Edmodo sitesini biliyor musunuz?

Kodla Büyü

tancan

Site Gezgini
https://www.edmodo.com/ sitesini arkadaşım tavsiye etti. Site aracılığıyla öğrencilerimi aynı anda sınav yapabiliyorum. Daha birçok özelliği var.

Siz öğretmen olarak kayıt olduktan sonra , öğrencilerde sizin vereceğiniz grup koduyla sizin öğrenciniz olarak üye olmuş oluyor. Böylece sayfanızda öğrencilerinizi görebiliyorsunuz. Sosyal paylaşım sitelerine benziyor. Mesela bir etkinlik yapacaksanız , o etkinliğe ait dosyayı da paylaşabiliyorsunuz, anket yapabiliyorsunuz.

evet ben de üye olmayı düşünüyorum. ancnakher öğrenciye tek tek kod vermek uzun zaman alır mı acaba. bizim okulda başka bi branş öğretmeni kullanıyor. öğrenciler beğendi ki bt sınıfında edmodoya girmek istiyor.

Kullaniyorum, ödevleri gönderip aliyorum, notlari kaynaklari ekliyorum vs vs
Beyazpano var yerli karsiligi muadili

firdevs' Alıntı:
evet ben de üye olmayı düşünüyorum. ancnakher öğrenciye tek tek kod vermek uzun zaman alır mı acaba. bizim okulda başka bi branş öğretmeni kullanıyor. öğrenciler beğendi ki bt sınıfında edmodoya girmek istiyor.

Öğrenciler kendileri üye oluyor. Her sınıfın grup kodu farklı. Ayrıca öğretmen kendi oturumundaki öğrenci listesinden şifresini unutan öğrencilerin şifrelerini de sıfırlayabiliyor. Bende 8 sınıf var. Çok kısa sürede hepsi kayıt oldular. Sadece şifresini unutanlar oluyor. O da ilk 2-3 hafta. Tavsiye ederim.

ben 2. dönem kullanmaya başlayacam ama edmodo mu beyazpano mu karar veremedim hangisi daha kullanışlı?

iyi güzel hoş da... bu iş için öğretmene internet, öğrenciye de pc ve internet gerek. Performans ödevini bile bilgisayarda yaptıramazken. evde internet limitliyken henüz zor.

Hocam beyazpano ve edmodo için kullanım kitapçığı var mıdır acaba paylaşsanız.

bilisimci61' Alıntı:
ben 2. dönem kullanmaya başlayacam ama edmodo mu beyazpano mu karar veremedim hangisi daha kullanışlı?

Beyazpano'ya henüz mobil erişim yok, Edmodo'daki bu özellik telefon bağımlısı olan öğrencilerin pek hoşuna gidiyor :)

bende beyazpano kullanıyorum.

daha önce lms kullanmış biri olarak yetersiz geliyor:( ama yapacak bişey yok kullanıyoruz.

bende öğrencilerime e-posta konusunu işleyip e-posta almalarını sağlayınca kullanmayı düşünüyom

hepsi facebook a girmek için aldıkları e-postayı hiç açmamış şifrelerini de bilmiyolar

2. dönem beyazpanoyu kullanmayı planlıyom

Bizde kullanmaya başladık...öğrenciler tabi işin hep mesaj gönderme tarafındalar..Eve ödev vermek, test yapmak için kullanışlı bir site. Sınavlar bile ordan yapılabilir..Anında sonuç..

okulda edmodo ya üye olduk öğrencilerin yarısı üye oldu yaklaşık olarak kullanan arkadaşlar bir birimizi ekleyelim muhammed doğru adıyla kayıt oldum yada Hocailyas Ortaokulu diye aratabilirsiniz topluluklara mesaj yazabilmek için öğretmen arkadaşlığı gerekli

e bunda Türkçe yok, bizim öğrenciler kullanamaz bunu. Pardon sayfanın en eltında (ve sadece orda başka yerde yok Ayarlar kısmında falan) varmış, ama Türkçe bile yazmıyor, Türk yazıyor ona tıklıyorsunuz eh işte birazı Türkçe oluyor. Benim için kullanışsız maalesef. Bir de "Sayın" ifadesi yok. Bay ve Bayan var sadece.

Ben de bunlarda birini kullanmayı düşünüyorum fakat meb bağlantısıyla nasıl yapıyorsunuz bir ders açılsa bir ders açılmıyor internet.

ben de beyazpanoyu kullanmayı düşünüyorum 2. dönem ama bakalım nasıl olur becerebilirmiyiz öğrencilerle verimli olur mu mamma....

3 aydır 140 öğrencimle kullanıyoruz.İlk olarak
Başta verdikleri şifreleri unuttular ama zamanla oturdu.
Bol bol paylaşım yapıp derste de "edmodo'da paylaşmıştım, ordan bulabilirsiniz" gibi reklamlarla artık öğrenciler çıkmaz oldular. Bir zaman sonra yerleşiyor yani. Hemen acele etmeyin.
İkinci olarak Facebooktaki gibi chat'e çeviriyorlar ama moderate yaparsanız luzumsuz yazıları kaldırabilirsiniz.
Bence en önemli 3 yararı var.
1.Digital ödevi teslimi var.Kağıt ve yazıcı arama derdine son.Anında not verme.
2.Telefon uygulaması var(çok geliştirilmesi gerek)
3.Değişi grupları takip ederseniz yabancı öğretmenlerle bilgi ve teknoloji paylaşımı yaparsınız. Her sorununa hemen cevap veriyorlar.Kendilerinin kullandıkları program veya siteleri görebiliyorsunuz. Kendinize çok şey katıyorsunuz.

Sene sonunda öğretmenler toplantısında kısa bir sunum yapıp diğer branşlara anlatmayı düşünüyorum.
Teknolojiye yakın duranların aslında işlerini bir hayli kolaylaştırır diye düşünüyorum.Ayrıca kendi ödevlerini de bilgisayarda hazırlayıp yazıcıdan çıkarıyorlar, kağıt teferrüatını kaldırır edmodo.

Bende şimdi beyazpano.com a üye oldum öğrencilerimin de seveceğinden eminim. teşekkür ederm hocalarım bu site sayesinde çok seyler öğreniyoruz

Geri