Ek ders ucreti ne oldu

Kodla Büyü
Buradan kendin hesaplayabilirsin hocam. İstisnaları sıfırlarsan vergisiz halini de görürsün.

Vergi istisnası yüzünden net ücret değişebilir
Maaş bordrosunda faydalanılan değeri yazarsanız üstte verilen linke doğru ücreti bulabilirsiniz

Arkadaşlar Btr + Halk Eğitim kursu 124 saat aylık ek ders alabilirsiniz. İmkanınız varsa Halk eğitimden kurs açın.

Bursluluk sinav ücreti de ek ders ile berabermi veriliyor

Evet
“Merkezi Sınav Görevi” kısımından hesaplanabilir:

Bursluluk sınavını odememisler. Bir sonraki aya odenecekmis
70 lira olan ek ders ücreti tüm okullarda aynı degilmi farklılık gisteriyormu

Eylül ayı ek ders ücretiniz, Ekim ayı başında onaylanmış olmalı.
Bu yüzden vergi istisnası sayesinde ek ders ücreti yüksek yatmış. Bu yüzden maaşınızdan vergi kesilecek demektir.

bursluluk sınavını niye ödememişler, kbs görev listesi ek derse yetişti sistemde, okulunuz büyük ihtimalle unuttu, benzer sınavlarda idarecinize hatırlatmanız lazım.

Eylül ayı ek ders ücretiniz, Ekim ayı başında onaylanmış olmalı.
Bu yüzden vergi istisnası sayesinde ek ders ücreti yüksek yatmış. Bu yüzden maaşınızdan vergi kesilecek demektir.
Bizde her ay farklı oluyor. Bazı aylar maaştan bazı aylar ücretten kesiliyor ne maaşımız belli ne ücretin birim saati belli.

Saç traşı oldum.Yanları 2 numara ile aldı 7 dk, diğer yerleri 20 dk içinde makasla kesti, 30 saniyede taradı. 120 lira.
Avukata 1 saatlik danışma 1800 lira.
Balkona fayans ve kalekim aldım usta çağırdım.Saatlikmiş. 1 saat çalıştı, 1 demlik çay içti, sigarasını da içti.500 lira.
Usta, eski klozeti yerinden söktü, yenisini oturttu, bir yapıştırıcı çekti, 2 vida sıktı, 20 dk uğraştı. El emeği 400 lira.
Sabah 07'de kalk, eve saat 15'de gel.Evde 2 saat fotokopi, ödev hazırlığı, 1 saat velilere cevap ver. 56 lira

Saç traşı oldum.Yanları 2 numara ile aldı 7 dk, diğer yerleri 20 dk içinde makasla kesti, 30 saniyede taradı. 120 lira.
Avukata 1 saatlik danışma 1800 lira.
Balkona fayans ve kalekim aldım usta çağırdım.Saatlikmiş. 1 saat çalıştı, 1 demlik çay içti, sigarasını da içti.500 lira.
Usta, eski klozeti yerinden söktü, yenisini oturttu, bir yapıştırıcı çekti, 2 vida sıktı, 20 dk uğraştı. El emeği 400 lira.
Sabah 07'de kalk, eve saat 15'de gel.Evde 2 saat fotokopi, ödev hazırlığı, 1 saat velilere cevap ver. 56 lira
Maalesef hocam. Bu dengesizlik yakın zamanda oldu. Önceden bu kadar uçuk değildi ama ne yaptılarsa artık memurluk resmen dezavantajlı oldu.

Okumakla vakit kaybetmek boşuna artık. Tabi kamu personeli olmak için okuyanları kastediyorum. Bakın işçilere, bizden fazla alıyorlar. Hangisi bizim gibi emek verdi. Kaç tanesi bizim gibi masraf yaptı. Yazık ki zaman okuma zamanı değil. Çoğu işçi de zamanında torpille taşeron işçisi olarak girdi işine. Torpilsiz, sınavları geçerek hakeden, kimseye eyvallah etmeyen ve emek veren, masraf eden (üniversitede 4 yıl çocuk okutmanın masrafını bi hesaplayın) senin benim gibi adamları ezdirdiler.

Her gördüğüme söylüyorum. Okuyup da vakit kaybetmeyin diye.

Sanırım hükümetin de istediği bu. Maalesef sendika denilen acayip teşkilatlar da siyaset yaptıkları için senin kazanımın kimsenin umrunda değil. Yazık ki ne yazık.

20 yıl önce bu manzarayı görebilseydim başka bir işe bakardım.

Maalesef torpillilerin kazandığı, torpilsizlerin, hakkıyla işini bulanların kaybettiği düzeni yaşıyoruz.

Tek tesellim şu ki: Herşeye rağmen, kimsenin hakkını yemeden, hiç bir kul hakkına girmeden, kimseye yalakalık etmeden geldik şu zamana. Allah'a sonsuz şükürler olsun. Vicdanımız rahat. Akşam yastığa başımızı koyduğumuzda rahatız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yeğenim 2 tane enstrümanı süper çalıyor.İngilizcesi süper, Almancası iyi.Kreşten beri özel okulda.Şu an lisede özel okulda.Yeğenim hiç üniversiteyi düşünme.Almanya yada Balkanlara bir kapak at, yabancı dilin var, oranın vatandaşı ol ve geri dönme dedim.

Arkadaşlar merhaba
Geçen ay 90 saat ek ders karşılığında 8550 lira ek ders ücreti aldım. Yani saati 95 lira. Dün kültürü öğretmeni arkadaşında 50 küsür saat ek dersi vardı. Onun yatan ücreti saate b öldüğümüzde saati 101 liraya denk geldi. Şimdi bu ay 106 saat ek dersim var. 10.200tl ödenecek bana. Saati 97lira hemen hemen. Aynı arkadaşın saati bu sefer 103 liraya tekabül ediyor. Vergi dilimi aynı, benim kıdemim vs daha yüksek, ünvanlar aynı, yüksek lisans vs yok. Neden acaba bu farklı yatıyor.

Arkadaşlar merhaba
Geçen ay 90 saat ek ders karşılığında 8550 lira ek ders ücreti aldım. Yani saati 95 lira. Dün kültürü öğretmeni arkadaşında 50 küsür saat ek dersi vardı. Onun yatan ücreti saate b öldüğümüzde saati 101 liraya denk geldi. Şimdi bu ay 106 saat ek dersim var. 10.200tl ödenecek bana. Saati 97lira hemen hemen. Aynı arkadaşın saati bu sefer 103 liraya tekabül ediyor. Vergi dilimi aynı, benim kıdemim vs daha yüksek, ünvanlar aynı, yüksek lisans vs yok. Neden acaba bu farklı yatıyor.
Geçen ay bizim okuldada böyle bir durum farkettik. Sebebini bizde merak ediyoruz

Forumda daha önce güzel izah edilmişti. Ek ders birim ücretiniz aynı, fakat maaştan kalan vergi istisna ücretlerinizin farkı ek derse yansıdığı için ek ders ücretlerinizin birim ücretini farklı görüyorsunuz.

Ek ders ücreti Şubat sonunda hesaplananlar için neti, yani ele geçen miktar bir önceki aya göre daha yüksek olacak çünkü Ocak ayında 14 günlük fark ücreti de vergi istisnasından faydalandı. Bu sefer maaştan kalan istisna tamamen ek ders ücretine uygulanacak.

Geri