Ek Derslerle ilgili bir kaç sorum olacak...

Kodla Büyü
Bilgi ve İletişim Teknolojileri Dersine Aylık Karşılığı Okutulacak Dersler Listesinde Bilişim Teknolojileri Alanında Olmasına Rağmen Başka Branşlardan Öğretmenlere Verilmesi( Ek Ders Saatlerimiz Dolmamasına Rağmen ) Doğru mu dur, herhangi bir hak talebinde bulunabilir miyiz?

Dersin Adı Bilişim Teknik Resmi bu derse bilişim öğretmenleri boşta dururken nasıl olur da makine alanında bir öğretmen girer.
İdareniz yanlış yapıyor.

hocam idarecilerinizin kendi alanlarında hiç dersi yoksa ve maaş karşılıklarını doldurmak amacıyla giriyorlarsa durum farklı olur sanırım.

ama kendi alanlarında okulda ders varken sizin alandan ders almalarıda yanlış.

seçmeli dersleri meslek dersi olarak seçtinizmi?

yok seçmediyseniz. gidin idarecilerinizle konuşun kendi alanınızdan meslek dersi seçin güzel hoş derslerden. 10-15 saatlik seçmeli ders seçin madem..

az önce yazdığım herşeyi yanlışlıkla sildim :(
kısaca ekders yönetmeliğindeki çizelge bize 20 saat maaş karşılığı 20 de zorunlu ekderse gireceksin der.
40 saat girmişsen adama pek bi itirazda bulunamazsın. idareci de 6 saat maaş karşılığı girer. bir de keyfi 6 saat daha ekderse girebilir.
sen ise 4 saat daha (toplam 44 saat) keyfince ekders alabilirsin.
bu idareci kendi maaş karşılığının dışında senin dersini istila etmişse 2 şey yapabilirsin;
1- Ekders yönetmeliğini gösterirsin ve bana 40 saat ders vermen gerekirken benim alan dersimi sen alamazsın deyip sözlü olarak dersini istersin kabul etmezse dilekçe yazarsın ve hakkını vermek zorunda kalır. (Adam maaş karşılığını doldurmak için senin dersini almışsa pek bişey yapamazsın. Dolduruyorsa ve sen de 40 saat alıyorsan yine bişey yapamazsın. Uğraşırsan kötü sen olursun.)
2- Lanet olsun size diyebilir veya 2 saat ders beni zengin etmez dersin ve idareye -anlarlarsa- sözlü olarak sitem eder, elini idarenin sana yaptıracağı angaryaların altına sokmaz, rahatına bakarsın.
vesselam...

Geri