eba facebook oldu

Kodla Büyü

volkantb

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ebada çocuklar denetimsiz bir şekilde birbirlerine mesaj yazıp içerik paylaşıyorlar yakında bizim başımızı ağrıtır bu sayfa

Aynen katılıyorum hocam. 2 saat dersin bir saati çocuklara yazdıkları mesjları sildirmekle geçiyor. Öğretmene öğrenci mesajı silme yetkisi verilmeli. Ya da duvarda mesaj paylaşımı kaldırılmalı. Oylama yapmışlar çocuk kim daha yakışıklı diye oylama koyuyor. O iş sakat.

sınıfın adına tıklayıp duvarına girdikten sonra öğrenci paylaşımlarını silebilirsiniz. birşeyler yanlış gidiyor bu fatih projesinde

Bu güzel haber. Demek ki ullanıyorlar :)
Tabi paylaşımların içeriği hususunda öğrencilerin uyarılması hatta cezalandırılması gereke bilir. Buda eğitimin bir parçası. Bence yasaklama olmamalı. Herşey yasaklanarak olmaz.
Birazda sorumluluk sahibi olsunlar. Her şeyin Internet ortamında yazılmayacağını öğrenmelilier.

mudamet' Alıntı:
sınıfın adına tıklayıp duvarına girdikten sonra öğrenci paylaşımlarını silebilirsiniz. birşeyler yanlış gidiyor bu fatih projesinde
Silinebiliyomuş hocam evet ben de dün kurcalayınca buldum.

Siz neden mudahil oluyorsunuz arkadaşlar anlamış değilim. İşin içinde bilgisayar ve eba var diye sizene ki? Okulun dış duvarına yazılan yazıları siz mi silip boyuyorsunuz. Bırakın o sorumluluğu da öğrencinin kendisi, velisi yada sınıf öğretmeni alsın. Bırakın gerekirse onlar silsin

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

xapex' Alıntı:
Siz neden mudahil oluyorsunuz arkadaşlar anlamış değilim. İşin içinde bilgisayar ve eba var diye sizene ki? Okulun dış duvarına yazılan yazıları siz mi silip boyuyorsunuz. Bırakın o sorumluluğu da öğrencinin kendisi, velisi yada sınıf öğretmeni alsın. Bırakın gerekirse onlar silsin

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam dediğin doğru kesinlikle katılıyorum. Ancak çevremizdeki insanlar internetin bize bağlı olarak çalıştığını ve sitelerin bizim kontrolümüz altında olduğunu sanıyor bunu siz de yaşamışsınızdır. E okul açılmayınca insanlar bana soruyo. Ben bu adama ne anlatayım. Server desem yüzüme bakacak. Site bakımdadır desem bilmiyoz ya kekliyo diyecek. Şimdi o misal emin ol o kabak gelip gidip bizim başımızda patlayacak.

Geri