Egzersiz yapan formatör öğretmen var mı?

Kodla Büyü
xapex' Alıntı:
Hocam bendeki görüş olayı aynen şöyle oldu anlatayım :

ilk senemde planımı yaptım gönderdim kursa başladım ama müdüryardımcım ileride sıkıntı yaşarsın biz bi görüş alalım, o zamana kadar da ekders yazmayayım dedi.
görüş neticesinde yapamaz derlerse faiziyle geri alırlar yok eğer sıkıntı yok yapar derlerse o zaman toptan veririm dedi. 1.dönemin bitmesine doğru baktımki ankaranın birşey diyeceği yok ilçedeki Şube şefine o anlamam diyince ildeki mem müdür yardımcısına oda anlamam diyince geri kendi ilçemizdeki muhasebe Şefi beyfendi(!)'ye sorduk. Yönetmelikleri verdim eline baktı baktı baktı ve o engin yorum bilgisine dayanarak :

Formatör demek konusunda uzman demektir. Sonuçta sizde hala öğretmensiniz.Eee o zaman düz mantıkla Normal öğretmen egzersiz verebiliyorsa Formatör olan 5 kere bile verir dedi ve müdür yardımcımı arayıp ekdersimi yazmasını istedi.
3-5 gün sonrada içimiz rahat etsin diye bakanlıktan görüş geldi aynen benim dediğimi söylediler bi sıkıntı yok hocam dedi. o günden beri 3 senedir sorunsuzca veriyorum.

Sana gelen görüş yazısı duruyor mu hocam?

o yazı hiçbir zaman bana gelmedi hocam. bahsi geçen şeften görüş olumlu geldi cevabını alınca sitede paylaşmak için özellikle istedim ama nafile. sanırım görüş geldi diye uydurdu kendini haklı çıkarmak için.

xapex' Alıntı:
o yazı hiçbir zaman bana gelmedi hocam. bahsi geçen şeften görüş olumlu geldi cevabını alınca sitede paylaşmak için özellikle istedim ama nafile. sanırım görüş geldi diye uydurdu kendini haklı çıkarmak için.

Muhtemelen öyledir yapmadıkları iş değil :D

deepman' Alıntı:
Omd hocam cevap geldi mi? merakla bekliyoruz..

Arkadaşlar benim soruma cevap geldi. Aynen buraya kopyalıyorum.

Kurum Adı : T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Başvuru No : 614240

Cevap Metni :
Bilindiği gibi 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu?nun 27?nci maddesinde; ?Tavsiye ve mütalaa talepleri bu Kanun kapsamı dışındadır.? hükmü yer almaktadır.
Bu nedenle mütalaa talebi kapsamında bulunan başvurunuz, adı geçen Kanun hükümleri çerçevesinde değerlendirmeye alınamamıştır
Bilgilerinizi ve söz konusu başvurunuzu, Devlet Memurlarının Şikâyet ve Müracaatları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre görev yapmakta olduğunuz birime yapmanız gerekmektedir.

İstediğiniz belgeler (varsa) Email'a eklenmiştir

bende okl dergisi için egzersizs düşünüyorum.. bi Türlçe öğeretmeni ile berabermi açmamız gerekiyor... ozmn ders saati hesaplanırken 3-3 diyemi hesaplanacak acaba..

istanbul38' Alıntı:
bende okl dergisi için egzersizs düşünüyorum.. bi Türlçe öğeretmeni ile berabermi açmamız gerekiyor... ozmn ders saati hesaplanırken 3-3 diyemi hesaplanacak acaba..
okul dergisi için sadece türkçe öğretmenleri egzersiz açabilir. Bizim branşımızdan ötürü açabileceğimiz bir egzersiz bulunmamakta. Ancak spor dallarında antrenörlük, obesid'den izcilik yada thk'dan havacılık gibi ek belgeleriniz varsa bunlara yönelik egzersizleri açabilirsiniz.

omd' Alıntı:
istanbul38' Alıntı:
okul dergisi için sadece türkçe öğretmenleri egzersiz açabilir. Bizim branşımızdan ötürü açabileceğimiz bir egzersiz bulunmamakta. Ancak spor dallarında antrenörlük, obesid'den izcilik yada thk'dan havacılık gibi ek belgeleriniz varsa bunlara yönelik egzersizleri açabilirsiniz.

hadi yaa bana türkçe ile bilg. öğretmeni demişlerdi... demekki türkçe öğretmeni açıyo biz hamallığını yapıyoruz.....

arkadaşlar yptığımız egzersizden ücret alamıyoruz...bende izci ünitesi çalıştırıyorumm...formatör ücretini zaten 18 saat üzerinden aldığı için.ücret alamıyor.Ankarada durum böyle...Formatör egzersiz yapsa bile ücret karşılığı değil...

xapex' Alıntı:
Hocam bendeki görüş olayı aynen şöyle oldu anlatayım :

ilk senemde planımı yaptım gönderdim kursa başladım ama müdüryardımcım ileride sıkıntı yaşarsın biz bi görüş alalım, o zamana kadar da ekders yazmayayım dedi.
görüş neticesinde yapamaz derlerse faiziyle geri alırlar yok eğer sıkıntı yok yapar derlerse o zaman toptan veririm dedi. 1.dönemin bitmesine doğru baktımki ankaranın birşey diyeceği yok ilçedeki Şube şefine o anlamam diyince ildeki mem müdür yardımcısına oda anlamam diyince geri kendi ilçemizdeki muhasebe Şefi beyfendi(!)'ye sorduk. Yönetmelikleri verdim eline baktı baktı baktı ve o engin yorum bilgisine dayanarak :

Formatör demek konusunda uzman demektir. Sonuçta sizde hala öğretmensiniz.Eee o zaman düz mantıkla Normal öğretmen egzersiz verebiliyorsa Formatör olan 5 kere bile verir dedi ve müdür yardımcımı arayıp ekdersimi yazmasını istedi.
3-5 gün sonrada içimiz rahat etsin diye bakanlıktan görüş geldi aynen benim dediğimi söylediler bi sıkıntı yok hocam dedi. o günden beri 3 senedir sorunsuzca veriyorum.
Hangi saatler arasinda yapiyorsunuz egzersiz calismanizi? Okulunuz tekli mi ikili mi ogretim yapmakta

pinarsan83' Alıntı:
arkadaşlar yptığımız egzersizden ücret alamıyoruz...bende izci ünitesi çalıştırıyorumm...formatör ücretini zaten 18 saat üzerinden aldığı için.ücret alamıyor.Ankarada durum böyle...Formatör egzersiz yapsa bile ücret karşılığı değil...

Bu mantıksızlığın dik alası, başka da birşey değil!

Cemal TANER' Alıntı:
@omd Hocam bi soru sormayı becerememişsin :)

Bana da karşımdaki cevap vermek istememiş gibi geldi hocam :D Bilgi edinme kanunu kapsamında isteği oluşturup tekrar deneyelim istersen :D

Bu formatörlük ne kadar iğrenç bişi ya, tiksindim artık. Bi meselemizde muallakta olmasın artık yaa. Ben de normal öğretmenler gibi olmak istiyorum :x

bizim burdakilere toz pembe dünya :lol: Halkeğitimden aldığım halkoyunları belgesiyle bile egzersiz açabileceğimi söylüyorlar :mrgreen:

pinarsan83' Alıntı:

hocam yiyorsa bunu resmi yazı ile beyan etselerya size. sadece laftan ibaret. neye dayanarak veremez diyorlar çok saçma.Tekrar söylüyorum dayanakları sadece "formatör görevlendirildiği için sadece 18 saat ücret alır" ise o zaman hafta sonu sınav görevleri de verememeleri lazım.Bunu söylediğinizde ne cevap verecekler çok merak ediyorum.

DotCom' Alıntı:
Hangi saatler arasinda yapiyorsunuz egzersiz calismanizi? Okulunuz tekli mi ikili mi ogretim yapmakta

Haftasonları yapıyorum. okulum geçen sene ikili öğretimdi bu sene tekli oldu. ama egzersiz için farketmiyor.

xapex' Alıntı:
hocam yiyorsa bunu resmi yazı ile beyan etselerya size. sadece laftan ibaret. neye dayanarak veremez diyorlar çok saçma.Tekrar söylüyorum dayanakları sadece "formatör görevlendirildiği için sadece 18 saat ücret alır" ise o zaman hafta sonu sınav görevleri de verememeleri lazım.Bunu söylediğinizde ne cevap verecekler çok merak ediyorum.

Cemal TANER' Alıntı:
http://www.memurlar.net/common/documents/3619/Belge%9617.pdf

Bi zahmet bu yazıyı okuyup yorum yapınız.

@xapex hocam ,

cevap için teşekkürler.

Formatör görevlendirmesi olduğu zaman da Egzersiz açabiliyoruz ancak mesai saatleri dışında olmak kaydıyla. Hafta içi 17:00'den sonra hafta sonu ise herhangi bir saate egzersiz çalışması yapmakta ve ücretini alma noktasında herhangi bir engel yoktur.

Hafta içi 17:00'ye kadar egzersiz yaparsak ücret alamayız.

ben daha önce 3 sene izcilik egzersizi yaptım haftasonları,
Bu yıl da masa tenisi egzersizi açıyorum.
Hafta sonları 3+3 şeklinde planlama yaptığınız zaman sıkıntı yok hocam.

deepman' Alıntı:
sadece cumartesi 6 saat olur mu peki?
hem olur hem olmaz :) (şahsi görüşüm işin verimliliği açısından olmaz. )

yürürlükteki duruma göre görüşüm, bazı ilçelerde izin veriliyor, bazı ilçelerde ise hafta içi 3, hafta sonu 3 olmasına bile izin verilmiyor.

önceki görev yerim lapseki'de ilçe izin verdiği için bazı egzersizler cumartesi 6 saat, bazı egzersizler cumartesi 3, pazar3, bazı egzersizler hafta içi 2+2+2 gibi değişik dağılımlarda olabiliyordu.

şu anki görev yerimde ise egzersizlerin hafta içi olması yönünde bir eğilim var.

sonuç, ilçe mem'de egzersizlere bakan şube müdürü neye izin veriyorsa o olur.

Geri