Ek Ders farkını alırız demi?

Kodla Büyü
vermezlerse ben dilekçe yazıcam. gerekirse dava açıcam. hakkım neyse söke söke alırım. zam ek derslere de geliyordur. ocak ayından beri ek dersleri de zamsız alıyoruz...
 
ek derslerin uzun zamandır zamlandığını ben hatırlamıyorum.uzun zamandır hep aynı.
 
Büyük ihtimalle alırız. Öncelikle bu durumu sendikaların dillendirmesi gerekli. Yoksa 1 kişi mahkemeden olumlu sonuç alırsa ki alır, diğer bütün öğretmenler hakkını arar.
 
ek derslerde geriye dönük ödeme yok arkadaşlar
acı tecrübeye binaen söylüyorum bundan dolayı farkınıda ödeyeceklerini sanmam
:-1: :-1: :-1:
 
alamazsın hocam gündüz ek ders ocak katsayısı *140 gece ise 150 ile çarpılıyor. yani katsayı veya çarpan artmadığı sürece alamazsın. katsayı ocak ve temmuzda güncelleniyor ama çok küçük bir miktar
 
maaş zam oranında ekders ücreti de artıyor tabi cüzi bir miktar olduğu için çok farkedilmiyor ancak hep hesapladım eğer ocakta zammı alabilseydik şu ana kadar toplam 120 TL fazla alacaktım. verilmeli evet verirler mi hiç sanmıyorum.
 
bişey sormak istiyorum bu maaşa gelecek olan zam oranında mı ek derse zam yapılıyor.Yok o maaş zamlarından bağımsızmı.
 
Hocalarım ek derslere de maaşlarla birlikte zam veriliyor. Yoksa ben mi yanlış biliyorum.
 
hocam affına sığınarak.
"olum bak git" diyesim geldi.
malum şu günlerde asabımız oldukça bozuldu.
amacım kırmak, rencide etmek, eleştirmek değil vs başka bişey değil,
 
Verilmesi gerekir ama ben de hiç ümitli değilim. Zammın zamanında yapıldığını varsayalım. Ocaktan bu yana aldığımız tüm ekderslere de aynı yüzde oranın yansıması gerekir, ki bu hiç de azımsanacak bir rakam olmaz diye düşünüyorum.
 
Hiç hayalini bile kurma hocam zira vermezler. Daha önce dava konusu olmuş durumlar var.
 
bu mevzu benim de aklıma takılıyordu kaç gündür zam geçmişe dönük olduğuna göre bu da olur herhalde diyordum ama davadan bahseden arkadaşlar var bildiğim kadarıyla zammın geç verilmesi ilk defa yaşanan bir olay davalar ne hakkında acaba?
 
Geri
Üst