EBA'ya dersimizi ekletelim

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Mrb arkadaşalr. Eba'ya içeriklerimizi paylaşmak için dersimizin eklenmesi gerekiyor. bu konuda ilgili birime hep birlikte mail atalım diye düşünüyorum.
tş ederim

Hocam güzel düşünmüşsünüz fakat okullar arasında eşitlik yok. bazı okullarda bt sınıfı var, bazılarında et, bazılarında projeksiyon, bazılarında sadece kara tahta... eşitlik olmadığı için kitap yok zaten.

ben vitamin uygulamasının iletişim bölümüne yazdım ama olumlu ya da olumsuz bir dönüt alamadım.

ben de 2 hafta kadar oldu, mail göndermiştim, ek kaynaklar bölümünde ders adının gözükmesini istiyoruz diye.

Arkadaşlar ben çok çok önce, yazaylarına doğru sitemden daha sert bir ileti göndermiştim. Her branşın içeriğinin olduğunu, bir içeriğimiz olmasa bile en azından öğrencilere gönderirken başka dersleri seçmek zorunda kalmayacağımız göstermelik de olsa ismimizin bir yerde yer alması gerektiğini yazmıştım. Bana 2 hafta kadar sonra dönmüşler ve haberim olmamış gerçekten. En son 2 hafta kadar önce; yani aradan aylar geçtikten sonra Cebit'ten bir hanımefendi; "Size ulaşamadık, büyük ihtimalle çağrımızı farketmediniz, bu nedenle tekrar ulaşıyoruz. EBA'ya her öğretmenin kendi ders içeriklerini oluşturabileceği bir bölümü eklemeye çalışıyoruz" dediler. Bana ulaşan son bilgi bu arkadaşlar. Ancak malumunuz alanımız çok geniş. Diğer derslerde olduğu gibi bol animasyonlu, etkileşimli, konu başlıkları etrafında toplanmış bir bölüm zaten olamazdı. Çok da ümitvar değilim ben...

Arkadaşlar kendi yaprak testlerinizi öğrencilere gönderirken ders seçeneğinde "Bilişim Teknolojiileri ve Yazılım" seçilebiliiyor.
Geçen yıl matematik Türkçe beden eğitimi üzerinden gönderiyordum bu sene eklenmiş

Biz de görünen bu

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-10-24-21-51-59.png
    Screenshot_2016-10-24-21-51-59.png
    68.3 KB · Görüntüleme: 1,056
Eklediğiniz bir testi belgeyi gönderirken seçebilirsiniz

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    53.5 KB · Görüntüleme: 979
Benzer bir başlığı bugün ben açacaktım. Beden Eğitimi, Görsel Sanatlar ve Müzik var ama bizim ders yok. Çocuklara EBA anlatırken dersimiz yok demek hiç hoşuma gitmiyor. EBA DERS bölümüne eklemek için nereye yazabiliriz. İçeriği bize bıraksınlar. İlkokul, ortaokul ve lise diye ayrılıyor zaten. İçerikte karışıklık olmaz.

Öğrencilerin kaynak kitabı yook, bt sınıfımız yook, kursumuz yook, eba da dersimiz yook.

ben 1 yıl önce aradım yeğitek'i ama adamlar bedeni müziği resimi eklemişler bilişimi es geçmişler..
ne diyelim sağlık olsun..

Bütün kurumlarımızda Teknoloji ibaresi geçiyor ama teknolojiyle ilgili yaptığımız tek şey ülke olarak satın almak . Üretim 0 !

Arkadaşlar fırsat buldukça sürekli eba destek bölümüne bu konuda ki talebimi/şikayetimi ilettim. Hiçbirinde olumlu ya da olumsuz bir dönüt alamadım. En son aşağıdaki mesajı gönderdim ve şükür ki adam yerine konup kısa ve ucu çoookk açık bir cevap yazmışlar bari.

Merhaba Sayın Yetkili;

Bilmiyorum kaç defa daha bunu yazacağım ama ben yanlış düzeltilene kadar pes etmeyeceğim.
EBA Ders portalında dersimle alakalı olarak (Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi) döküman eklemek istediğimde (yaprak test, sınav/soru bankası gibi) bilişim teknolojileri ve yazılım dersine yer verilmediğini her defasında üzülerek görmekteyim. Belkide eba ders portalını en etkili ve aktif şekilde kullanabilecek bilgi ve kapasiteye sahip öğretmen grubu bilişim teknolojileri öğretmenleridir diye düşünüyorum. Belkide bu portalı hiç kullanmayacak olan beden eğitimi, görsel sanatlar, müzik gibi derslere bile yer verilirken bilişim teknolojilerine yer verilmemesinin bir izahını ben kendi içimde bulamıyorum. Yine hatırlatmak isterim ki Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı'nın 28/05/2013 ve 22 sayılı İlköğretim Kurumları (İlkokul ve Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgesinin Ortaokul Kısmında Değişiklik Yapılması konulu kurul kararı gereğince Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi Ortaokul 5 ve 6. sınıflarda haftada 2 saat zorunlu, 7 ve 8. sınıflarda ise haftada 2 saat seçmeli olarak okutulmaktadır. Bu vesileyle EBA Ders portalına Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinin eklenmesini bir kez daha talep ediyorum. Eğer eklenmeyecekse neden eklenmediği konusunda da tarafıma bilgi verilmesini istiyorum ki bu iletişim formunun bir formaliteden ibaret olmadığını görelim. (Ayrıca gördüğüm kadarıyla Din Kültürü ve ahlak Bilgisi dersi de listede yok.)

CEVAP:Merhaba, İsteğiniz ilgili birime iletilmiştir. İyi günler dileriz. EBA
EBA DESTEK

Arkadaşlar bunlar Bilişime karşı değil
Bilişim Eğitimine karşı " Verin tableti oyun oynasın yeter " düşünce bu ülkede ve bizi yönetenlerde ...

Ben bu konuda sizden farklı düşünüyorum, mesela 5 lere kitap olarak hakan yandım hocamızın kitabını anlatıyorum, 6 lara kodu ile başladım, scratch, arduino ve app invertor ile devam edeceğim, meb kitap çıkarmış olsa, yok bitin çnemi yok bitin kullanıldığı alanlar vb birsürü zırva.

hastasıyız dede' Alıntı:
Ben bu konuda sizden farklı düşünüyorum, mesela 5 lere kitap olarak hakan yandım hocamızın kitabını anlatıyorum, 6 lara kodu ile başladım, scratch, arduino ve app invertor ile devam edeceğim, meb kitap çıkarmış olsa, yok bitin çnemi yok bitin kullanıldığı alanlar vb birsürü zırva.
pdf si varmı hocam paylaşırsanız bi bakalım

Yeni eba tanıtımı isteyecekler bunlar Bilişim Öğretmenleri olarak protesto edip yeni EBA'yı tanıtmayalım.Bir nevi greve gidelim. Bizim dersimizin adı yoksa ebayı tanıtmaya da gerek yok.Bu yeni haliyle EBA yı tanıtmaya çok hevesliydim ama bu ders konusu gün geçtikçe hevesimi kaçırdı.

Yarın tüm öğrenci ve öğretmenlere EBA nın yeni yüzünü tanıtmayı düşünüyordum. Ancak eklediğim Bilişim içeriğini öğrencilerime göndermeyi deneyince BTY dersinin oradan silindiğini gördüm. EBA Ders e dersimizi koymadılar neyse dedik paylaşımlarımızı bu şekilde gönderdik. Şimdi affınıza sığınarak şunu söylemeden edemeyeceğim buradan da BTY dersini cımbızla çekenler acaba BTY dersi sizi neden rahatsız ediyor. Terbiyem ancak bu kadarına müsaade edebiliyor. Herkese iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• FOTO.PNG
    FOTO.PNG
    38.2 KB · Görüntüleme: 290
ben btr değilim ebayı tanıtmayı derslerde de aktif olarak kullanmayı düşünüyordum ama açıkcası şimdi açmak bile istemiyorum.Ha btr de olsam bu ebayı tanıtmazdım onuda söyleyim.

Geri