecek sorusu da açıklık kazanmış oldu. 15 saat ders anlatıp maaşını hak eden ve ucret almayan öğretmen değil maaş +18 saat ücret alan btr arkadaşlar eba destek noktalarinda gorevli olacak.

EBA alt yapısı ortada. Mevcut planlama bile altyapıyı zorluyor. Hatırladığım kadarıyla sadece EBA Canlı Ders kullanımı da zorunlu değil. Doğal olarak yapılabilecek en mantıklı şey EBA ve diğer platformları içeren güzel bir planlama ile haftalık ders programı oluşturmak. Buradaki en büyük sorun öğrencilerin katılımını ve bunun devamlılığını sağlamak. Yani top yine bize dönecek gibi ...

EBA alt yapısı ortada. Mevcut planlama bile altyapıyı zorluyor. Hatırladığım kadarıyla sadece EBA Canlı Ders kullanımı da zorunlu değil. Doğal olarak yapılabilecek en mantıklı şey EBA ve diğer platformları içeren güzel bir planlama ile haftalık ders programı oluşturmak. Buradaki en büyük sorun öğrencilerin katılımını ve bunun devamlılığını sağlamak. Yani top yine bize dönecek gibi ...

Her uygulamayı kullanamazsınız EBA Canlı Ders ve Açık Kaynak Kodlu uygulamaları kullanabilirsiniz.

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 2020/5 Genelge

3-EBA üzerinden sunulacak altyapıyla, açık kaynaklı diğer platformlar ve özel okulların kendi oluşturdukları platformlar üzerinden tüm öğretmenler tarafından Canlı Ders uygulamaları gerçekleştirilebilecektir.

Son düzenleme:
Geri