Egzama ile ilgili bilgisi olan var mı?

Kodla Büyü

MEMEK

Süper Üye
Süper Üye
3 yıldır elimde egzama var, doktor tedavisi gördüm, şifalı bitkiler denedim,farklı yöntemler de uyguladım ama bir türlü kurturamadım. Bu Egzama hakkında kurturmayın yolunu bilen var mı?

Öncelikle geçmiş olsun hocam. Ben de aynı dertten muzdaribim. Üniversite 1. sınıftan beri yaklaşık 15 yıldır ellerimde egzama var. Dediğiniz gibi defalarca farklı doktorlara gittim olmadı, şifalı bitkilerden tutun da ocaklara kadar her şeyi denedim bir yerden şifa bulurum diye ama hiçbirisi geçici olarak yatıştırmaktan öteye gidemedi. Artık kabullendim, egzamayla yaşamayı öğrendim diyelim. Yıllardır eldivensiz ne deterjana dokunabiliyorum, ne de yemek yapabiliyorum. Herseye muntazam dikkat etsem de stres, üzüntü durumunda yeniden artıyor. Bunca yıldır yaşadıklarım öğretti ki, insan kendi kendinin doktoru olacak. Alerji yapan maddelere (her türlü deterjan; domates, limon gibi asitli meyve sebzeler...) temas etmeyip, çok fazla baharat tüketmemeye çalışıyorum. Tabi bir de sık sık nemlendirici kullanmak da iyi geliyor doktorunuz muhakkak söylemiştir. Ancak bu şekilde bir sonraki atağa kadar uzun bir süre kortizonlu merhem kullanmadan idare edebiliyorum. En son zerdeçalı duydum, süte 1 çay kaşığı ekleyip akşamları düzenli tüketince 1 ay kullanip 1 ay ara verince sedefe, egzamaya iyi geliyor diyor deneyenler. Bir de onu deneyecegim bakalım. Umarım siz şifa bulabilirsiniz hocam.

Geri