EBA Yaprak Test Kullananlar

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
mrb arkadaşlar. eba yaprak test kullanan varmı? suan bir yaprak test oluşturdum. paylaşıma açtım ama öğrenciler göremiyor. bilgisi olan varmı?

hocam testi hazırladıkdan sonra gönder mi yapıyoruz paylaş mı.
ikisini de denedim dün de çalışmıyordu. bi ara öğrenci gördü ama test şeklinde değil sadece soruları görüyordu.

tş ederim hocam.bi sorum daha olacaktı. öğrenciler testi nasıl görüyor. a4 kağıdı gibi mi yoksa test şeklinde form ile mi yani öğrenci testi çözsün ben de değerlendirme yapabileyim istiyorum. ama suan için görünse bile öğrenci sadece soruları görebiliyor.

ben gönderiyorum hocam bir sıkıntı olmuyor, görüyor öğrenciler. öğrenciler EBA derse girinci sağ üst köşede ödev bildirimi geliyor oradan ulaşabilirler. testi pdf veya resim formatında yükleyebiliyoruz.

nese1982' Alıntı:
tş ederim hocam.bi sorum daha olacaktı. öğrenciler testi nasıl görüyor. a4 kağıdı gibi mi yoksa test şeklinde form ile mi yani öğrenci testi çözsün ben de değerlendirme yapabileyim istiyorum. ama suan için görünse bile öğrenci sadece soruları görebiliyor.

öğrenciler testi pdf olarak görüyor sağ tarafta optik formu açıılıyor oradan işaretleme yapıyorlar.

bilgisayardan girince oldu hocam. sonuçları nerden görebilirim.tş

hocam testi yap foto yap dağıt ne ebası ne babası geç onları. sistemin çaliştığı gün varsa soleyin

nese1982' Alıntı:
mrb arkadaşlar. eba yaprak test kullanan varmı? suan bir yaprak test oluşturdum. paylaşıma açtım ama öğrenciler göremiyor. bilgisi olan varmı?
Göremiyor derken eğer yaprak testi başlatıp soruları göremiyorsa;
Daha önce denemiştim. Pdf olarak gönderilen yaprak testler tablet aracılığıyla eklenti probleminden dolayı açmıyordu. Tablet sadece jpeg formatındaki yaprak testleri açıyordu. Aynı sorun devam ediyor mu bilmiyorum ama ondan olabilir.

bugün yaptık herhangi bir sorun yok testi gönderip saati belirliyoruz (geçen haftalarda saat sıkıntılıydı malum saat uygulamasından bir saat erken açılıyordu belirlediğimiz saatten bugün normal görünüyordu) sonra öğrenciye sorular test olarak geliyor yan taraftan işaretleyip bitir dediğinde öğretmen, kendi sayfasından çalışma takibi menüsünden süresi bittiyse süresi biten çalışmaları seçip sonuçları görüyor, ayrıca öğrenci testi bitir dediğinde de ekranından hangi soruların doğru hangilerin yanlış olduğunu görebiliyor, güzel bir uygulama...

scarkci' Alıntı:
nese1982' Alıntı:
Göremiyor derken eğer yaprak testi başlatıp soruları göremiyorsa;
Daha önce denemiştim. Pdf olarak gönderilen yaprak testler tablet aracılığıyla eklenti probleminden dolayı açmıyordu. Tablet sadece jpeg formatındaki yaprak testleri açıyordu. Aynı sorun devam ediyor mu bilmiyorum ama ondan olabilir.

pdf de sıkıntı yok

cevaplar için ts ederim arkadaşlar. cevap formu sağa kaydırınca çıktı. bazı telefonlarda açamadım ama suan çalışıyor. güzel bir uygulama ben performans notlarını nu şekilde vermeyi düşünüyorum.

v sınıfta yaprak testi bugüne kadar göremedim..V sınıfta hazır sınavlar var, yaprak test yok bildiğim kadarıyla

soruları hazırladım. hem sınav öncesi çalışma olsun hem de performns değerlendirmesi olsun diye sınavı yaptım ama eba sağolsun çoğu öğrencinin formlarında cevaplar yeşil daire içerisine alınmış bir şekilde göründü. Google dökümana devam :D :D :D

nese1982' Alıntı:
soruları hazırladım. hem sınav öncesi çalışma olsun hem de performns değerlendirmesi olsun diye sınavı yaptım ama eba sağolsun çoğu öğrencinin formlarında cevaplar yeşil daire içerisine alınmış bir şekilde göründü. Google dökümana devam :D :D :D
:puhaha:

Öğrencilerin test bitiminde cevapları görmemesi için bir yol var mı acaba. Cevabı görünce diğer arkadaşlarına doğru cevapları veriyolar, bi manası kalmıyo bu çalışmaların.

yaprak test tekrardan öğrenciye gönderilebiliyor mu? bazı öğrenciler cevaplamadan çıkmış da :D

Geri