Ebitefocu arkadaşlar; samimi cevaplar bekliyorum sizden....

Kodla Büyü

mseken

Site Gezgini
ben bir köy okulunda hem idareci, hem hademe, hem de sınıf okutan bir sınıf öğretmeniyim.
Ev kirası ödemiyorum ve yakıt param da yok.

Bilgisayar mezunlarını anlıyorum. ancak 65 yaşına kadar bu enerjiyle sınıf öğretmenliği yapabileceğimi hiç tahmin etmiyorum ve branşa geçmek istiyorum. Denge tazminatı kalkacıak diyor bazılarınız.

Bu gelen yazıyı okuduğumda da 30 okula bir öğretmen düşecek şekilde planlandığını diyor. Ayrıca bu öğretmenlerin ayda bir okulları ziyaretlerinden bahsediyor. Bu ziyaret olayından dolayı herhangi bir yolluk alıyor musunuz? Ya da alınacak mı?
Bizim yaz tatillerinde ek dersimiz kesiliyor sizin durumunuz ne? yazın Kesiliyor mu?
Ne dersiniz idarecilikten istifa edip hemen başvuralım mı? Yoksa bu fırsat tirenini ufak tefek sıkıntılardan dolayı kaçıralım mı?
Samimi cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum, Yazdığınız cevaplara göre dua edeceyim sizlere. Unutmayın dünya duanın üzerine kurulmuş.:)

sayın hocam hemen başvurayım mı ile olmuyor. formatörlük için ya 180 saatlik megepin kursuna katılman lazım ya da bilgisayar öğretmeni olman gerek. ayrıca 6 aylık görevlendirmeler yapılıyor. 30 haziranda görev bitiyor. yani anlayacağın biz de ek ders almıyoruz yazın. (okul formatör öğretmenlerin durumu bu)

"hocam para için bu işi yaparım. az efor sarfederim. rahat olurum" diyorsanız çok ama çok yanılırsınız, sınıf öğretmeni olduğunuz günleri ararsınız.

Not: Bu bir fırsat treni değil gönül işidir. 2.si eğitici bilişim formatörü diye bir branş yok görevlendirme var.

yani anlayacağınız

Bilişime meraklıysanız ve hizmet etmek istiyorsanız bu işi yaparsınız.
Tşk.ler....

Teşekkür ediyorum hocam. Biz de o belgelerin hiç biri yok. Yarın birgün çağırdıkları zaman üzerimizde idarecilik var klavuzda idareciler teklif edilmez diyor Hocam. Ama bugün sınıf öğretmenlerinin de durumu belli. Sınıf branş uygulaması dediler halen geçemediler. Birleştirilmiş sınıf.. Sınıflar kalabalık değil tamam. Ama hep köy, halkla uğraş, meble uğraş vs. En azından bunun şartları iyi ise diyeceğiem biraz sıkıntıyı göze alıp atlamak. Başka çaremiz yok. Ben ticaret lise mezunuyum. Ya da üniversite sınavına girip muhasebe okuyup Allah ömür verirse Ben Türk'üm demenin suç olduğu bu ülkede kendi işimizin başına geçmek.

togius' Alıntı:
"hocam para için bu işi yaparım. az efor sarfederim. rahat olurum" diyorsanız çok ama çok yanılırsınız, sınıf öğretmeni olduğunuz günleri ararsınız.

Not: Bu bir fırsat treni değil gönül işidir. 2.si eğitici bilişim formatörü diye bir branş yok görevlendirme var.

yani anlayacağınız

Bilişime meraklıysanız ve hizmet etmek istiyorsanız bu işi yaparsınız.
Tşk.ler....

Rahatlıkla alakası yok hocam. Beleş durana elbet ekmek verilmez. Ama diyorum kafanız biraz rahat olur.
Sınıf öğretmeni olduğum günleri çok arıyorum zaten. Doğuda 14 öğrencim vardı 2. sınıf. Burda 36. üstelik 1 2 3 4 5. Üstüne üstlük cebimden harcadığım paradan ziyade bir de hademeyim. Okulun sobasını yakan külünü döken benim. Öğretmenlik zaten başlı başına bir gönül işii. hocam.

Evet asli görevim müdür yetkili. Al sana bir eksiklik daha. Eğer bu görevle beni Çevremdeki 8-9 okula gönderecekse ben ta dünden razıyım zaten. Ama öyle bir görevlendirme ki il ve ilçede sınavlardan sorumlu memur gibi geldi bana. Tabi ben içinizde olmadığım için işin özünü hiç bilmiyorum. Bize gelen daha davulun sesi.

Geri